Skocz do zawartości
bamil

Folia ochronna do 4X-a

Rekomendowane odpowiedzi

@up, Przeczytaj na początku tego tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema!

Wczoraj z racji końca lata zamieniłem swoją matową folię 3MK na 3MK shield.

Folia matowa ma swoje zalety, o których wcześniej wspominałem. Dla przypomnienia:

- nie palcuje się,

- rozprasza refleksy, czyli nawet w mocnym słońcu czy w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem refleksy nie mają dużego kontrastu i ekran jest zawsze czytelny.

Ma również pewną wadę, a mianowicie pogarsza nieco jakość obrazu.

3MK shield pasuje idealnie. Kolejny raz pierwsza sztuka poszła na straty :D Drugą natomiast udało mi się ułożyć idealnie!

Jeśli chodzi o zalety to:

- w porównaniu do matowej ekran jest bardziej czuły,

- nie widać jej! Obraz jest dosłownie identyczny jak bez folii. Już zapomniałem, że LG 4 HD ma tak genialny wyświetlacz :D,

- stawia nieco większy opór dla palca, dzięki czemu łatwiej jest wykonywać niektóre czynności wymagające precyzji.

Ogólnie 3MK shield to kolejna po matowej folia tej firmy, której mogę wystawić prywatną ocenę 10/10.

A właśnie. Gdy nałożyłem folię to jak zwykle zostało kilka bąbelków (nie przez kurz). Przyłożyłem więc papierek zawarty w zestawie folii i paznokciem je usunąłem. Wiecie jak... No wygiąłem paznokieć. Nie było kontaktu z ostrą krawędzią paznokcia.

Po wszystkim widoczne były "rysy". Gdy dokładnie się przyjrzałem to zauważyłem, że są to takie cienkie wgniecenia w folii. Takie wgniecione linie od dociskania paznokciem.

Trochę początkowo się tym zniesmaczyłem, ale... na następny dzień ich już nie było! ;)

POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemka

z ciekawości wszedłem na stronkę 3mk.

Czy ktoś wyjaśni różnicę między: LG P880 SWIFT 4X HD 3mk Classic a LG P880 SWIFT 4X HD 3MK Solid?

Czy faktycznie ta druga jest tak dobra - cena 2 razy wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie folia typu matte, używa ktoś?

Widziałem u znajomego na iPhonie i efekt jest na prawdę świetny, bo ekran wygląda jak kartka papieru, jednak zastanawia mnie, czy jest duża utrata na jakości ekranu?

Czy ta folia łatwo się rysuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ciekawi mnie folia typu matte, używa ktoś?

Widziałem u znajomego na iPhonie i efekt jest na prawdę świetny, bo ekran wygląda jak kartka papieru, jednak zastanawia mnie, czy jest duża utrata na jakości ekranu?

Czy ta folia łatwo się rysuje?

Ja uzywam matowej folii jesli mowimy o tym samym. Ogolnie duzo lepiej niz niz bez czy zwyklej . Swiatlo sie nie odbija tak mocno przez co mozna noekszyc ppdswoetlenie ekranu, a co za tym idzie na dluzej bateria starcza.

Aczkolwiek sam telefon z ta folia wyglada troche biednie i tamdetnie. Szczegolnie ze dosyc szybkp sie zuzywa tzn rysy itp.

Ja kupilem folie "z metra" tzn do laptopa i wycinam sobie (50pln okolo za 2 arkusze 15.6 cala) pamietac trzeba zeby wyciac dziure na czujnik zblizeniowy, bo po skpnczonej rozmowie sie nie wlaczy ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też używam foli 3mk Matte. Folia na ekranie wygląda super nie palcuje się tak bardzo jak zwykła czy ekran bez foli.. Fakt kolory są trochę jakby mniej żywe ale mi to akurat odpowiada.. No jak sama nazwa wskazuje matt czyli kolory będą matowe. Ale w 100% polecam. Używam od około miesiąca i nie ma na niej żadnej ryski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odświeżam temat;D

---------- Post dołączono o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Mogę poleci folię, której sam używam, a mianowicie folia case mate screen protector:) według mnie są bardzo dobre. SUper spełniają swoją fnkcję ochronną, aś łatwe w montażu i dobrze dopasowane. Mi odpowiadają;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi