Skocz do zawartości
powerisblack

Czuję się niebezpiecznie - konto, maile, wszystko inne.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pisze do Was bo mam problem,który mnie trapi.

Mam Samsunga SGS2 (jednak dotyczy to wszystkich telefonów na Androidzie a Samsungów dodatkowo bo mają Samsung Apps) i jak kazdy mam skonfigurowane konto gmail.

Nie podoba mi się,to,że moje maile itp. są na wierzchu i kazdy może tam wejść bo to jest jakby zestrojone.

Czego chcę?

Maile,GG,FB - chciałbym,żeby to wszystko jakoś ukryć albo zrobić z tym coś innego.

Jak to jest u Was? Nie boicie sie,że ktoś pykając Waszym smartem sobie pogrzebie albo jak ktoś ukradnie telefon to zrobi Wał bałagan?

Jakie patenty?

Bo nawet nie wiem co w wyszukiwarkę wpisać.

Adminowie kochani - jak coś źle to napiszcie a natychmiast poprawię.

Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokada ekranu wzorem czy kodem PIN. Ukrywanie odpowiednich aplikacji. Co do kradzieży - istnieją odpowiednie oprogramowania, ktore po uaktywnieniu uniemożliwiają normalne korzystanie z telefonu. Avast np cos takiego posiada. Choc co bardziej inteligentny złodziej sobie z tym poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Pożyczasz komuś telefon? Gratuluje pomysłu. Było powiedzenie: żony i samochodu nie pożycza się. Dopisz do tego smartfon.

Edytowane przez Zodiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam blokadę ekranu wzorem... czy jest jakis widget,żebym mógł przełączać blokada wzorem/brak blokady. Bo to uciążliwe jak robi się coś na lapku a używa samemu w między czasie smarta.

Ukrywanie aplkacji - za pomocą jakiegoś launchera masz na mysli czy jak?

Avast ma zdalne kasowanie danych(i karta i hard reset i reszta) i namierzanie GPS?

Gdzie można poczytać o tego typu programach?

Najbardziej chodzi o to,że bywają momenty gdzie np. kto chce sobie popykać w angrybirds na moim smarcie i mu daję - i albo go muszę pilnować albo robi co chce(maile i smsmy czyjeś kusza).

Kolejny problem to ta ciągła synchronizacja z moim gmailem. Fajne, wygodne bo maile przychodza jak smsy ale fajnie by też było gdyby do programu z mailami było np. hasło dodatkowe.

Poza tym kolega mi mówił,że hasło z gmaila się zapisuje w smarcie i można jakoś (obca osoba nawet) z łatwoscią je odczytać. A potem to już tylko wystarczy,że zaloguje się w domu na mojego maila i ma dostęp do moich wiadomości... a to nie są głupie maile z fotki.pl czy coś.

Wesołych Panie i Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hasła odczytać nie da rady. Po prostu dawaj telefon tylko zaufanym osobom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reacon

W google play jest program w którym ustalasz sobie hasło/wzór i podczas włączania wcześniej wybranych w programie aplikacji wymagane jest wprowadzenie hasła, które ustaliliśmy w programie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pożyczasz komuś telefon? Gratuluje pomysłu. Było powtórzenie: żony i samochodu nie pożycza się. Dopisz do tego smartfon.

Dokładnie. Kiedyś telefon był do dzwonienia. Dziś na nim możesz mieć nawet kartę i płacić zbliżeniowo (mam tak w SGS3). Dlatego używam blokady kodem pin, dodatkowo jako że jest to samsung mam Samsung Dive (mogę zobaczyć dokładne miejsce gdzie telefon się znajduje, zaalarmować z komputera/czegokolwiek z netem nawet gdy telefon jest wyciszony i inne przydatne funkcje) oraz zainstalowałem Lookout - świetny antywirus, podobnie działa jak Samsung Dive ale ma jeszcze lepsze opcje (np. po 3 krotnym wpisaniu kody pin robi zdjęcie z front kamerki i przysyła maila z pozycją). Z takimi zabezpieczeniami o nic się nie boję.

Najbardziej chodzi o to,że bywają momenty gdzie np. kto chce sobie popykać w angrybirds na moim smarcie i mu daję - i albo go muszę pilnować albo robi co chce(maile i smsmy czyjeś kusza).

Owszem, ale wśród dzieci w gimnazjum.

No, chyba że to żona.. ją to zawsze kusi :]

Ukrywanie aplkacji - za pomocą jakiegoś launchera masz na mysli czy jak?

Wchodzisz do menu, bierzesz opcje->ukryj aplikacje i wybierasz, jakie chcesz ukryć.

Avast ma zdalne kasowanie danych(i karta i hard reset i reszta) i namierzanie GPS?

Gdzie można poczytać o tego typu programach?

Najlepiej zacznik od Google Play i opisu tego programu.

Poza tym kolega mi mówił,że hasło z gmaila się zapisuje w smarcie i można jakoś (obca osoba nawet) z łatwoscią je odczytać. A potem to już tylko wystarczy,że zaloguje się w domu na mojego maila i ma dostęp do moich wiadomości... a to nie są głupie maile z fotki.pl czy coś.

Tak owszem zapisują się, na pamięci wewnętrznej telefonu, ale trzeba do tego odpowiedniej wiedzy i nie jest to takie proste odszyfrowanie tych plików, a wręcz bardzo trudne. Jeżeli ustawisz blokadę PIN, to po połączeniu USB zawartość Twojego telefonu się nie pokazuje, dopiero gdy go odblokujesz to zawartość pamięci się pokaże.

Moje wnioski i porady:

Zastosuj blokadę PIN. Nie ma możliwości aby ktoś odgadnął Twój pin, jak ma np. 6 cyfr. Jest to o wiele bardziej bezpieczne niż wzorek, który można łatwo zapamiętać, a po pewnym czasie używania wpisuje się pin nawet szybciej niż przeciąga palcem w celu powtórzenia wzorku.

Pobierz Lookout Mobile Security, świetny darmowy antywirus. Wszelkie inne jakie próbowałem miały za duże ograniczenia lub potrafiły zwalniać nie byle jaki (SGS3) telefon.

Edytowane przez Adamo90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bleyd1

Go sms ma opcje prywatnej skrzynki na kod pin, darmowa w markecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    say73

powerisblack, Smart App Protector w zupełności wystarczy by zachować bezpieczeństwo w kontekście znajomych czy żony :). Osobiście używam tego narzędzia do blokowania wszystkich aplikacji poza grami przed synem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi