Skocz do zawartości
Meler

[4.1.2] MIUI v5 3.5.24

Rekomendowane odpowiedzi

Meler

MIUI v5

Witajcie, otóz dzisiaj na oficjalnej stronie miui udostępniono listę portów do najnowszej wersji Miui czyli v5

Tak samo jak i dla większości urządzeń tak jak i dla Defy znalazł się rom bazujący na najnowszej wersji 3.3.29.

Z moich obserwacji wynika że romem bazowym był CM10 od Quarxa. Na pierwszy rzut oka wszystko działa porównywalnie do CM10. Nie zauważyłem błędów. Rom ma oryginalnie język Angielski i chiński, ale acid z MiuiPolska przygotował spolszczenie (jeszcze nie testowane)

Oto link do działu download MiuiPolska gdzie znajdziecie Rom i spolszczenie:

MIUI v5 | MIUI Polska

Uwaga! Jako że rom jest dość pokaźny po instalacji spolszczenia zostanie nam 3kb wolnej pamięci na partycji systemowej co spowoduje niezainstalowanie się spolszczenia w całości. Dlatego przed instalacją romu zalecam usunąć folder tts z system, bootanimation.zip z /media i niepotrzebne dzwonki z media/ringtones x paczki z romem. To powinno wystarczyć.

Rom instalujemy tak jak każdy inny, np Cm 10, najpierw rom, potem spolszczenie

0. Wchodzimy w recovery

1. Zalecany wipe data/cache, oraz dalvik-cache

2. Iinstall zip from sdcard>>choose zip from sdcard i wybieramy paczkę z romem

3. Instalujemy

4. Możemy zrobić wipe cache

5. Install zip from sdcard>>choose zip from sdcard i wybieramy paczkę ze spolszczeniem

6. Reboot w recovery

Changelog:

v 5 3.5.24

- Dodana możliwość nagrywania w 120FPS (tylko MI-2) – nie działa na MI2S 32GB

- Dodano aplikacje live wallpaper dla I9100

- Dodany Movie Studio z Androida 4.2 (MI-2)

- Poprawiony FC przy podłączaniu USB OTG (MI-2)

- Dla Defy najprawdopodobniej poprawiona szybkość działania

v 5 3.5.10

-zablokowanie możliwości pokazywania tekstowej, chińskiej prognozy pogody w zegarku Prosty

-dodane 2 nowe zegarki: Prosty lewy i centralny (testowane jedynie na 720p!)

-„naprawione” Filtrowanie numerów (kategorie spamowe przy nieznanych numerach) – funkcja usunięta dla użytkowników international ;)

-zwiększona do 1242 Mhz maksymalna częstotliwość CPU dla profilu Oszczędny. Dla Normalny i Wydajny max CPU też 1242 Mhz. Tweak tymczasowy dla testu baterii. (Dla Mi)

-podbicie jakości JPEG z 85% do 100% w Aparacie (MI-2)

v 5 3.5.3

-dodany Google Play 4.0.27

-dodatkowe rozmiary siatki pulpitu dla HTC One X

-usuwanie z pulpitu, a także z menu ustawień Xiaomi apki MI Kredyty (podziękowania dla Kamila Zdancewicza za kod)

- poprawki tłumaczenia w Camera MIUI na „Time Lapse” i „Zwolnione tempo (HFR)”, „Uproszczone wyświetlanie” (MI-2)

- poprawiony chiński tekst na widżecie pogody MIUI. BTW: wsparcie dla widżetów MIUI działa w Pogodzie BZ 4.5.9

-zmieniony przedrostek nazwy pliku dla nagranych połączeń na „Nagrywanie” (MI-2)

-poprawione usuwanie chińskich aplikacji w MI-One podczas instalacji

-nowa ikonka kalkulatora i kamery

Kilka screenów:

post-51407-14255721060491_thumb.jpg

post-51407-14255721060248_thumb.jpg

post-51407-14255721060699_thumb.jpg

Edytowane przez Meler
    Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mnie zastanawia... W jaki sposób telefon, który nie dostał żadnego oficjalnego wsparcia na MIUI v4 może dostać v5? Czy w ogóle możliwe jest, by ten port był stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożyjemy, zobaczymy. :)

Cytat z MIUI Polska:

Z racji uwolnienia części kodu źródłowego powstanie możliwość portowania MIUI na wiele urządzeń, które do tej pory nie mogły tego mieć.

Gdy skończę pracę nad mint romem zabieram się za testowanie. :D Edytowane przez aston78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

Po instalacji spolszczenia:, język angielski tak jak był tak jest, w menu nie ma możliwości wyboru polskiego.

Po zrobieniu wipe data/cache to samo. Należy ściągnać more locale 2 i tam zmienić język

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem przetestować ale co chwilę wywala jakieś błędy, do tego nie łapie mi gsm...

Może jak go ktoś dopracuje...

Jak wszystkie MIUI wygląda bardzo ładnie.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

U mnie nie ma ani jednego błędu typu FC, wszystko działa bardzo dobrze. Robiłeś wipe data/cache dalvik-cache?

Spolszczenie nie jest w pełni kompletne, nie jest spolszczone np główne menu ustawień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem wszystkie wipey. Może kiedyś jeszcze spróbuję, dziś już nie chce mi się.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plotas

Jest dosc stabilnie, na polski nie jest do końca przetlumaczone, ale da sie korzystac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

Autor jest wręcz pewny że doskonale wykonał spolszczenie ... Więc gdzieś jest wina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że rom + spolszczenie posiada dużą wagę i może tu jest problem. Spróbujcie coś usunąć niepotrzebnego z romu (aplikacje, dzwonki itp.) i wtedy ponownie wgrajcie spolszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi