Skocz do zawartości
filips

G1 nie "czyta" karty SIM?

Rekomendowane odpowiedzi

filips

Witam wszystkich,

Dostałem od znajomego G1 Ery, który podobno miał nie działać. Otóż działa prawie wszystko normalnie, prócz jednej rzeczy - nie czyta właściwie kart SIM. Nie wiem czy telefon ma simlock'a, bo nie wiem kiedy został kupiony nawet. Kiedy wkładam do niego moją kartę PLAY, nie łapie zasięgu, synchronizacja z kontem Google wywala komunikat w stylu "To moze byc chwilowy problem, albo [...]" ale telefon łapie że ma karte PLAY - bo na zablokowanym wyświetlaczu pokazuje się "Brak usługi. PLAY"

Próbowałem z kartą Ery - wtedy na wyświetlaczu pokazuje się tylko "Brak usługi", bez nazwy Era i reszta też nie działa. Ikona braku SIM znika po chwili, czyli jakby czytał?

Telefon nigdy nie był zrootowany, przynajmniej na tyle na ile się orientuje. Działa na Androidzie 1.6

Jak myślicie, gdzie może leżeć problem? Czy to jakieś uszkodzenie czytnika kart?

Głupie pytanie - czy karta SIM ery moze mieć mniej styków niż ta od Play? EDIT: Karta Ery ma mniej styków niz ta Play, o 2 mniej, dlaczego?

PS. Jak pewnie widać, jestem zupełnym laikiem w tych sprawach, także proszę o Waszą pomoc. Spodobał mi sie strasznie ten telefon i Android, aż mnie ciekawość zżera co można z nim zrobić jak będzie sprawny. Pomożcie proszę!

Edytowane przez filips

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wklep apny, a spytaj jak i co to, to zamkne CI to z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem ze to glupie ale moze sie po prostu przesun? Moze karta z playa dziala ok ale ty akurat stales w miejscu w ktorym nie bylo zasiego?

Sent from my HTC Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filips

APNy mam ustawione wg tego co znalazlem, a mianowicie:

Name:Play Wap

APN:wap

Proxy:10.10.25.5

Port:8080

Username:<not set>

Password:<not set>

Server:<not set>

MMSC:<not set>

MMS proxy:<not set>

MMS port:<not set>

MCC:260

MNC:06

APN type:default

no i jeszcze apn do mms, to wg strony Play'a.

Ale to są APNy do internetu i mms, a mi nie działa wogole sieć (nie wiem na ile to jest powiązane, jeszcze sie tak nie orientuje)- telefon nie rejestruje sie w sieci, ciagle brak zasiegu, zmiana miejsca tez nic nie pomogła.

Bede wdzieczny za pomoc. Sam naprawde szukam rozwiazania, ale sobie nie radze, dlatego Was wlasnie pytam. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A takie glupie i banalne rozwiazanie, przeczysc karte i slot. :D

Sent from my HTC Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że zasięg w telefonie do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filips

Czyszczenie nic nie pomogło. Matispidi, zasięg do wymiany, to znaczy? Mógłbyś trochę rozwinąć? I jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany, i w jakim serwisie szukać pomocy?

Dzięki jeszcze raz za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antena od zasięgu Ci padła i trzeba ją wymienić. Jak masz gwarancję to wysyłaj do serwisu, jak nie to szukaj całej płyty głównej na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby co to ja mam antenę do sprzedania, ale bez tego kabelka. jeśli możesz to go rozkręć, antena jest koło płyty gł. podłączona dłuższym kabelkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi