Skocz do zawartości
qqbekk

Przegrzewanie telefonu wraz z obniżeniem stanu baterii

Rekomendowane odpowiedzi

qqbekk

Witam.

Mam problem związany z telefonem, a zwłaszcza z jego temperaturą.

Problem zaczął się kilka miesięcy temu (dokładnie to nie pamiętam od kiedy). Najpierw telefon przegrzewał się jak np. grałem na telefonie gdzieś tak z 5-10 minut. Przez tyle czasu klapka tylna telefonu była dość ciepła. Następnie to samo się robiło jak korzystałem z Internetu w telefonie - najbardziej grzał się jak korzystałem z Internetu poprzez pakiety. Jednak nie tylko zaczął się telefon grzać, lecz telefon mi prawie "pada" z powodu słabej baterii, mimo, iż przed włączeniem Internetu, bateria miała gdzieś tak z 80%. W ciągu 15 min. stan baterii diametralnie zmienia się na 20-10%.

Jedyne nad czym się zastanawiam, czy to jest wina baterii, lub procesora. Telefon zaczyna się grzać w dolnej tylnej części telefonu. Gdy wyjmuję baterię z telefonu po tych 5 min. użytkowania, jest dość ciepła. Nie zauważyłem, żeby telefon przegrzewał się podczas słuchania muzyki, dzwonienia, pisania SMSów, etc.

Chciałem też dodać, że prawie nic nie modyfikowałem w telefonie, typu root, zmiana ROMa - jedyne co robiłem to zdjąłem bootloadera.

Bardzo proszę o pomoc, bo ten problem no niestety, ale mnie przerasta.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie myślę że zmiana romu + odpowiednio ustawiony kernel by pomogło. Jak to zrobić znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Grzanie to chyba normalna reakcja tego modelu (mój tak samo na transmisji pakietowej już po 5 minutach oglądania czegoś na yt jest ciepły) ale problem z baterią to już nie normalna reakcja. Czy nic innego nie pobiera pakietów w tle?

UnoSardinia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qqbekk
    Właśnie myślę że zmiana romu + odpowiednio ustawiony kernel by pomogło. Jak to zrobić znajdziesz na forum.

Chciałem zmienić ROM z tego względu, że mam brandowanego Androida z angielskiego Orange. Zniechęciłem się do zmiany ROMu z tego względu, że wskazówki do usunięcia branda są pokręcone (np. do S-OFFa potrzebny jest root, a do roota S-OFF) oraz bawienie się z drucikiem - wiem, jestem leniwy, ale trochę jest to pomieszane.

Grzanie to chyba normalna reakcja tego modelu (mój tak samo na transmisji pakietowej już po 5 minutach oglądania czegoś na yt jest ciepły) ale problem z baterią to już nie normalna reakcja. Czy nic innego nie pobiera pakietów w tle?

Gdzieś właśnie czytałem, że akurat Sensation taki jest, że się grzeje - jednak to nie jest takie ciepełko, które nie przeszkadza - robi się ciepły, a nawet i gorący jak gorący kubek z herbatką (takie o porównanie ^^ ). Nic innego nie pobiera w tle pakietów. Po tych paru minutach muszę wyłączyć Internet z pakietu. Akurat przy Wi-Fi aż tak temperatura telefonu nie wzrasta, tylko robi się ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi