Skocz do zawartości
powerisblack

Czuję się niebezpiecznie - konto, maile, wszystko inne.

Rekomendowane odpowiedzi

Rygiel

Mogę polecić aplikację, która opisał say73 wyżej. Super aplikacja, szczególnie w wersji PRO. Zachęcam do kupienia/pobrania. Sam jej używam i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dreejk

Ja również korzystam z Smart App Protector, telefon sobie lata po znajomych na imprezie i o nic się nie martwię, na te aplikacje które chciałem pozakładałem hasło :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xelir

Mogę jeszcze polecić Applock Master

Możesz w nim zablokować kodem lub wzorem wybrane aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Odnośnie tych wszystkich antywirusów itp., czy istnieją takie, dzięki którym będę mógł zlokalizować, w razie kradzieży, zablokować telefon, bez włączonego pakietu 3g? Bo tak na prawdę, to nie ma sensu, jeśli 3g musi być aktywne, wtedy, gdy z niego nie korzystam, bo ktoś mi może zajumać telefon. A poza tym, chyba każdy złodziej wyłączyłby internet, gps, albo i wyjął baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok., temat fajnei się rozwinąl a ja razem z nim :) - dziękuję Wszystkim za pomoc i proszę jednocześnie o wiecej.

Po pierwsze – ustawiłem sobie blokadę ekranu na wzór jednak tutaj od razu pytanie: są jakieś widety,żeby zmienić tak : wzór/nic ? Bo owszem, normalnie do kieszenie etc. Ze wzorem ale jeśli się pracuje np. na lapku i co chwilę dzwoni czy robi się coś innego na smarcie to wpisywanie 40 razy wzoru jest mozolne… a przez ustawienia wchodzić i zmieniac to w koncu się odechce.

Jest taki widet?

Po drugie – właśnie testuję apkę(na razie darmową) poleconą przez Was do blokowania hasłem poszczególnych aplikacji i działa świetnie i od razu mam 2 pytania:

- co bardzo ważnego wnosi wersja pro tej apki? Tj. Smart App Protector?

Widziałem w Markecie ale mój angielski jest dość słaby jeszcze a poza tym jestem ciekawe zdania „Nie producenta”.

- co do kupna aplikacji… jak jest z bezpieczeństwem karty ? Wiem,że trzeba mieć Google wallet połączony z kartą bankową(z mailem też?) a co za tym idzie podczas kradzieży ktoś ma dostep także do naszego konta? :)

Kwestia trzecia: co do kradzieży to dzielę to jakoś tak dwojako:

a) Chcę,żeby ten ktoś nie dostał się do mojego maila, notatek, zdjeć, kotaktów, filmów, konta bankowego itd. Itd.

profilaktyką tradycyjnie jest robienie backupu na dysk komputera oraz nie zapisywanie haseł w przeglądarkach i FB itd.

Jak to zrobic?

b) Namierzyć telefon po GPSie oraz zrobić jakoś,żeby on wył tj. wydawał głośne dźwięki

Coś czuję,że może to być ciężka sprawa a dlaczego? Telefon (u mnie) noszony normalnie w kieszeni ma wszystko wyłączone – Internet, wifi, GPS. A więc telefon po kradzieży musiałby dostać jakiś sygnał poprzez kartę SIM (o ile jej nie wyjmie złodziej) o włączeniu GPS i formacie.

Boże, czy Wam też się to wydaje być „mission impossible”?

Czwarta – pogrzebałem i faktycznie z poziomu telefonu nie dotrzemy do hasła w gmailu. Wymusiałem zatrzymanie aplikacji”gmail” potem wyczyściłem dane i wyłączyłem aplikację(taka opcja w menadżerze aplikacji). Aplikacja ta zniknęła.

Ciekaw jestem tylko czy jest możliweozeby ogarnięty złodziej zainstalował aplikację „gmail” i czy mu z automatu nie wskoczy hasło i login do mojego konta.

Chodzi o SGS2 a więc zainstaluję Samsung Dive… tylko,że tam potrzeba mieć konto Samsung… a mi nie chcą wysłać na maila weryfikującego maila. A wiec konta nie mam.

Ukrywanie aplikacji jest fajne i fajnie,że stockowe ale ma dwie wady- nie da się tego hasłem zablokować(odkrywania ich) oraz aplikacje i tak są do wytropienia poprzez menadżera (chociaż akurat ten problem można rozwiązać poprzez założenie hasła na uwstawienia telefonu)

Wybaczcie,że tak temat drążę i drąże i także moją upierdliwośc jednak tematyka bezpieczeństwa jest dla mnie(pewnie nie tylko dla mnie) dużo bardziej istotna aniżeli to „czy na telefonie pójdzie mi nowe GTA”.

Pozdrawiam i… no w końcu piątek a więc – udanego weekendu ! :D i oby Wasze Smarty nie przepadły gdzieś „w sobotnich akcjach” :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk
    Po pierwsze – ustawiłem sobie blokadę ekranu na wzór jednak tutaj od razu pytanie: są jakieś widety,żeby zmienić tak : wzór/nic ? Bo owszem, normalnie do kieszenie etc. Ze wzorem ale jeśli się pracuje np. na lapku i co chwilę dzwoni czy robi się coś innego na smarcie to wpisywanie 40 razy wzoru jest mozolne… a przez ustawienia wchodzić i zmieniac to w koncu się odechce.

Niestety, nie ma. Dałoby się wtedy bardzo łatwo obejść takie coś :)

Natomiast, co do pracy przy laptopie - jeżeli nie chce Ci się co chwila odblokowywać telefonu by np. odpowiedzieć na SMS - wypróbuj AirDroid. Łączysz telefon z Wi-Fi (z tym samym, co komputer), włączasz AirDroid, wpisujesz wyświetlony numer IP na laptopie (np: 192.168.1.101:8888 ). Wyświetli Ci się stronka AirDroid. Wpisujesz hasło (wyświetlane na telefonie), i jesteś połączony z telefonem. Można wysyłać aplikacje, słuchać muzyki i wiele innych. Nie trzeba brać telefonu "do łapy", by odpowiedzieć na SMS.

- co do kupna aplikacji… jak jest z bezpieczeństwem karty ? Wiem,że trzeba mieć Google wallet połączony z kartą bankową(z mailem też?) a co za tym idzie podczas kradzieży ktoś ma dostep także do naszego konta?

Niestety tak, ale Google ma fajne opcje zabezpieczeń typu weryfikacja dwuetapowa etc.

Ciekaw jestem tylko czy jest możliweozeby ogarnięty złodziej zainstalował aplikację „gmail” i czy mu z automatu nie wskoczy hasło i login do mojego konta.

Wyskoczy, jeżeli konto Google jest dodane do urządzenia.

To tyle z odpowiedzi ode mnie, niech reszta się rzetelniej na pozostałe wypowie ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi