Skocz do zawartości
Eden Prime

World of Tanks Blitz

Rekomendowane odpowiedzi

Bijące wszelkie rekordy popularności World of Tanks, zmierza na... tablety. Warto w tym momencie przypomnieć słowa CEO Wargaming, który jasno określił, że: „gry mobilne są dla ciot”. Bierzemy to jako pewnik, że World of Tanks nie będzie w żaden sposób pocięte względem PieCowej wersji.

post-29436-14255721195475_thumb.jpg

Wiadomo jednak, że jakieś zmiany musiały się pojawić, szczególnie w kwestii sterowania. Na tegorocznym GDC pojawił się kod alfa, na którym można było sprawdzić sterowanie metalową puchą. Deweloper nie odkrył Ameryki, ani nie silił się na wymyślenie koła (gąsienicy?) od nowa. Z lewej strony ekranu mamy wirtualną gałę odpowiedzialną za sterowanie czołgiem, z prawej strony gałę odpowiedzialną za obrót tak kamery jak i lufy. W tym momencie jednak pojawia się pierwszy zgrzyt obecnego buildu, ponieważ wieżyczka czołgu sterowana jest niezależnie od kamery, przez co w chwili obecnej tytuł wspierany jest przez bardzo silny auto-aim, co nadaje rozgrywce bardzo silny arcade'owy charakter. Wracając do obłożenia ekranu przyciskami, z prawej strony znajduje się również wirtualny przycisk strzału oraz zbliżenia (ikona lornetki).

post-29436-14255721193929_thumb.jpg

GDC pozwoliło sprawdzić dziennikarzom grę na iPadach oraz iPadach mini na mapie 2 vs 2. Końcowa wersja pozwoli na potyczki 7 vs 7, zapowiada się więc niezła jatka. Deweloper obiecuje nam 80 różnych czołgów z fabryk takich państw jak USA, Niemcy oraz oczywiście ZSRR. Koniec końców jest to podyktowane tym, że Wargaming nie chce, aby waga instalatora w App Store czy Google Play przekraczała jakieś niebotyczne normy. Co jednak ciekawe, twórcy serii rozważają przyszłe aktualizacje gry, w tym nowe czołgi różnych nacji.

post-29436-14255721194736_thumb.jpg

Tytuł tak jak i jego większy odpowiednik z PC, będzie dystrybuowany jako free-to-play, ponadto będzie wspierał ID gracza z serwisu Wargaming.net. Zapewne więcej informacji poznamy na tegorocznym E3, jednak już teraz wydaje nam się, że jest na co czekać. Pytanie tylko jakim graczem jest posiadacz iPada i czy deweloper dobrze obrał sobie rynek, na który chce trafić ze swoim tytułem. Może port na PS Vita, z fizycznymi przyciskami byłby lepszym rozwiązaniem?

Źródło: internet.

LINK do Sklep Play: World of Tanks

Zrobiłem już finalną wersję listu kontaktowej

Składa się ona z nicku z gry i forum + komunikatora oraz 10 pól wyboru tierów

Link do ankiety: http://goo.gl/forms/fApSZGqAhE

Link do wyników: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-pX55dmMUYczbtq2vA5A1WUW30f5e7blQbnSxXW7990/edit?usp=docslist_api

Edytowane przez serim
    Dodano link do gry w Sklepie Play. Dodano formularz google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trez

A na smartfonach będzie dało się grać czy tylko apllowskie tablety?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Powinno dać się grać, w samym tytule artykułu na next-game.pl pisze że na androida.

Osobiście mam nadzieję że dopracują grę i będzie można przyjemnie w nią zagrać (nie tylko na ios)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przewidują wersji na smartfony, ale kto wie jak to będzie. Testowali build na iPadzie i iPadzie Mini, więc jest to hint, że powstaną wersje na tablety 7 i 10 calowe (Nexus7 i Nexus10?). Będziemy na E3 w Los Angeles to możecie być pewni, że pierwsi dostaniecie ode mnie świeże info na temat WoT: B :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zna ktoś przybliżoną datę premiery ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snaky

Mam nadzieje że pod moją starą toshibką z tegrą 2 zadziała:)

Wysyłane z mojego AT100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart86

Czekam z niecierpliwością :) mam nadzieję że zoptymalizują grę tak jak to robi EA,

tymczasem czekając na prawdziwe WOT na androida polecam odwiedzić tą stronkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wbr.bft&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53YnIuYmZ0Il0. i zapoznać się z tą grą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Uruchomiono soft launch wersji na androida w krajach Skandynawskich :) Orientuje się ktoś jak można zmienić cośw GP żeby było widać wszystkie apki? (Gra dostępna tylko w niektórych krajach ale w GP)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na ipadzie 4 mialem okolo 55fps na najwyzszych ustawieniach. ustawiane przez config w folderze.

na xperii z2 mam ledwo 30-40fps.. cofigu znalezc nie moge.. ale nawet cieni pojazdow nie mam, trawy.. woda jest na low detalach..

i mam spadki do 18fps..

tragedia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Może dlatego że to wersja testowa i jest dostępna tylko w niektórych krajach? :) w wydaniu ogólnoświatowym będzie to załatane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi