Skocz do zawartości
Brinkor

Jak zrootować LG P990 z oficjalnym Androidem 4.0.4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry przepraszam za głupie pytania, ale jestem laikiem w tych sprawach.:E

Chciałbym zrootować mojego LG P990 z wgranym oficjalnym Androidem 4.0.4 przez program LGMobile Support Tool.

Wiem, że do tego potrzebny jest program All-In-One Toolkit 5.0 [TOOL] All-In-One ToolKit v5.0 |KDZ FLASH|ROOT|Repartitioning|SmartFlash|DualBoot - xda-developers , ale nie jestem pewien co dokładnie mam zrobić(czy wybrać opcję nr 3 czy może nr 8, wydaje mi się, że 3, ale nie jestem pewny).

Czy mógłbym prosić o instrukcję krok po kroku jak zrootować ten telefon, z pomocą tego narzędzia?

I jeszcze jedno pytanie, jak wgrywać później na niego romy?

Proszę o jak najszybszą odpowiedź i z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy w przypadku ICS'a jest tak samo, ale ja roota wgrywałem przez SuperOneClick, możesz też spróbować. Natomiast jeśli chodzi o wgrywanie romów to metoda jest następująca:

1. Na zrootowanym już telefonie, pobierasz i instalujesz z marketu "Rom Manager".

2. W tym programie wybierasz opcję "Zaflaszuj ClockworkMod Recovery".

3. Wybierasz "Zrób backup ROMu" (na wszelki wypadek).

4. Wybierasz "Zainstaluj ROM z karty SD", po czym wybierasz z odpowiedniej lokalizacji rom który chcesz zainstalować.

5. Tyle.

W przypadku punktów 3,4 możesz je wykonać z poziomu recovery, a więc włączając telefon z przytrzymanymi przyciskami POWER i VOLUME-.

Ważna jest jeszcze sprawa jaki ROM chciałbyś wgrać, ponieważ np. CM10.1 zainstalujesz w ten sposób na zrootowanym ICSie raczej bezproblemu, ale już z cm7.2 nie będzie tak łatwo, ponieważ on wymaga bootloadera ze starszego androida (froyo, gingerbread).

Tu przesyłam pomocny filmik w którym elegancko pokazane jest jak się wgrywa romy i rootuje telefon, z tym że na androidzie 2.3.4, no ale może ci pomoże:

http://www.youtube.com/watch?v=yH3qKLXqdSg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, ok dzięki.

Słyszałem, że SuperOneClick nie działa na ICS :/ Szkoda

Spodobał mi się ROM MIUI: 2.11.30 z Androidem: 4.1.2, czy będą jakieś trudności z wgraniem go tym sposobem i czy to jest dobry rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ci napiszę tak:

W Aio musisz wybrać opcję ROOT STOCK ROM.

Mam nadzieję, że wiesz przynajmniej, czym jest tryb APX/NVFLASH?

Trzeba telefon wprowadzić w ten tryb, i wybrać tamtą opcję, AIO powinno się zapytać o Recovery, wybierasz wersję z ICS (TWRP lub CWM).

Wszystko powinno się dobrze skończyć.

Co do MIUI.

Pewnie chodzi ci o wersje Rugleza.

Pobierasz wersję na Bootloader od ICS, wygrywasz na kartę SD i instalujesz przez Recovery.

Ostrzegam tylko, że JB nie jest wolne od wad, ale samo MIUI ma od czorta własnych, przydatnych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wiem czym jest ten tryb :hyhy:

A jaki rom byś mi polecił, chodzi mi, aby był stabilny i szybki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mógłbym ci polecić ROM'y oparte na oficjalnym ICS.

Dla przykładu ja korzystam z ICS 4.0.4 CivZ_FLEX-ICER_Rev4.6 Odexed.

Co prawda nie ma dobrodziejstw JB, ale działa sprawnie i mi nie zdarzyło się trafić na brak odpowiedzi lub potężne zawiechy.

W dodatku przy instalacji Aroma daje ci wybór Launchera (od LG, z Xperii lub TouchWiz) oraz pyta się czy chcesz poszczególne śmieci od LG (OSP, Muzyka LG itd.)

Posiada dobrą aplikacje aparatu.

Ma także wbudowaną opcję SWAP oraz OC do 1.3 GHz. (max to 1.5, ale telefon przestaje odpowiadać przy ustawieniu max).

Jeśli chcesz więcej info o tym ROM'ie, to zaraz wkleję link.

---------- Post dołączono o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Tutaj masz link do xda: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868 (przy okazji muszę sobie jeszcze sam uaktualnić do Rev4.7)

Musisz pobrać z tamtego miejsca V30A Odexed.

Uwaga, instalator romu ma około 450 MB

d-h.st/nlF

Edytowane przez krzych53

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to, że ma około 450 MB to źle?

Czy muszę zrobić jakąś dodatkową rzecz podczas instalacji (powiększyć partycję systemową, czy coś) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, te "431.13 MB" są spowodowane ilością opcji Aromy.

Ostrzegam ze względu na to, że niektórzy mają neta bezprzewodowego + małą kartę pamięci i nie mają możliwości pobrania/umieszczenia ROM'u na karcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak kolega wyżej Rom jest dość przyzwoity, ja np siedze aktualnie DjangoManoucheX 1.5 ale niedlugo mam zamiar przesiąść sie na wyzszy numerek 1.6.1 bodajże :D Rom stabilny i szybki podobne opcje w aromie, Oc, Launchery od xperii, itp itd.. musze jeszcze wyprobowac ten krzych53, jak narazie jestem zbyt leniwy.. nic sie nie psuje wszystko chodzi ladnie pieknie to az nie chce sie kombinowac :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

mam problem z rootowaniem mojego p990, po ściągnięciu AIO, uruchomieniu programu, wyciągnięciu baterii, podłączeniu telefonu do portu USB, przytrzymaniu przycisków głośności, system instaluje stery APX, pracuje na Windows 8. W AIO po wybraniu 3, w kolejnym oknie daje <c> kontynuuj i pokazuje, ze nie wykrywa telefonu. Tel po samym trzymaniu przycisków tylko mrugnie i w windows melodyjka zaznacza, ze podłączono urządzenie. Wie ktoś z Państwa o co chodzi? Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi