Skocz do zawartości
Than

Wiem dlaczego fotki w kontakach mają taką nędzną jakość!

Rekomendowane odpowiedzi

Than

Mam Androida (HTC Magic z romem z Hero) od paru dni. Pierwsze co zrobiłem, jak pewnie każdy normalny użytkownik, to założyłem sobie konto Gmail. Wszystko pięknie działa, wszystko się pięknie synchronizuje itd.

Niestety jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem jak tragiczna jest jakość zdjęć osób kiedy do mnie dzwonią. Dodałem zdjęcie od nowa i RAZ pokazało się normalnie (w super jakości) a w minutę potem już było beznadziejne.

Ponieważ wiem jak działa dostęp do internetu w Orange i w innych sieciach więc rozwiązanie problemu nasunęło mi się bardzo szybko. Wyłączyłem synchronizację kontaktów z kontem Gmail. I okazało się, że to jest właśnie to co przypuszczałem. Obrazki przestały się psuć.

Otóż:

Orange (i inne sieci też) aby zaoszczędzić na swoich/waszych transferach przepuszcza cały ruch przez specjalne proxy, które zmniejsza rozmiar wszystkich obrazków oraz zamienia je na jpegi o bardzo słabej jakości. Ponieważ najwyraźniej przesyłanie zdjęć z telefonu z androidem do konta Gmail odbywa się za pomocą protokołu http bez szyfrowania (co jest raczej skandaliczne) to proxy zmniejsza rozdzielczość i jakość każdej fotki zsynchronizowanej z kontem Gmail.

I tyle. Jedyne co można zrobić w tej sytuacji to wyłączyć synchronizację kontaktów. :mur:

Sugeruję, żeby ktoś zorganizował jakąś petycję do Orange/Plus/Ery o dodanie domeny Gmail do wyjątków w proxy, żeby nie psuły się nam fotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest dobry pomysł ... po kompresji fotki wyglądają ragicznie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie uzywam wogole polaczenia telefonu z internetem poprzez siec GSM jedynie przez WIFI i jakos tak samo fotki byly paskudne na oryginalnym romie. Na MyHero 1.1.1 jest wszystko okej a na oryginalnym co ja sie okombinowalem restarty ustawialem rozne zdjecia a i tak jakosc byla okropna. Dlatego wykluczam jakoby era czy inne sieci komorkowe mialy cos z tym wspolnego. Juz predzej synchronizacja z google ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jezeli masz neta na abonament w orange, zadzwon do BOK *100 i popros o aktywowanie VPN. tam nie stosuje sie kompresji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Than
    ja nie uzywam wogole polaczenia telefonu z internetem poprzez siec GSM jedynie przez WIFI i jakos tak samo fotki byly paskudne na oryginalnym romie. Na MyHero 1.1.1 jest wszystko okej a na oryginalnym co ja sie okombinowalem restarty ustawialem rozne zdjecia a i tak jakosc byla okropna. Dlatego wykluczam jakoby era czy inne sieci komorkowe mialy cos z tym wspolnego. Juz predzej synchronizacja z google ...

Ale ja mam Hero 1.1.1. I sprawdziłem to na 100%. Zdjęcia są OK dopóki nie włączy się synchronizacji kontaktów z kontem Gmail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Than
    jezeli masz neta na abonament w orange, zadzwon do BOK *100 i popros o aktywowanie VPN. tam nie stosuje sie kompresji :)

Tak. Niby tak. Ale ja mam taryfę z internetem i powiedziano mi, że nie mogę. Na pytanie "dlaczego?" usłyszałem "bo nie ma takiej możliwości".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Than

Ha!

Coś mnie tknęło i jeszcze raz zadzwoniłem do Orange. Tym razem trafiłem na kogoś kto wiedział o co chodzi i bez problemów włączył dostęp poprzez APN o nazwie VPN. Od tej pory kontakty synchronizują się bez strat w jakości fotek :) (tzn po przekonfigurowaniu dostępu do internetu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    n4zgul

na oryginalnym sofcie na magicu nic nie daje wyłaczenie synchr kontaktów, to nie kwestia apn, raczej softu. Mam wrażenie jakby do kontaktów telefon pobierał sobie dane z thumbnails a nie ze źródłowego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ptys

Może powjawiło się coś nowego w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi