Skocz do zawartości
Gość piyoter

ROM Android Revolution HD 6.3.2 | O/C | Sense/no-Sense

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe pytanko. Używam teraz softu 1.9.3 i dostałem info o aktualizacji z HTC tak jak inni, czy jeżeli zaktualizuje soft do najnowszego to nie będę miał dostępu do roota a co za tym idzie nie będę mógł w przyszłości wgrywać Twoich softów do puki nie złamią ponownie zabezpieczeń na XDA ? Gdybym chciał wrócic do stockowego softu to w jaki sposób mam to zrobić i czy stracę wszystkie dane z telefonu typu app, kalendarz itp i będę musiał wgrywać wszystko od nowa ? bo z jak czytałem w innym temacie ta aktualizacja na custom soft się nie wgra. Mam S-OFF w telefonie. Używałem do tego sposobu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857537

Edytowane przez zoltan78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czy można prosić o napisanie jakiejś konkretnej instrukcji zmiany romu, ja rozumiem ze to jest napisane w miare -ale dla osób które są z tym systemem poznane- ja po przesiadce z htc hd kompletnie się w tym wszystkim gubię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Panowie czy można prosić o napisanie jakiejś konkretnej instrukcji zmiany romu, ja rozumiem ze to jest napisane w miare -ale dla osób które są z tym systemem poznane- ja po przesiadce z htc hd kompletnie się w tym wszystkim gubię
    Wymagania:

- HTC Desire HD S-OFF ---> S-OFF dla Desire HD + permanentny root

- modyfikowane recovery ---> http://forum.android.com.pl/f224/clo...-1-2-r1-34646/

- WIPE data (opcjonalnie), cache i dalvik-cache PRZED wgraniem ROM'u a nie po

Instalacja:

1. Ściągnij plik .zip i przenieś go na kartę SD

2. Uruchom telefon w trybie recovery i kolejno z poziomu "mounts and storage" sformatuj boot, system, data (opcjonalnie) oraz cache

3. Wybierz "Install zip from sdcard"

4. Wybierz "choose zip fom sdcard" i następnie wskaż lokalizację pliku .zip

5. Po zakończonym procesie instalacji wybierz w recovery "reboot system now"

Tu jest napisane wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobilem wszystko do kroku

-Uruchom telefon w trybie recovery i kolejno z poziomu "mounts and storage" sformatuj boot, system, data (opcjonalnie) oraz cache

uruchamiam w trybie recovery i nie mam "mounts and storage"

ale mam -wipe data/factory reset

-wipe cache partition

po wyczyszczeniu wszystkiego wybieram "Aplly sdcard:update.zip" i na koncu wyskakuje błąd " verification failed no such file or directory" nawet po zmianie nazwy romu na karcie na update.zip

nie mam czegos takiego jak "Install zip from sdcard" i "choose zip fom sdcard"

co robie zle?

Edytowane przez burczynski82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale robisz wszystko na clockwork recovery???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem wciskam vol down i power wyskakuje mi ten ekran z robotami na deskorolkach i u gory mam po prawej s-off potem wchodze w recowery i dalej juz opisalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nie mam czegos takiego jak "Install zip from sdcard" i "choose zip fom sdcard"

Jest. (5 opcja na początkowym ekranie)

Install zip from sdcard

Choose zip from sdcard

i wybierasz plik z ROMem.

BTW. Jakie masz recovery? Jaka wersja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam coś takiego nic innego tam nie ma

plik recovery sciągnolem "recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img" ale nie wiem jak to podpiąc pod kompa zeby to odpalic z poziomu komputera jak w poscie http://forum.android.com.pl/f224/clockworkmod-recovery-for-htc-desire-hd-2-5-1-3-a-34646/

a gry sciągnolem rom manager z marketu i wciskam flash clockworkMod recovery to mam błąd An erron occured while attempting to run privileged commands

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kyrie Eleison... Może najpierw zfootuj tel poprzez Visionary i wgraj S-OFF(wszystko opisane na forum) Potem zainstaluj rom manager z marketu i odpal. pierwsza opcja to Install Recovery. Przed całą operacją wejdź jeszcze w ustawienia/aplikacje i wyłącz opcję Szybkie Uruchomienie. Jeżeli za pierwszym razem nie zainstaluje Ci się CWM to próbuj aż do skutku. Za pomoc nie musisz płacić. Wystarczy że będziesz mnie wielbił na kolanach:D

Edytowane przez chestercsr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z mimowolnym wyłączanie wi-fi po zgaszeniu wyswietlacza nie miną, wszystko dobrze chulało w v1.9.1, czy jest na to jakis sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi