Skocz do zawartości
dziobak855

Wyświetla się komunikat: "The device was rebooted due to problem with telephony layer"

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jak w temacie - już kilka razy (jakieś 4-5 razy w ciągu dwóch miesięcy) miałem taki problem z moją Defy.

Telefon samoczynnie się zrebootował i wyświetlił "The device was rebooted due to problem with telephony layer".

Nie jest to powiązane z ROM-em (zdarzyło się i na CM7.2 i na CM10), ani z siecią (w międzyczasie przeszedłem z Orange do Play - rebooty były w obu).

Czy ktoś miał może taki problem?

Coś pada w telefonie?

Poza tymi restartami wydaje się funkcjonować poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popraw nazwę tematu, bo zaraz upomni Cię moderator. :)

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten bug (bo bugiem jest i zowie się "data connection bug") występował na cm10, no ale dobra. Nigdy czegoś takiego nie miałem, ale kiedyś komuś na xda pomógł reboot z polecenia użytkownika. Zaś innemu pomógł wipe data w stockowym recovery. Jeśli nie pomoże, no to flash do froyo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

ja własnie miałem raz taki problem, i to właśnie na cm10. Jednak nie powtórzył się juz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten bug (bo bugiem jest i zowie się "data connection bug") występował na cm10, no ale dobra.

No właśnie dziś miałem na CM10 (po dwóch dniach od instalacji). Szkoda że nie zrobiłem screenshota :)

Wcześniej przez ponad pół roku miałem CM7.2 i problem wystąpił 3-4 razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Myślałem, że to może jakiś problem z hardware'm...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze zdawało mi się, że to występuje tylko na kernelu GB, jak widać ciągle się czegoś uczymy. :)

Na xda kiedyś mieli taki problem, o ile dobrze pamiętam to podobno wersja od maniaca eliminuje data connection buga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

No i coś mnie od jakiegoś czasu męczy RIL bug. Wstępne obserwacje pokazują, że dzieje się to głownie na kartach Orange Dzień z plusem był OK. Co ciekawe problem pojawia się w pewnych konkretnych punktach miasta. Jadę sobie do pracy, staję na światłach przy Lubelskim Zamku i pojawia się komunikat błędu. Dzieje się to zarówno na CM10 jak i CM11. Tymczasowo wrzuciłem brandowanego stocka Orange (czyli to co miałem pierwotnie) i będę dalej obserwował bo mnie to drażni nieco.

EDIT:

Na stocku problem także występuje z tym, że nie pojawia się żaden komunikat a telefon się po prostu restartuje.

Zostawiłem go w serwisie bo mam jeszcze jakieś 2 tygodnie gwarancji. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Edytowane przez tomo_s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyrosh

Moja motka z dwa razy załapała reboota w takim wykonaniu na cm11 od Quarxa (5.12). Jakoś mnie to nie wkurza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi