Skocz do zawartości
kasia3

Ładowarka samochodowa nie ładuje akumulatora HTC Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

kasia3

Po podłączeniu ładowarki nic się nie dzieje (dioda się nie pali, procenty nie przybywają, ikona baterii się nie zmienia).

W samochodzie mam specjalne gniazdo 12V służące właśnie do lądowania jak również i zapalniczkę - w jednym i drugim nic.

Ładowarki to: ma X power i Extreme Style.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak domyślam się, to jest to ładowarka z oddzielnym przewodem, który można od niej odłączyć? A czy jak się telefon podłączy za pomocą tego przewodu do komputera przez port USB albo do ładowarki sieciowej to działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasia3

Obie ładowarki nie mają oddzielnego przewodu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wtyczkę w obu przypadkach dasz radę włożyć do końca? To znaczy aż zaskoczy tak jak przy ładowarce sieciowej.

Spotkałem się kiedyś z ładowarką micro USB która miała trochę zbyt krótką wtyczkę i nie pozwalała na pełne włożenie do mojej Sensacji i styki telefonu i ładowarki nie były połączone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasia3

Wtyczka w obu przypadkach wchodzi do końca.. jest takie charakterystyczne kliknięcie, więc nie tutaj tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co w takim wypadku pozostaje to chyba te ładowarki dają napięcie zbyt małe aby sensacja się mogła ładować, a BB wystarcza na takim poziomie. Czyli nie będą one działać z HTC.

W innym przypadku telefon powinien choćby wykryć połączenie. Sensacja ma sprawny układ ładowania bo się da radę ładować z sieci. Z informacji, które znalazłem nie ma różnicy pomiędzy ładowarkami dedykowanymi do BB i HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi