Skocz do zawartości
Meler

[4.1.2] MIUI v5 3.5.24

Rekomendowane odpowiedzi

na to nie wpadłem, spróbuję bez spolszczania zainstalować dzięki ... śledzę jeszcze ten wątek MIUI V5 Defy/Defy+ 3.8.2013 SLIMPATCH And Qurax Based 9.7.2013 - Page 19 - xda-developers gość ma chyba podobny problem...

zrobiłem jak radziłeś i nadal to samo, chyba poczekam na następną wersję romu

Edytowane przez hektor89
    dalsze info o przebiegu problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, w tej wersji 3.8.9, miałem problem z kontem google itp. Nie pamiętam czy gappsy były wgrane w rom czy w spolszczenie. Ale i tak nie działało. Wgrałem natomiast zwykłe 'minimal gapps jb' i śmigało ( były trochę mieszane kolorki, bo miui- pomarańcz, a jak się wchodziło w sklep to był niebieski, typowy cm, ale działało).

W wersji 3.8.16 - W samym romie oczywiście nie ma gapps, coś trzeba zainstalować. Na starcie oczywiście dwa razy pyta o pin do SIM. Przy próbie instalacji spolszczenia wywaliło błąd, pewnie znowu trzeba było coś wyrzucić, ale już się w to nie bawiłem. Zainstalowałem natomiast http://91.205.75.29/Android-4.1/dodatki/MIUIPolska_Dodatki-PL_gapps-4.1.2_signed.zip i jest google play i kalendarz, git majonez. Mi zależy tylko na Google Play i na tym, żeby kalendarz synchronizował się z google.

Jak ktoś rozwiąże problem z instalacją spolszczenia (multilang + gapps) to niech da znać.

BTW Wie ktoś o co chodzi z tym task killerem? Przytrzymuję Home i na początku pojawiało się to zamglone okienko z task killerem. Za którymś razem zauważyłem, że po chwilowym przytrzymaniu 'Home' tylko na chwilę pojawia się zamglone okienko i wraca pulpit. Nie da się wyrzucić apek z pamięci ;(

Edytowane przez tancerz77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się w końcu doczekałem tej nowej wersji i przy 3.8.16 zainstalowałem tą paczkę którą podałeś z gapsami, natomiast problem z instalacją multilang mam ten sam, wywala taki błąd:

MIUIAndriod.com Lang Pack
    device: mb526
    version: 3.8.16
    mount() expects 4 args, got 1
    E:Error executing updater binary in zip '/(tu była scierzka do multilang )
    Updating partition details...

Feiled

może ktoś na tej podstawie będzie mógł nas naprowadzić jak to naprawić

a co do task killera to możliwe że po prostu nie ma potrzeby wywalać żadnych apek, testowałem to i na początku wyskoczyło mi przyciemnione okienko, miałem tam dwie apki i co ciekawe pociągając któraś w dół można było zablokować ją w pamięci, nie blokowałem żadnej i tylko wcisnąłem czyszczeni po czym wywaliło mi lanczera po ponownym wczytaniu, już tego okienka task killera nie udało mi sie włączyć pulpit tylko migał, widocznie jak nie ma co wywalić z pamięci to się nie pojawia wcale

BTW wie ktoś może jak zrobić żeby miui nie wywalało co jakiś czas zmienionego motywu na ten podstawowy to strasznie irytujące :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam że ten multilang i tak by się nie zmieścił na partycji systemowej bo za dużo waży w połączeniu z romem. Usuwanie w tym przypadku dzwonków czy innych niepotrzebnych plików nic tu nie da. Jeśli chodzi o samo miui to jestem zadowolony,aktualnie korzystam z wersji 3.8.9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BTW Wie ktoś o co chodzi z tym task killerem? Przytrzymuję Home i na początku pojawiało się to zamglone okienko z task killerem. Za którymś razem zauważyłem, że po chwilowym przytrzymaniu 'Home' tylko na chwilę pojawia się zamglone okienko i wraca pulpit. Nie da się wyrzucić apek z pamięci ;(

Musisz wejść w ustawienia > przyciski (jakoś tak) i zmienić funkcję przycisku Home z ostatnie aplikacje na brak funkcji (jakoś tak). Coś jest nie tak i trzeba dać na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeżeli mam zainstalowane cm10, to czy mogę zainstalować miui bez instalacji od nowa stock romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak możesz zainstalować miui bezpośrednio na cm10, jedynym warunkiem jest zrobienie full wipe, bez niego fon złapie bootloopa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązałem problem z nieinstalującym się lang pack. Oto co należy zrobić:

-otwieramy paczkę ze spolszczeniem np. winrarem

-przechodzimy do folderu kolejno Meta-inf/com/google/android/

-otwieramy plik update-script np. notatnikiem czy word padem

-kasujemy wpis dotyczący montowania systemu i wklejamy to mount("ext3", "EMMC", "/dev/block/mmcblk1p21", "/system");

-zapisujemy plik i aktualizujemy archiwum

Tak zmodyfikowane archiwum wgrywamy i cieszymy się polskim miui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Ok. Poprawię ścieżkę.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi