Skocz do zawartości
Excel38

Zacinanie się aplikacji i interfejsu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Używam od 1,5 roku HTC desire S. Do tej pory działał szybko i bez zarzutu. Jednak ostatnio zaczyna brakować mu pamięci, tzn. tak mi się wydaje. Już tłumaczę:

Opera mobile - do tej pory działała bez zacięć na otwartych kilku kartach i mogła być jeszcze włączona jakaś aplikacja w tle. Dzisiaj muszę przed jej włączeniem zamknąć wszystkie aplikacje przez menedżer zadań, a i tak jak otworzę kilka kart to aplikacja się zacina, a po jej wyłączeniu HTC sense się restartuje (logo HTC na białym tle i trzeba czekać).

Interfejs - to już jest śmieszne. Teraz przerzucanie ekranów HTC sense klatkuje, otwieranie menu wszystkich aplikacji również klatkuje.

Facebook - przewijanie aktualności od góry do dołu zacina się.

Prócz tego jeszcze kilka aplikacji szwankuje, ale ja wymieniłem te przypadki co mi najbardziej przeszkadzają.

Usuwałem tymczasowe dane aplikacji, usuwałem kompletnie aplikacje których nie używam, większość przeniosłem na kartę pamięci (czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?), ale nic nie pomogło oprócz tego, że zwolniłem 150-200 MB pamięci wewnętrznej.

Operę mobile przeinstalowywałem (i straciłem wszystkie zakładki D:).

Menedżer zadań pokazuje ogólnie 596 MB pamięci. Gdy wcisnę zakończ wszystko to mam np. teraz 379 używanej na 217 wolnej. Przy dłuższym korzystaniu z telefonu zostaje około 100 MB wolnej, a to chyba nie jest mało.

Co polecacie robić? Nie znam się na androidzie, intuicyjnie sformatowałbym kartę pamięci, ale to raczej na pewno nie o to chodzi. Może zajrzeć do pamięci wewnętrznej i powyrzucać śmieci, tylko skąd mam wiedzieć które to są śmieci. Jaka jest różnica między instalowanie aplikacji w pamięci wewnętrznej, a na karcie pamięci?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Edytowane przez Excel38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amdr

Trochę radykalnie zrób mu factory reset i formatowanie karty pamięci. Jeśli masz zmienione recovery to przed wszystkim zrób backupa i zobacz czy pomoże, jeśli nie to przywrócisz obecny stan.

A android powinien pamięć zwalniać automatycznie zgodnie z zasadą, że pamięć wolna to pamięć marnowana. Zdecydowanie coś pożera ci całą pamięć i dlatego wyrzusa rosie z pamięci. Można zablokować rosie w pamięci, ale nie rozwiązuje to problemu. Rób factory reset i powinno wrócić do normy, przenoszenie na kartę pamięci to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Mam w ustawieniach pamięci odłączyć kartę pamięci i wcisnąć wyczyść kartę SD? Czy mam ją wyjąć i sformatować w komputerze?. Nie zepsuję wtedy telefonu? Co się usunie?

Jeśli masz zmienione recovery to przed wszystkim zrób backupa i zobacz czy pomoże, jeśli nie to przywrócisz obecny stan.

Nie rozumiem tej części wypowiedzi. :/

Jak się robi factory reset? Co to robi?

EDIT: Jak zajrzeć do pamięci wewnętrznej? Da się w ogóle? Czy to jest bezpieczne?

EDIT2: Czy gdybym przerzucił wszystkie aplikacje na kartę pamięci, wyjął ją i zrobił factory reset, to czy miałbym spowrotem te wszystkie aplikacje jakbym włożył spowrotem tą kartę?

EDIT3: Czy factory reset cofa wersję androida?

---------- Post dołączono o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Halo? Pomoże mi ktoś?

Edytowane przez Excel38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Nie cofa wersji androida, tylko czyści telefon z wszystkiego, co do karty to nie wiem nie miałem tego telefonu

Nexus 7 & Tapatalk HD Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawiłem nazwę tematu, mam nadzieję, że teraz jest lepsza.

A co mam zrobić jak na przykład chcę mieć backup zapisów z angry birds, to jak to mogę zrobić. Czy wystarczy przerzucić wszystkie aplikacje na kartę, wyjąć ją i przywrócić ustawienia fabryczne? To jak będę mógł przywrócić te zapisy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amdr

Factory reset przywraca stan jak zaraz po wgraniu obecnego romu, nie cofa wersji, ale trzeba od nowa ustawiać konto google, hasła wifi, dzwonki itp. Kartę możesz sformatować (szybkie formatowanie - wymazywanie) w komputerze, możesz też w telefonie, możesz spod recovery.

Jeśli nie rozumiesz fragmentu o zmienionym recovery to pewnie masz standrdowe i nie posiadasz roota. Nie wiem czy po przeniesieniu gry na kartę zachowa ustawienia, ale aplikację na pewno będziesz musiał zainstalować ponownie. Może jeśli włożysz drugą kartę sd, zainstalujesz grę, przeniesiesz na SD i podmienis karty to będzie OK, ale nie obiecam. Na pewno można je zachować robiąc kopię aplikacji za pomocą np. titanium backup, ale on wymaga praw roota.

Podejrzenie plików w pamięci telefonu też wymaga uprawnień root i między innymi po to się go wykonuje, a fabrycznie tych uprawnień nie posiadasz właśnie po to, żeby niczego nie uszkodzić w plikach systemowych. W praktyce nie jest to niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi