Skocz do zawartości
oja_ojaaa

Htc Sensation XL vs Galaxy Nexus vs Lg L9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić smartfon z dużym wyświetlaczem, zastanawiam się nad jednym z w/w.

Szczególnie liczy się dla mnie:

-Wygoda fizyczna obsługi

-Jakość materiałów, jakość spasowania

-Jakość obrazu, rozdzielczość, kolory.

Czekam też na inne propozycję podobnych smartfonów, wyłaczając Sony.

Chciałbym żeby odpowiedzi były poparte praktyką bo teorie to ja na ten temat znam.

Pozdrawiam, Dominik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3b

Mialem L9, chcialem zamiast niego kupic HTC Sensation, ale ostatecznie kupilem ONE S a i tak na koniec kupilem Galaxy Nexusa i9250 i uwazam, ze to swietny wybor... Jesli kiedys zmienie na inny to na nastepce Nexusa 4 bo miedzy Galaxy Nexusem a Nexusem 4 nie ma wielkiej roznicy (przynajmniej ja nie odczuwam gdyz nie korzystam z telefonu do grania). Uzywke i9250 mozna juz kupic w naprawde przyzwoitej cenie wiec polecam.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopez07

Wydaje mi się , że twólj post nic nie wniósł do założonego tematu tylko historia twoich zmian telefonów.

Odnośnie obu telefonów to i ja także się zastanawiam.

Jakość materiałów raczej lepsza na htc znając interfejs sense to wygoda obsługi lepsza w htc.

Wyjątek tutaj byłoby prędkość działania chociaż nie kosmiczna no i kwestia baterii.

Wielu recenzentów odnośnie htc sensation xl nie narzeka na tą kwestie mimo tylko 1600 mah.

Brat posiada lg l9 i mu bateria trzyma około tygodnia czasu a ekran użytkowany około 2 godzinki we wszystkim po trochu.

W kwesti rozdzielczości to napewno l9 wygrywa i jakości obrazu również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3b

No to aby troche bardziej rozjasnic moja historie to dopisze co i jak. L9 mialem jakies poltora miesiaca... Sprzedalem gdyz nie mial czujnika swiatla, oraz mial bardzo kiepskiej jakosci glosniczek dzwonkow. HTC bedzie mialo organoleptycznie lepsza jakosc wyswietlacza gdyz ma mniejszy rozmiar od L9 a ta sama rozdzielczosc. Htc sprzedalem bo ma zablokowany bootloader a ja lubie modowac. A zeby go obejsc to za duzo kombinacji bylo. Dlatego z tej trojki to nexus moim zdaniem wygrywa... Aha no i nexus jest HD i to robi roznice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh htc i L9 mają taką samą przekątna a rozdzielczość jest wyższa właśnie w LG. Z tych trzech jednak najlepszy będzie nexus z racji parametrów i rozdzielczości no i oczywiście aktualizacji oficjalnych (wsparcie nieoficjalne też ma największe). Potem LG a na koniec najsłabszy w tym zestawieniu (nie znaczy, że zły) HTC.

P.S.

r3b chyba pomylileś sensation xl ze zwykła sensacją (xe)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ml13

Nexus będzie najlepszy wyborem, wsparcie od googla i developerów jest duże co za tym idzie wszystko co dobre będziesz miał na nim:) Parametry też są lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3b
    Heh htc i L9 mają taką samą przekątna a rozdzielczość jest wyższa właśnie w LG. Z tych trzech jednak najlepszy będzie nexus z racji parametrów i rozdzielczości no i oczywiście aktualizacji oficjalnych (wsparcie nieoficjalne też ma największe). Potem LG a na koniec najsłabszy w tym zestawieniu (nie znaczy, że zły) HTC.

P.S.

r3b chyba pomylileś sensation xl ze zwykła sensacją (xe)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Faktycznie pomyliłem z Sensation Xe który ma mniejszą przekątną a tą samą rozdzielczość co L9 :) :wstyd:

Ale tak jak Ty zgadzam się z tym, że nexus akurat z tej trójki jest najlepszym wyborem gdyż:

1.Rozdzielczość HD

2.Wyjmowana Bateria

3.Zawsze swieży soft od Google i bardzo duże wsparcie developerów

4.Wykonanie jest takie pomiędzy, lepsze od L9 gorsze od HTC.

5.Gra lepiej od L9 i HTC (to akurat moje zdanie, obsłuchane na słuchawkach Creative EP-630)

6.Ma diodę powiadomień RGB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopez07

Hm Htc sensation xl i l9 również mają wyjmowane baterie a o odnośnie jakości dźwięku to mówisz wciąż o htc sensation XE czy XL ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3b

Mowie akurat o HTC One S... On tez ma Beats Audio ktore na umieszczeniu logo na obudowie telefonu sie konczy. Jesli mialbym po jakosci dzwieku posortowac to od konca: LG L9 => HTC One S=> Galaxy Nexus => Galaxy S i9000 z voodoo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi