Skocz do zawartości
Apoteoza

Pamięć zajęta przez coś.. ale co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim tygodniu przesiadłem się z mojej starej już wysłużonej spicy na HOS. Trafiła się okazja i za nie wysoką cenę udało się upolować z520e. No wszystko idealnie śmiga, ale... 16GB wbudowane, dla aplikacji pamięć ponad 6GB (no ok, jakoś jeszcze przeżyję). wiec dla nas zostaje niespełna 10GB. No to trochę muzyki (4GB) i 2 gry wrzuciłem na kartę (GTA - 1,4GB i Heroes 3 - 0,4GB). a Tu bęc 50 mega wolnego mi zostało... no i pisze, że "inne" zajmuje 4GB, czy da się dojść do tego co to jest albo jakoś to wywalić? czy w rzeczywistości dostaję jedynie 6GB pamięć dla siebie?

Softa mam oryginalnego, 4.1.1 z sense 4+.

Zainstalowałem w sumie jeszcze Dead Space (tak, wiem aż 3 gry! Ale obecnie leże złożony chorobą w łóżku) który zajmuje blisko 0,4GB, czy to też idzie w pamięć telefonu? Macie jakąś radę na to? Pozdrawiam :)

Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby podobny wątek ale nie rozwiązuje mojego problemu.

Pamięć aplikacji mam zajęta 4,25GB/6,07GB.

Aplikacje: 380MB

Inne: 3,88GB

Pamięć telefonu po wyrzuceniu części muzyki 8,71GB/9,93GB.

Aplikacje: 1,75GB

Muzyka: 3GB

Inne: Prawie 4GB

No i Dalej nie wiem czy aplikacje które są domyślnie na telefonie zajmują aż taką dużą przestrzeń? Ale przecież byłoby to wliczone w "aplikacje".. Niech te 2 gry zajmują 1,7GB ale będzie to w "inne" to czym jest te 2,3GB.. Tyle danych generują pozostałe aplikacje? Da się coś na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Dla mnie to jest jasne i nic tu nie poradzisz

To jest banalne rozpoznawanie zawartości naszego dysku po rozszerzeniach plików

mp3, wav - muzyka

jpg, png - obrazki

mp4, avi - multimedia

itd....

nierozpoznane rozszerzenia to inne. Nad czym tu deliberować? Tak samo działa file manager na androida i wiele programów na PC. Co was w tym niepokoi? 90% plików od gierek i aplikacji zainstalowanych w systemie traktowanych może być jako inne.

HTC One S & Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I wychodzi na to że jest to o tyle smutne, że z niby 16GB jest zaledwie kilka dla mnie... :( 6GB na aplikacje, a jeszcze do tego z tych pozostałych 10GB też aplikacje bezczelnie mi kradną połowę. Normalnie jak z wypłatą :przestraszony:

W każdym razie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze tak dodam - zainstaluj ES File Explorer, wciśnij menu i dalej Menadżer->Narzędzie sprawdzania karty.

Trochę pomieli i pokaże ci które foldery zajmują najwięcej pamięci.

U mnie kiedyś folder z miniaturkami obrazów zajmował ponad 1.5GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zrobiłem i pokazuje mi że mam zajęte 8,2GB. Muzyka 2,9GB i w folderze od gier 1,6GB (to sam wrzucałem). I do tego może 30MB (zdjęcie, pliczek doc etc). Ale pewnie za sprawą nie zrootowanego telefonu nie pokaże mi co dokładnie zajmuje.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w ustawienia->Ustawienia plików->Pokaż ukryte pliki

Chociaż bez tego powinieneś mieć pełen wykaz co ile zajmuje. Masz 10GB dla siebie, czyli muzyka zdjęcia, dane większych gier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Manager pokazuje Rozmiar katalogu: 4,57GB. Na dole paska: Razem: 9,93GB Użyte: 8,21GB Dostępne: 1,73GB Bez względu na pokaż/ukryj ukryte pliczki. Ktoś mi zakosił 4GB miejsca... znajdę skubańca ;D

Telefon mam od tamtego tygodnia, wiec nie będzie problemem zrobić format. Zobaczę jak to wtedy wygląda i dam znać. Chce zachować oryginalny soft, wiec nie bawię się narazie w rootowanie etc. (Wcześniej miałem spice, to była zabawa)

Edit:

Zrobiłem taki myk, że wrzuciłem wsjo na kompa i sformatowałem pamięć. Potem wrzuciłem z kompa pliczki na telefon. Wszystko działa poprawnie na pierwszy rzut oka, Inne zajmuje teraz 60MB a nie 4GB. Może i bardzo prymitywne rozwiązanie, ale chyba pomogło. Oby nic się nie posypało a więc tfu!

Edytowane przez Apoteoza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za odkop, ale znalazłem rozwiązanie problemu. Bardzo proste. Może ktoś szukając odpowiedzi natknie się tutaj na mój post i mu to pomoże. Otóż mam 16GB wewnętrznej pamięci w telefonie i dla użytkownika powinno być dostępne 10GB. Tymczasem dostępne miałem coś około 4GB. Analiza pamięci pokazywała, że ok 7GB zajmują "inne". Za cholerę nie wiedziałem co to. Instalowałem rózne programy by dotrzeć do tego co zajmuje te 7GB, ale nic. Aplikacje wtedy zainstalowane zajmowały niecały 1GB. No ale nie 7GB! Coś mnie tknęło i zmieniłem w ustawieniach telefonu domyślną pamięć magazynującą na kartę pamięci i wtedy (po automatycznym restarcie) wszystko wróciło do normy. Mam tyle dostępnej pamięci ile powinno być. Czyli 10GB minus aplikacje i gry. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi