Skocz do zawartości
ynooL

BluetoothServerSocket - lista pokoi do których się można połączyć

Rekomendowane odpowiedzi

ynooL

Witam.

Mam pytanie - jak zrobić (i czy w ogóle to możliwe), że jest sobie aplikacja pewna i teraz mamy sytuację - jest sobie np 6 telefonów z tą aplikacją. Teraz dwie odpalają w tej aplikacji serwer bluetooth do grania. A teraz reszta wchodzi w aplikację, klika sobie "Graj z przyjaciółmi za pomocą Bluetooth" i pokazuje im się lista "Tomek's room", "Michał's room". W sensie, że nie dostaje listy typu "Xperia Neo 12:5a:28:4d" itd., tylko właśnie takie już nazwy pokoi. Jak to zrobić i czy to jest w ogóle możliwe? Chcę zrobić grę na Bluetooth i mam z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj o bluetooth multicast. Problem jest taki, że nie każdy telefon z androidem obsługuje multicast (fizycznie). Znowu na części z nich potrzeba roota. To sprawa producenta jak to rozwiązał. Najbezpieczniej zrobić to po wifi lub jeśli BT to połączenie p2p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ynooL

Hm, Wifi odpada bo zależy mi żeby też taki iPhone się mógł połączyć, a z tego co wiem one nie mogą stawiać hotspotu wifi (żeby inne urządzenia łączyły się do niego). Nie mogę za bardzo znaleźć o tym multicaście. Wyskoczyła mi jedna klasa z multicastem ale ona siedzi w łączności internetowej a nie bluetooth. Mógłbyś coś więcej powiedzieć na ten temat/podlinkować? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ynooL

Ale zaraz. W oficjalnym tutorialu Bluetooth | Android Developers piszą, że można nawiązać więcej niż jedno połączenie.

Unless you want to accept additional connections, call close().
    In this example, only one incoming connection is desired, so as soon as a connection is accepted and the BluetoothSocket is acquired, the application sends the acquired BluetoothSocket to a separate thread, closes the BluetoothServerSocket and breaks the loop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi