Skocz do zawartości
Gość mike1986

S-OFF dla Desire HD + permanentny root

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny wątek tu: [DEV] PERMROOT & eMMC write [iNSTRUCTIONS] - xda-developers

jdsoffdhd.png

1. Ściągamy i uruchamiamy tymczasowy root VISIONary (stąd: http://forum.android.com.pl/f224/tymczasowy-root-htc-desire-hd-30690/)

2. Ściągamy i wypakowujemy wpx.zip z tego wątku (zmodyfikowany przeze mnie moduł dla 2.6.32.21-gf3f553d) oraz hboot_7230_0.85.2007_101011.nb0 i umieszczamy je na naszej karcie SD w telefonie.

3. Ściągamy SDK http://dl.google.com/android/android-sdk_r08-windows.zip i po wypakowaniu wklejamy je na c: tak, żeby wyglądało to tak c:\sdk\tools (nic nie trzeba instalować)

4. Podłączamy telefon do komputera kablem USB w trybie debugowania (tylko ładowanie)

5. Włączamy wiersz poleceń (start--->uruchom--->wpisujemy cmd)

6. Wchodzimy do sdk\tools

7. Wpisujemy adb shell ---> teraz pojawia się znaczek $

8. Wpisujemy su ---> znaczek zmienia się na #

9. Wpisujemy insmod /sdcard/wpx.ko

10. Pokaże się nam "failed <Function not implemented>"

11. Wpisujemy dd if=/sdcard/hboot_7230_0.85.2007_101011.nb0 of=/dev/block/mmcblk0p18

12. Odłączamy telefon i wyłączamy

13. Włączamy ponownie, uruchamiamy VISIONary i klikamy "Root now"

14. Gotowe. Od teraz VISIONary nie będzie nam potrzebne, ponieważ root zostanie nawet po zrestartowaniu urządzenia. Możemy odinstalować VISIONary. Nasz telefon jest S-OFF. Teraz pozostaje czekać na zmodyfikowane recovery.

Wgranie aktualizacji OTA lub RUU spowoduje przywrócenie S-ON poprzez nadpisanie hboot'a.

Jeśli chcesz mieć możliwość dostępu do partycji systemowych z komend adb musisz:

(m.in. Android Commander wymaga takiego dostępu)

1. Ściągnij zmodyfikowany boot.img http://rapidshare.com/files/429830194/boot.img i wsadź go do SDK/tools

2. Uruchom telefon w trybie fastboot

3. W konsoli wpisz: fastboot flash boot boot.img, potwierdź klawiszem ENTER i potem wpisz fastboot reboot

wpx.zip

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procedura przebiegła pomyślnie...

leci piwo

Wszystko oki :)

Visionary nie jest potrzebny :)

Jedno tylko pytanie ...

po aktualizacji oprogramowania - przez aktualzacje w ustawieniach root powróci?

Edytowane przez draxterix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kilka pytań.

Procedura przebiegła pomyślnie...

1. Jak teraz działa root? trzeba uruchamiać visionary czy jest dostęp bez niego?

2. mam rozumieć, że po skonczonej procedurze konieczny jest restart tel?

Postępuj zgodnie z pkt 12,13 i 14

---------- Post dołączono o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

3. Chyba jednnak nie działa bo program Android commander pisze ze rota jednak nie ma :(

U mnie wszystko działa :) Właśnie wywalam odexy przy pomocy root explorera :) Przeleć jeszcze raz całą procedurę uważnie. Używałeś modyfikowanego wpx.ko?

---------- Post dołączono o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Jedno tylko pytanie ...

po aktualizacji oprogramowania - przez aktualzacje w ustawieniach root powróci?

Telefon jest S-OFF i taki pozostanie, nawet po aktualizacji OTA lub RUU (o ile nie będzie nowszego hboot). Niemniej jednak S-OFF to nie jest to samo co root. Aby był root, to telefon potrzebuje pliki superuser oraz su. Do oryginalnego romu trzeba będzie je włożyć, a najbliższe custom romy zapewne będą go już posiadać.

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki...

niby root jest bo wcześniej "su" bez uruchomionego visionary wywalał "acces de... "

teraz jest ok

Chodzi jednak o to ze android commander na dole ma opcje (lewy dolny róg) "Root acces" - nawet po tej procedurze jest NO.... w poprzednim bylo YES wiec... raczej nie ma do konca...

Edit...

Tu chyba chodzi o te pliki które trzeba dorzucić później (o nich pisałeś) chyba :) by tam się root na yes zaswiecił

jak coś to czekam na cstoma

Edytowane przez draxterix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem na jakiej zasadzie działa Android Commander (nie mam tego programu) i nie wiem, czy poprawnie wykonałeś całą procedurę S-OFF. Tak czy inaczej - root jest. Spróbuj ewentualnie zainstalować z marketu ChainsDD Superuser 2.3.6.1

---------- Post dołączono o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Zapomniałem, że VISIONary właśnie korzysta z ChainsDD Superuser 2.3.6.1

---------- Post dołączono o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

A Android Commander dostaje zezwolenie od Superuser? Sprawdź w logu.

---------- Post dołączono o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Ewentualnie zainstaluj z marketu ChainsDD Superuser 2.3.6.1, spowoduje to nadpisanie istniejącej wersji. Wprawdzie tej same, ale może pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procedura przebiegła chyba prawidłowo :) tak mi sie wydaje.... su dziala

na forum znalazłem cus takiego:

Mój telefon jest zrootowany, jednak program twierdzi że nie. I nie mogę użyć menadżera aplikacji.

Otwórz wiersz poleceń windowsa i wpisz "adb root", przekonasz się że nie masz praw roota z poziomu ADB. Root z poziomu shella telefonu jest niewystarczający...

napisałem wiec adb root i wywala mi komunikat -

adbd cannot run as root in production builds :)

Tobie pewnie tak samo :)

PS.,

moze teraz zmienic procedure usuwania aplikacji z telefonu - wczesniej przez titanium backup teraz chyba mozna to zrobi ręcznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, można wywalać przy pomocy np root explorer. Wcześniej trzeba dać R/W zamiast R/O.

Z tym adb root zaraz dam odpowiedź, jak to naprawić.

---------- Post dołączono o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Ok, trzeba przebudować boot.img. Będę informował na bieżąco ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oki doki ...

ostanie prośba może trochę of topic - jak możesz przebuduj temat z usuwaniem aplikacji bo ja nie bardzo to potrafię przez root explorera zrobić i przydała by mi się mała ściągawka :)

dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak mam przebudować, nie rozumiem? Przez root explorer nie potrafisz? Wchodzisz w program, u góry klikasz, żeby było R/W, wchodzisz do system/app i tam masz apk i odex. Długie przytrzymanie i usuwasz. Tak samo z folderu dalvik-cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz racje ... :/ pomerdało mi sie trochę

;)

dziękuje za procedurę wszystko ładnie działa.

Teraz tylko czekać na custom romy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi