Skocz do zawartości
bamil

Folia ochronna do 4X-a

Rekomendowane odpowiedzi

balina

OK, otrzymałem dziś żel do czyszczenia ekranu i folie: 3MK Shield, 3MK Anti-Glare (matowa), 3MK Shine. Zdjąłem starą, porysowaną Shield założyłem nową (też Shield). Było całkiem nieźle (tak jak w poprzedniej folii, pozostało mi powietrze na lewej dolnej krawędzi), ale okazało się, że otwór na przednią kamerkę nie został "wypchnięty" (był tylko wycięty :)). Wypchnąłem go i było OK. Później okazało się, że pod folią (gdzieś po środku) było jakieś kółko. Okazało się, że to wycięte oczko folii do kamerki (ale nie było to na pewno tamto, które wypchnąłem). Wyciągnąłem to i... pojawił się kurz. Cóż, pech. Założyłem następną Shield i jest dobrze, nie było problemów. No może poza tym, że znowu pojawiło się powietrze w lewej dolnej krawędzi. Nie wiem, czy to wina moich słabych umiejętności "zakładacza" folii, czy folia jest za szeroka, więc poczekam na opinie innych. Teraz ten bąbel jest znacznie mniejszy niż wcześniej, więc nie przeszkadza aż tak.

Chciałbym przy okazji pochwalić firmę 3MK za nieukrywanie problemu i niechowanie głowy w piasek. Dostałem naprawdę pokaźny zestaw folii (chyba wszystkie trzy rodzaje) i żel do czyszczenia folii. Podejście naprawdę pro-konsumenckie, następna folia - tylko 3MK! :)

PS.: Za jakiś czas dodam opinię o trwałości Shield, a potem o Shine i Anti-Glare.

PS2.: To jednak folia znów była za szeroka. 3MK poinformowało, że wysłano mi tą sprzed zmian i otrzymam nową, już tą po przycięciu. Tak więc, każdy, kto zamówi tą folię, nie powinien mieć problemów z bańkami powietrza na krawędziach. W dodatku doślą jeszcze Anti-Glare ;)

Edytowane przez balina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak folia będzie odstawać w lewym górnym rogu to oszaleję :D Na dniach powinienem dostać przesyłkę, ale nie wiem co będzie w środku.

EDIT:

Właśnie dostałem paczkę. Nie mam teraz czasu na zabawę, ale wstawię później zdjęcia matowej. Nie ma w niej wyciętych otworów na czujniki. Mam nadzieję, że dlatego, że nie są potrzebne.

EDIT2:

Shine pasuje. Nieco zbyt mała, ale ułatwia to nałożenie. Dla mnie strzał w dziesiątkę z takim rozmiarem. Etui zakrywa większą część niedopasowania.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jogurt

to ja chyba trafiłem na jakąś idealną partię. mam otwory na czujniki, nic nie wystaje, żadnych bąbelków. no w sumie trochę folii już ponakładałem, więc to pewno fach w rękach ;):E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby ktoś się zastanawiał co to za magiczny żel do czyszczenia:

post-194047-14255720758299_thumb.jpg

Od razu po zapachu skojarzyłem, że to coś takiego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jogurt

Wadliwa partia była naprawdę krótka ;)

@michasm

Skład żelu antystatycznego opracowaliśmy z jedną z polskich (konsekwentnie :) ) firmy chemicznych specjalnie do naszego zastosowania.

W przeciwieństwie do tego antybakteryjnego, nasz żel nie ma żadnych rozpuszczalników (są groźne dla wyświetlaczy).

A zapach... Zaproponowano nam różne substancje zapachowe, a my zdecydowaliśmy się akurat na tę ;) ładnie pachnie prawda? :)

Tak czy owak: dziesięć punktów za bycie Sherlockiem ;)

Pozdrawiam,

Michał z 3MK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem szczęście i od razu dostałem dobre folie. Bez problemu działa :-) :-)

namazgrane z 4xhd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@3MK folie ochronne zapach jest OK. O dziwo żel działa. Szybko odparowuje w całości. Monitor nim wyczyściłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OK, otrzymałem dziś żel do czyszczenia ekranu i folie: 3MK Shield, 3MK Anti-Glare (matowa), 3MK Shine. Zdjąłem starą, porysowaną Shield założyłem nową (też Shield). Było całkiem nieźle (tak jak w poprzedniej folii, pozostało mi powietrze na lewej dolnej krawędzi), ale okazało się, że otwór na przednią kamerkę nie został "wypchnięty" (był tylko wycięty :)). Wypchnąłem go i było OK. Później okazało się, że pod folią (gdzieś po środku) było jakieś kółko. Okazało się, że to wycięte oczko folii do kamerki (ale nie było to na pewno tamto, które wypchnąłem). Wyciągnąłem to i... pojawił się kurz. Cóż, pech. Założyłem następną Shield i jest dobrze, nie było problemów. No może poza tym, że znowu pojawiło się powietrze w lewej dolnej krawędzi. Nie wiem, czy to wina moich słabych umiejętności "zakładacza" folii, czy folia jest za szeroka, więc poczekam na opinie innych. Teraz ten bąbel jest znacznie mniejszy niż wcześniej, więc nie przeszkadza aż tak.

Chciałbym przy okazji pochwalić firmę 3MK za nieukrywanie problemu i niechowanie głowy w piasek. Dostałem naprawdę pokaźny zestaw folii (chyba wszystkie trzy rodzaje) i żel do czyszczenia folii. Podejście naprawdę pro-konsumenckie, następna folia - tylko 3MK! :)

PS.: Za jakiś czas dodam opinię o trwałości Shield, a potem o Shine i Anti-Glare.

PS2.: To jednak folia znów była za szeroka. 3MK poinformowało, że wysłano mi tą sprzed zmian i otrzymam nową, już tą po przycięciu. Tak więc, każdy, kto zamówi tą folię, nie powinien mieć problemów z bańkami powietrza na krawędziach. W dodatku doślą jeszcze Anti-Glare ;)

Witam,

I jak z tymi foliami? Zastanawiam się nad zakupem, tylko nie wiem którą wybrać? Czy Shield, czy Shine czy Anti-Glare?

Z góry dzięki za porady.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do pracy bardzo przyjazna jest anti glare. Głównie z tego powodu, że palec lepiej nawiguje po ekranie oraz sam ekran się nie palcuje tak bardzo :P Ale wtedy trzeba pogodzić się z faktem, że mamy matowy ekran oraz filmy nie wyglądają juz tak ładnie co na 3M shield , które są błyszczące. Sam używam anti glare od początku grudnia, i jak na razie nie mam zarzutów :)

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez bart.pron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawru

Również kupiłem 3MK Anti-Glare i rzeczywiście redukuje odbicia ale ekran nie wygląda dobrze z nią, mieni się drobną różnokolorową kaszą, podobnie jak po przetarciu czymś mokrym dopóki nie wyschnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi