Skocz do zawartości
Gość mike1986

S-OFF dla Desire HD + permanentny root

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej korzystać z adb pod systemem Linux, nie trzeba żadnych sterów HTC i wszystko działa pięknie ;-) jedynie co to po ściągnięciu SDK należy wpisać odpowiednią regułkę dla HAL. Wszystko jest w zwykłych opisach, które można znaleźć u Wujka Google wypisując "adb linux".

Pozdr.

Radek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie serdecznie,

Przez tydzień czasu używałem swojego Desire HD zrootowanego za pomocą VISIONary+, S-OFF z SuperCID za pomocą ADB, a na koniec ClockworkMod Recovery. Wgrywałem parę customowych ROMów, różne extra dodatki (framework's, theme's). Teraz stanęło na tym, że w jednym miejscu na LCD widać martwe piksele i chciałbym zgłosić telefon do serwisu. Przed tym postanowiłem przywrócić wszystko do fabrycznego stanu poprzez wgranie oficjalnego ROMu (bez brandingu, czyli taki z jakim kupiłem telefon). Jak widać wszystko wróciło do fabrycznego stanu (unroot, brak ikonki SuperUser, ClockworkMod, radio, kernel tj. przy zakupie DHD) oprócz jednej rzeczy: S-OFF został, widać go w bootloaderze i stąd moja obawa o gwarancję. Czy serwis zauważając ten fakt może się przyczepić do tego, czy jest jakiś jawny sposób odwrócenia tego w inny kierunek, na [s-ON]? Bardzo byłbym wdzięczny za wyjaśnienia odnośnie tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty sie dobrze przyjrzyj czy to aby na pewno bad piksele ... sam mam takie cos ale to cos jest "paprochem" pod warstwa dogitizera ale nad LCD ... CENTRALNIE NA ŚRODKU EKRANU ... niemniej wysyłke do Regenrsis omijam szerokim łukiem ... I tak i tak paprochy siadają. Jeżeli juz zdecydujesz sie na odesłanie tel do serwisu to zalecam BARDZO dobrze go obfotografować i udokumentować stan PRZED naprawą, bo po powrocie z Regenersis róznie bywa ...

Tak u mnie wyglada ekran: http://www.sendspace.com/file/4iii1b

Co nie zmienia faktu, ze przydałby sie tutorial powrotny W RAZIE W ;) Jak już uda Ci się wszystko przywrócić do stanu sprzed to fajnie by było jakbys to ładnie opisał ;)

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie przyjrzałem się temu najdokładniej jak tylko się dało, za pomocą dużej lupy.

Początkowo zdawało mi się, że to jest mała cząstka kurzu, ale po przyjrzeniu się zauważyłem, że to coś "irytującego" jest jakby kanciaste (coś w rodzaju tetrisa) i stąd sugestia, ze to martwe piksele. Odnośnie Regenersis, bardzo dziękuję za tak ważną dla mnie opinię, bo właśnie chciałem tam wysłać telefon, ale chyba się zastanowię bardziej nad tym. Poza tym prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie, jak to z tym włączeniem trybu S-ON jest, zawsze odrobina wiedzy się przyda.:)

---------- Post dołączono o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

No i w końcu udało się..

Ogromne podziękowania dla "seba84_2005" :)

Po flashu nowego oficjalnego ROMu ponownie wgrać VISIONary+ za pomocą którego dajemy root, który jest potrzebny do nadania uprawnień SU dla aplikacji Easy Radio Tool v.2.2 (One-click). Następnie w tej aplikacji dajemy opcję S-On i zatwierdzamy DO IT! Pozostaje jeszcze sprawa stockowego CID, który też trzeba wpisać, aby w zupełności wrócić do fabrycznych zabezpieczeń i ustawień, aby nie zerwać gwarancji w przypadku odesłania DHD do serwisu. Ale to na koniec.

Jak przywrócenie w tryb S-ON pójdzie zgodnie z żądaniem, wyłączyć telefon i uruchomić w tryb bootloadera (wcześniej trzeba mieć zapisany plik PD98IMG.zip z wybranym oficjalnym ROM na karcie SD), zaczekać i zgodzić się na flash nowego ROM. Przy okazji zobaczymy, że na samej górze nie ma już S-OFF tylko interesujący nas S-ON.

Odnośnie CID, to jak wiadomo, że odpowiada on za pakiet języków, który mamy w telefonie po udanym flashu ROM za pomocą bootloadera. Niestety, u mnie pozostał nadal SuperCID, gdyż próbowałem wprowadzać w Easy Radio Tool v.2.2 w STOCK CID różne wersje jak:

HTC__001 (zalecana)

HTC__102

HTC__304

Niestety żadna nie miała polskiego języka. Zabrakło mi chęci dalszej weryfikacji, która jest właśnie TA, więc zdecydowałem się na zainstalowanie SuperCID i włączenie S-ON, po czym mam PL język po każdym flashu, jak i przywracaniu fabrycznych ustawień. Dlatego bardzo prosiłbym kogoś chętnego i skłonnego i kto ma w pełni STOCK ROM w DHD nabytym w Polsce, bez brandingu, bez ingerencji w łamanie zabezpieczeń o wgranie ENG BOOTLOADERa (oczywiście na S-ON) i w SYSTEM INFO sprawdził jaki jest faktyczny CID. Ta opcja napewno bardzo pomoże mi jak i innym, którzy chcą w pełni przywrócić fabryczne zabezpieczenia i ustawienia.

---------- Post dołączono o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

SPRAWDZONE!

Oficjalny CID, który wychodził z DHD na polski rynek, bez brandingu to:

HTC__032

Poniżej pełna lista CIDów na urządzenia HTC:

TMUS   			T-MOB010    
    TMD 			T-MOB101    
    TMA 			T-MOB102    
    TMNL   			T-MOB003    
    TMCZ   			T-MOB004    
    TMUK   			T-MOB005    
    TMHR   			T-MOB006    
    TMH 			T-MOB007    
    TMSK   			T-MOB008    
    Era 			T-MOB009    
    TMMK   			T-MOBL11    
    VODA-UK			VODAP001    
    VODA-Germany   		VODAP102    
    VODA-Italy  		VODAP405    
    VODA-SFR    		VODAP203    
    VODA-Spain  		VODAP304    
    VODA-Netherland		VODAPE17    
    VODA-Ireland   		VODAP019    
    VODA-Greece 		VODAP006    
    VODA-Portugal  		VODAPD18    
    VODA-Swisscom-WWE   	VODAP015    
    VODA-Swisscom-DE    	VODAP110    
    VODA-Swisscom-FR    	VODAP212    
    VODA-Swisscom-IT    	VODAP416    
    VODA-Australia  	VODAP021    
    VODA-New-Zealand    	VODAP022    
    VODA-Mobilkom   	VODAP120    
    VODA-Proximus   	VODAP024    
    VODA-TR 		VODAPM27    
    ORANGE-French  		ORANG202    
    ORANGE-UK   		ORANG001    
    ORANGE-ES   		ORANG309    
    ORANGE-BE   		ORANG012    
    ORANGE-PO   		ORANG008    
    ORANGE-CH-FRA  		ORANG203    
    ORANGE-CH-GER  		ORANG104    
    ORANGE-SK   		ORANG006    
    ORANGE-PL   		ORANGB10    
    ORANGE-AT   		ORANG113    
    Brightstar-SPA  	BSTAR301    
    Brightstar-PTB  	BSTAR502    
    VIRGIN-UK   		VIRGI001
    O2-UK   		O2___001    
    O2-DE   		O2___102        
    HTC-Czech   		HTC__C24    
    HTC-Denmark 		HTC__F08    
    HTC-Norway  		HTC__H10    
    HTC-Sweden  		HTC__G09    
    HTC-Poland  		HTC__B25    
    HTC-Russia  		HTC__A07    
    HTC-Turkey  		HTC__M27    
    HTC-GCC 		HTC__J15    
    HTC-Australia  		HTC__023    
    HTC-FRA 		HTC__203    
    [color="DarkGreen"][b]HTC-EastEurope 		HTC__032   [/b] [/color]
    HTC-GER 		HTC__102    
    HTC-ITA 		HTC__405    
    HTC-Dutch   		HTC__E11    
    HTC-Nor 		HTC__Y13    
    HTC-WWE 		HTC__001    
    HTC-ELL 		HTC__N34    
    HTC-SPA 		HTC__304    
    HTC-PTG 		HTC__506    
    HTC-Asia-SEA   		HTC__037    
    HTC-India   		HTC__038    
    Asia-HK-CHT 		HTC__622    
    HTC-Asia-SEA-WWE    	HTC__044    
    HTC-FRA-Bouygues    	HTC__247    
    HTC-BE  		HTC__E41    
    ALL (SUPERCID)		11111111

Pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów! ;)

Edytowane przez Zaldier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podziękowania ;) a z mojej strony dzięki za sprawdzenie jaki CID jest stock ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cukzz

Zanim zaczne, to grzecznie sie przywitam bo to mój pierwszy post:

Siema wszystkim mniej lub bardziej aktywnym forumowiczom!!

no ale do rzeczy:

13. Włączamy ponownie, uruchamiamy VISIONary i klikamy "Root now"

to ma być dosłownie "root now" , bo ja mam "temproot now"? jeżeli tak to co może być przyczyną?

zaznaczam ze poprzednie kroki wykonałem poprawnie.

Aby był root, to telefon potrzebuje pliki superuser oraz su

Skąd je wziąć?

1. Ściągnij zmodyfikowany boot.img http://rapidshare.com/files/429830194/boot.img i wsadź go do SDK/tools

link nie działa. można prosić o nowy? :)

generalnie telefon da sie zrootować ale po restarcie juz nie ma roota ;/

ver. 1.32.405.6

sorry, ze tak przymarudziłem na samym początku. mam nadzieje ze z czasem i ja bede mogl komus pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec
    Cytat:

13. Włączamy ponownie, uruchamiamy VISIONary i klikamy "Root now"

to ma być dosłownie "root now" , bo ja mam "temproot now"? jeżeli tak to co może być przyczyną?

zaznaczam ze poprzednie kroki wykonałem poprawnie.

wiec robisz temproot. jak wszystko zadziala to w aplikacjach automatycznie pojawia sie superuser (ikonka czaszki)

wracasz do visionary i zaznaczasz wszystko u gory a na koniec klikasz perm root.

Telefon sie restaruje. po restarcie automatycznie uruchamia sie visionary i nadaje prawa roota czyli SU i ikonka Superuser w aplikacjach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cukzz
    wiec robisz temproot. jak wszystko zadziala to w aplikacjach automatycznie pojawia sie superuser (ikonka czaszki)

wracasz do visionary i zaznaczasz wszystko u gory a na koniec klikasz perm root.

Telefon sie restaruje. po restarcie automatycznie uruchamia sie visionary i nadaje prawa roota czyli SU i ikonka Superuser w aplikacjach

metoda ma pozwolic na odinstalowanie visionary przy uzyskaniu stałego roota wiec chyba Twój sposób nie jest do końca poprawny no ale mogę się oczywiście mylić...w każdym razie po restarcie, odinstalowaniu visionary i ponownym restarcie roota nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec

Przywracanie SuperUser:

1: Kiedy już się uruchomi telefon po wgraniu boot.img odinstalowujemy visionary i superuser.

2: Ściągamy pliki: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

3: Wszystkie wypakowujemy do głównego katalogu karty SD bez folderów etc.

4: Wchodzimy w clockwork recovery i w sekcji mount and stores wybieramy kolejno

mount /sytem

mount /sdcard

Podpinamy kabel USB

5: W wierszu poleceń ponownie przechodzimy do katalogu tools z bibliotek androidSDK

6: Wpisujemy kolejno po np: C:\androidSDK\tools>

(zwracać szczególną uwagę na spacje)

adb shell

# cp /sdcard/su /system/bin/

# cp /sdcard/Superuser.apk /system/app/

# ln -s /system/bin/su /system/xbin/su

# chmod 06555 /system/bin/su

# exit

Na koniec w clockwork recovery:

unmount /sytem

unmount /sdcard

Restart fona.

instrukcja z postu Downgrade do 1.32 + root + radio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cukzz

Wolałbym jednak żeby się odnieść do instrukcji z tego wątku bo z tego co widzę to innym zadziałało, a mnie nie mimo, że krok po kroku próbowałem kilkakrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi