Skocz do zawartości
raven_raven

SuperWipe - one click.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj patrzę na XDA, a tam nowy, świetny temat. Aż dziw bierze, że dopiero teraz ktoś na to wpadł! Przedstawiam Wam kompletny wipe zastępujący wszystkie komendy w adb, fastboot erase system -w, wipe'y w Amon_RA i wszystko co możecie wymyślić. Oto SuperWipe autorstwa Ohsaki!

Download:

SuperWipe.zip

link do tematu na xda: KLIK

Jak to działa?

- wywołuje funkcję "erase_image" na partycjach SYSTEM, CACHE, DATA oraz BOOT (low-level, nie to co zwykłe "rm -rf *")

- montuje /sdext i usuwa wszystkie pliki z niego

- usuwa wszystkie pliki z /sdcard/.android-secure gdzie Froyo przechowuje pliki aplikacji przeniesionych na FAT

- uruchamia e2fsck na partycji ext (równoważnik repair EXT partition z Amon_RA recovery)

- tworzy log na tmp/wipe.log (jeśli Cię to obchodzi w ogóle ;))

W ten sposób możemy być pewni, że nasz telefon jest w pełni przygotowany do przyjęcia nowego ROMu. Ten sposób spokojnie zastępuje wszystkie inne wipe'y.

Jak wykonać?

- wrzuć paczuszkę na root karty SD

- w recovery sflashuj jak normalny ROM

- gotowe!

Po zrobieniu tego wipe'a należy wyłączyć telefon (ew. zrestartować) z powrotem do recovery! Jeśli zapomnisz i uruchomisz normalnie, będzie trzeba wyjąć baterię by wyłączyć telefon.

EDIT: Mała uwaga: jak jakiś mod uzna, że ten pliczek jest przydatny, może warto ten temat przykleić i odkleić jakieś stare typu niedziałający CM4 ;).

Edytowane przez kowal_001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze wczoraj móiłem ze czegos takiego nie ma, a dzisiaj juz sie pojawiło.. Szybko to sie rozwija. Wczesniej był pliczek podobny, ale nie działał tak dobrze jak wipe fastbootowy. Jak wróce do zrobie porządek z przyklejanymi tematami bo zaraz dojdzie do tego ze perwsza strona ebdzie w przyklejonych tematach :D

Szkoda ze ten pliczek kasuje również zawartosc ext. Zauwazyęłm ze to nie wpływa na to czy rom wstaje cyz nie. Zwłąszcza froyo które natywnie nie ma a2ext i trzeba je uaktywnic. Wiec podczas wstawania romu on nawet nie zwraca uwage na ext więc spokojnie mozemy zachowac wszytskie aplikacje :) sprawdzałem juz na kilku romach, od dłuzszego czasu nie robie wipe ext :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanke-

I to wywali wszystko z pamięci mojego g1(prucz recovery i spl tak?)? Jest jakieś ryzyko uszkodzenia czy jakieś minusy tej operacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym poście jest DOKŁADNIE napisane, co ten plik robi. Jeśli masz samochód, to istnieje ryzyko, że po użyciu tego pliku nie odpali Ci następnego dnia rano i spóźnisz się do pracy. Jeśli nie masz samochodu nie masz się co martwić, plik jest 100% bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy kolego podejżeć pliczek install.sh znajdujący się w tej paczuszce i wszystko wiadomo co ta paczuszka robi. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak ktos sie zna to niech sie wypowie. Jak juz wczesniej móiłem dla mnie kasowanie sd-ext jest bez sensu bo zadne froyo na starcie nie ma odpalonego sd-ext więc go pomija przy bootowaniu po raz pierwszy. Więc ext mozna spokojnie zostawic. Pytanie brzmi, czy wystarczy usunąć tylko te komendy

if [ -e /dev/block/mmcblk0p2 ]; then

mount /sd-ext >> /tmp/wipe.log 2>&1

rm -rf /sd-ext/* >> /tmp/wipe.log 2>&1

um /sd-ext >> /tmp/wipe.log 2>&1

mount /sdcard >> /tmp/wipe.log 2>&1

else

echo "No ext partition found!" >> /tmp/wipe.log

fi

zeby ext został nietknięty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wystarczy to wywallić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm w sumie po ostatnich aktualizacjach i zmianach, za każdym razem wszystko instaluje od nowa lub przywracam kopie w Titanium...jednak na razie wstrzymam się z tym wynalazkiem bo jeszcze zabije mi psa... samochodu na szczęście nie mam...

Ciekawie to wszystko się rozwija :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    bo zadne froyo na starcie nie ma odpalonego sd-ext

Wiesz co, ja od "zawsze" ;) po flashu nightly, flashuję "05mountSD_S" od firerata by mi działały appsy "od strzału".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, ale flashujesz cos. Mówie o czysty flashu romu. Przez co pomijane są ewentualne błędy z ext na starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi