Skocz do zawartości
michal.rutkowski

Lista aplikacji które można bezpiecznie odinstalować po zROOTowaniu telefonu, ICS i JB

Rekomendowane odpowiedzi

@Up

Teoretycznie mógłbyś usunąć, a praktycznie lepiej zamrozić stary launcher przez Titanium Backup. Wówczas staje sie apk niewidocznym dla systemu jedynie zajmuje kilka mb miejsca.

Wysłane z P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobo81

Lauchern systemowy po zamrozeniu nie zajmuje tylko miejsca jest uruchomiony ,chodz nie widac .Program system panel caly czas pokazywał ze systemowy laucherm bierze 20mb ramu.

Cały czas mi zajmował ram nawet po resecie.Usunąć się da tytanium backup ,lecz przed usinieciem daj konwertuj na aplikacje uzytkownika i usun bez obaw,

Przed usunieciem musisz mieć:

inny zainstalowany lauchern

I gdy usuniesz systemowy lauchern bez konwertowania na użytkownika to wyskoczy ci jakis błąd co sekundę i bedziesz sie meczył by go przywrócić.

Wysyłane z mojego Xperia J za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez lobo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

SecureClockService.apk nie mam pojęcia do czego ona jest ale dziś usunąłem ją z poziomu Titanium Backup i wszystko działa super a do tego zyskałem kilka MB RAMu :D

Jeśli usuwa się ją z poziomu menadżera plików to jest jeszcze do usunięcia SecureClockService.odex

EDIT.

Na XDA piszą jest to nie potrzebne i można śmiało usunąć (jest to temat ARC S ale to bez znaczenia)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ryba3

@odnośnie wywalania domyślnego launchera.

Nie usuwać! Najwyżej zamrażać. Ja wywaliłem domyślny launcher na rzecz tego z xperii z i musiałem go przywracać przez ssh, nie szło nic zrobić - ciągle informacje o tym, że aplikacja przestała działać. Z poziomu telefonu udało mi się tylko włączyć ssh droid (w minimalnych odstępach między komunikatami). Nawet titanium nie chciał działać.

Wysłane z Xperii J

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobo81

Mówiłem ze pierw trzeba Titanium backup nacisnąć na launchern i prze konwertować na aplikacje użytkownika, jest tam taka opcja potem usunąć.Bo gdy tego się nie zrobi wywala komunikat co sekundę.

Krok po kroku....

Instalujesz launcher jaki chcesz (wchodzisz w Titanium , ja konwertowałem od razu na systemową by mieć na stałe) przykład Appsales

u6ahu4ad.jpg

Sorki ze inną aplikacje podałem, ale mam tylko 1 launcher.

wychodzisz i wybierasz launcher który chcesz i zaznaczyć jako zawsze domyślny i uruchamiasz go.

Wchodzisz do Titaniu backup i wybierasz launcher oryginalny i wybierasz konwertuj na użytkownika.

y7e4evu5.jpg

Wychodzisz z Titanium i znowu wybierasz swój launcher i uruchamiasz go.

Wchodzisz znowu do Titanium i naciskasz odinstaluj aplikacji czyli oryginalny launcher,wycierasz dalvik cecha i tyle.

Aha nie można launchera o tej samej nazwie.Pierw inny np. Holo ,Apex. A potem można wgrać z tą nazwa co był oryginalny launcher.

Bardziej ostrożniej i opisać się nie da.

Kolos28 dziękuję bardzo za poprawienie, bo jestem w pracy i co chwile mam to poprawiam :)

Mam dla was niespodziankę, nudziło mi się trochę przy kawie rano i specjalnie dla was wgrałem na nowo system. By pokazać wam jak usunąć ten lauchern ,tu macie link do video.Jak ktoś możne dać to na youtuba to chętnie ,bo mnie coś nie idzie...

Wysyłane z mojego Xperia J za pomocą Tapatalk 2

Notatka od Moderatora: Kolos28
wykrzyk.png Linki, zdjęcia itp. zamieszczamy w spoilerach. Dzięki za poprawienie błędów ale i tak zostawiłeś ich sporo. Wyjątkowo poprawiłem je po Tobie ale pamiętaj by pisać poprawnie :)
Edytowane przez lobo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TB wyświetla mi aplikację o nazwie com.sonyericsson.startupflagservice 1.0 , której nie ma na liście aplikacji w Ustawieniach. Z tym że ta aplikacja w TB jest zamrożona (ja jej nie zamrażałem, taka była na liście TB po aktualizacji OTA do JB), i za każdym razem jak ją rozmrażam, to po ponownym uruchomieniu TB znów jest zamrożona. Macie może jakieś pojęcie o co chodzi z tą aplikacją i czy możliwe jest jej bezproblemowe usunięcie?

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez michal.rutkowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Zostaw ją, każdy ma ją zamrożoną. Prawdopodobnie usunięcie jej spowduję brak czytania mediów ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobo81

dokładnie tak jak napisałeś. A tak wyżej dałem link do filmu, który nakręciłem. Jak usunąć lauchern oryginalny.

Edytowane przez lobo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja usunąłem:

- facebook i te dodatki do niego

- google+

- smart connect

- chrome

- internet

- wiadomosci i pogoda

- pomoc techniczna

- muzyka i wideo (tam [rzeba] [bylo sie logowac], ja tego nie [uzywam])

- i jeszcze kilka niepotrzebnych ikonek - juz niepamietam

Notatka od Moderatora: Kolos28
wykrzyk.png Popraw błędy bo za to przewidziana jest nagroda ;)
Edytowane przez lolobolo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobo81

To ja też

Usunięto

oryginalny laucher + dodatki do niego (używam apex laucher)

Facebook

Twister i dodatki

Walkman i pobieranie informacji o muzyce

Video i edytor video

Synchronizacje kontaktów i kalenarza

Smart connect

Google+

Pomoc techniczna

Stk

Internet (używam operę)

Chrome

Startupflagv2