Skocz do zawartości
Gość mike1986

S-OFF dla Desire HD + permanentny root

Rekomendowane odpowiedzi

cześć mam problem w 7 punkcie tutoriala

7. Wpisujemy adb shell ---> teraz pojawia się znaczek $

Po wejściu w DOSie do katalogu tools i wpisaniu adb shell wyskakuje komunikat "nazwa adb nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy" w którym momencie robie błąd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wejściu w DOSie do katalogu tools i wpisaniu adb shell wyskakuje komunikat "nazwa adb nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy" w którym momencie robie błąd?

W tym ze nowe SDK adb.exe ma w folderze SDK/platform-tools

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic z tego :(

nie mogę zainstalować sterowników do adb pod win xp

postępuje wg. pkt 5 tego tutorialahttp://forum.android.com.pl/f124/tutorial-wgrywanie-androida-2-2-1-froyo-na-samsunga-galaxy-gt-i7500-47815/ i przy próbie instalacji sterowników do adb wyskakuje mi komunikat "nie można zainstalować tego sprzętu", w cmd wpisuje adb devices i pokazuje mi niestety kodu seryjnego telefonu....

Macie jakiś pomysł?

EDIT

Odinstalowałem HTC Sync i pod Windowsem 7 i udało mi się zainstalować sterowniki do adb

spróbuje zrobić roota za pomocą visionary +

Edytowane przez Barteek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prośbę, ponieważ mam problem z "adb root" prosiłbym o udostępnienie jeszcze raz zmodyfikowanego boot.img

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arky21
    Mam prośbę, ponieważ mam problem z "adb root" prosiłbym o udostępnienie jeszcze raz zmodyfikowanego boot.img

Teraz sa metody one click o wiele łatwiejsze. Wpisz w google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed sekundą uporałem się z błędem a.core. Teraz nie mogę znaleść sieci. Co mogę zrobić. Jak zrobić s-on? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim HTC Desire HD.

Więc udało mi się telefon w pełni zrootować, instalowałem różne romy, modyfikowałem go na różne sposoby...

Po dwóch miesiącach postanowiłem tymczasowo przywrócić go do stanu pierwotnego, korzystając z oryginalnego ROMu HTC:

RUU_Ace_HTC_WWE_1.32.405.6_Radio_12.28b.60.140e_26.03.02.26_M_release_155891_signed.exe.

Teraz tak: Udało mi się ponownie w pełni zrobić s-off, zainstalować Radio, ale nie mogę na telefonie zainstalować nic poza Romem LeeDrOiD_HD_V2.0.0. Cokolwiek nie instaluje przez recovery, pojawia się napis: installation aborted.

Poddaje się po kilkunastu godzinach przeglądania forów związanych z tematem. Gdzie mogę popełniać błąd, co powinienem zrobić dalej?

Informacje o oprogramowaniu:

• Wersja systemu Android: 2.2.1
    • Wersja pasma podst.: 12.39.60.19U_26.06.04.06_M
    • Wersja jądra: 2.6.32.21-g3d0aaff
      htc-kernel@and18-2 #1
      Wed Dec 1 17:09:51 CST 2010
    • Numer kompilacji: 1.72.405.3 CL296490 release-keys
    • Numer oprogramowania: LeeDrOiD_HD_V2.0.0
    • hboot: 0.85.2007 (PD9810000)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

@up

A może to wina kernela? Wymieniałeś go?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam taki sam problem wpisałem w wyszukiwarce adb i nic mi tam nie znalazło. Czy po rozpakowaniu trzeba instalować aktualizacje do tego SDK ?

@edit

I mam poprawną scieżkę C:\SDK\tools , pewnie mam starszą wersję ,bo nie widzę folderu platform-tools , tylko platforms.

@edit 2

Czym się różni ten temat od tego Modowanie HTC Desire HD dla początkujących. ?

Edytowane przez Ciasteczko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Neovo
    Ja też mam taki sam problem wpisałem w wyszukiwarce adb i nic mi tam nie znalazło. Czy po rozpakowaniu trzeba instalować aktualizacje do tego SDK ?

@edit

I mam poprawną scieżkę C:\SDK\tools , pewnie mam starszą wersję ,bo nie widzę folderu platform-tools , tylko platforms.

@edit 2

Czym się różni ten temat od tego Modowanie HTC Desire HD dla początkujących. ?

Wystarczy spojrzeć że skoro w folderze "tools" nie masz ADB które wywołujesz to nie wywołasz pliku widma, rozejrzyj sie dobrze to zobaczysz że ADB jest w folderze "platform-tools" oczywiście po tym jak uruchomisz "SDK Manager" i zrobisz aktualizacje/pobranie kompletnego SDK .

Tematy Prawie niczym się nie różnią, po za sposobem działania, jednak proponował bym ci sposób z tematu "Modowanie Dla Początkujących" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi