Skocz do zawartości
th0m4s

[ROZWIĄZANE]Brak Bootimage po aktualizacji do 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

qjam

Robię tak jak jest w poście:

włączamy telefon i :

1. Robimy factory reset (+vol + home+ search)

2. Wyłączamy telefon i wyciągamy kartę sim oraz kartę pamięci.

3. naciskamy vol- i wkładamy kabelek usb ( powinno pojawić się download mode)

4. Teraz w menadżerze urządzeń(Panel Sterowania -> System -> Sprzet -> Menadzer urzadzen) wyłączamy Modem adroid

5. uruchamiamy KDZ_FW_UPD (angielski), ustawiamy cs_emergency, 3GQCT, wybierasz V20A_00.kdz i klikamy Launch software update

6. po zakończonym flashowaniu - IParam = 215 ( u mnie nie wyskoczył napis ze zakończono flashowanie, odczekałem 2 minutki ), wyciągamy kabel USB, NIE włączamy telefonu tylko od razu naciskamy vol- i znów wkładamy kabelek usb ( powinno pojawić się download mode).

7. uruchamiamy KDZ_FW_UPD (angielski), ustawiamy cs_emergency, 3GQCT, wybieramy out.kdz i klikamy Launch software update

8. po zakończonym flashowaniu IParam=207 ( u mnie znów nie wyskoczył napis ze zakończono flashowanie, odczekałem 2 minutki ), wyciągamy kabel USB i włączamy telefon. Powinien pojawić się bootimage.

Ale w tym miejscu gdzie pogrubiłem po podłączeniu telefonu pojawia się w laptopie że wykryto nowe urządzenie i instalowane są jakieś sterowniki. A gdy wybrałem plik out.kdz i jestem już w download mode, dałem "launch software update" to KDZ zawiesił mi się ;/ Co mam zrobić? Dodam, że wcześniej wyłączyłem "LG ANDROID USB MODEM".

EDIT

Wszystko działa. Po instalacji roma out.ktz wywalało błędy w KDZ, mimo to uruchomiłem telefon, ciągle jakiś proces trzeba było wyłączać (nawet nie mogłem zobaczyć tego głównego pulpitu) ale recovery wgrałem przez fastboota, wrzuciłem rom na SD, zainstalowałem nowego roma i wszystko zostało poprawnie zakończone ;) Ten sposób na przywrócenie boot screenów LG i Androida działa! :)

Edytowane przez qjam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem dlaczego ale u mnie podczas flashowania pierwszego pliku telefon się włącza przy IParam = 216 chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Wgrało całość to się włącza, nic w tym dziwnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest napisane:

wyciągamy kabel USB, NIE włączamy telefonu tylko od razu naciskamy

Mam go wyłaczyć i wtedy krać out.kdz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez miałem podobny problem i metoda th0m4sa działa w 100% (i to pykło mi za pierwszym razem) piwo leci jak nic :E:E

@up

chyba trochę późno ale może ktoś też nie będzie kminił to na przyszłość będzie - chodzi o to żeby po flashowaniu pierwszego romu v20a nie dopuścić żeby sie w ogóle włączył telefon (mi np. od razu po wyskoczeniu parametru 215 chciał się uruchamiać - nie musiałem czekac ani sekundy). Czyli po zflashowaniu od razu zanim sie włączy odpinasz USB potem vol - i znowu podpinasz i flashujesz out.kdz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mar242

Czy przy wgrywaniu V20A_00.KDZ powinienem brutalnie odłączyć kabel po wgraniu linijki 215?

Stosuje opisane metodę, czyli najpierw V20A, potem OUT (download mode, cd-emergency), ale bez skutku. Mój LG nadal pokazuje tylko logo po uruchomieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurald

Przy flashowaniu cs_emergency oba kdz mają zwieche i nic się nie dzieje. Czy tryb emergency zadziała tak jak powinien czy nie warto się bawić?

Ok żaden tryb nie działa w download mode, oba kdz dostają zwiechy i dopiero odłączenie kabelka pomaga. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czy ten rom z tematu "out.kdz" ma już wgranego fastboot'a ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurajmo

@up

Nie.

Potwierdzam sposób działa w 100%.

Sam podczas 1 mojego tuningu swifta straciłem bootscreeny. Zaktualizowałem 1.6 do 2.1 z wgramym fastbootem. Po zastosowaniu opisanej tu metody bootscreeny powróciły.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi