Skocz do zawartości
WueRZet

ROM JB 4.1.2 MIUIv5 #3.3.29R2 | AOSP-CM10 | s89 production | Pyramid | ONLINE | [3.4.2013]

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką wersję i kernel polecacie? Ja na najnowszej próbowałem kernel'a Sultan'a .42 i 31.5 ale obydwa mają liczne rebooty >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Najnowszy Sultan (44?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłem MIUI 3.10.25 +spolszczenie, wcześniej CM 10.1 ale zrobiłem full wipe. Wszystko ładnie i pięknie działa tylko mam dwa problemy: 1) czcionka się powiększa sama z siebie i muszę ręcznie zmieniać po kilka razy dziennie. 2) przy ładowaniu baterii wskaźnik zatrzymuje się w okolicach 40-42 i stoi, po ponownym uruchomieniu pokazuje zazwyczaj wyższy poziom. Nie wiem czy to wina baterii, bo ma już za sobą 2 lata eksploatacji i już rozglądam się za jakimś sensownym zamiennikiem. Jakieś pomysły jak sobie poradzić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Ja mam problem, by zmienić wielkość czcionki w sms'ach, nigdzie nie widzę tej opcji, a zmniejszenie czcionki w ustawieniach ekranu nie pomaga, nic nie zmienia. :/

2. Idzie zmienić, by w odtwarzaczu muzyki nie pobierało chińskich napisów? Bo ogólnie mi się podoba ta wersja (dawniej już miałem MIUI, ale uciekłem na ViperS'a, który był lepszy, ale już mnie wkurzał zwiechami ^^), jest dużo lepsza i wydajniejsza od poprzedniej, ale te napisy... Głupio wygląda, a czasem przydałoby się. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nic z tym nie zrobisz, skoro spolszczenie nic nie dało. Xiaomi to chińska firma, wiec widocznie pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najnowszej wersji zmienia się wraz ze zmianą wielkości w ustawieniach wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

genziutek - Ale zmienia mi z powrotem po paru chwilach (nie liczę dokładnie po jakim czasie/akcji). :/

3. Strasznie zżera baterię, w nocy do 20% jak mam all skillowane i powyłączane GPSy etc.

4. Jak mam wifi to potrafi przy włączonym fb nie chcieć odblokować ekranu (działa przycisk u góry, ale jak ciągnę palcem po ekranie to nic się nie dzieje). :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Link - Czy ja jestem ślepy, czy w Sensation XE mam tylko 3 opcje w ustawieniach, a tutaj w tipsach w Multimediach (4, 5, 6, 7 pkt.) jest tych opcji od groma? Opcja ustawień (tych z dolnego przycisku pod ekranem) we włączonym aparacie mi nie działa, a w Ustawieniach (menu) nie widzę opcji aparatu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Tipsy są tworzone w oparciu o MIUI na telefony Xiaomi. Porty mogą nie mieć wszystkich ficzerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok, ale aparatu funkcje są mega ubogie.

I jeszcze jeden bug - jak mam włączone nagrywanie rozmów, to każda rozmowa (wych. i przych.) jest na początku na głośnomówiącym, ale by ją wyłączyć - muszę włączyć ten tryb i wyłączyć. :/ Znane rozwiązanie? Najnowszy kernel sultana 44,5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi