Skocz do zawartości
th0m4s

[ROZWIĄZANE]Brak Bootimage po aktualizacji do 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik porównania plików init.rc:

Obydwa są identyczne co do literki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kijas1

Bawiłem się trochę telefonem i rozładowała mi się bateria. Telefon się zrestartował i co ciekawe pokazała się animacja startowa. Przy powtórce było podobnie, logo jak ta lala. Niestety przy normalnym odpalaniu telefonu dalej brak loga. Tak więc logo jest, tylko nie wiedzieć czemu pokazuje się tylko podczas restartu telefonu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th0m4s

Metoda do której adres podałem wyżej u mnie niestety nie pomogła :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grapox

Mam ten sam problem, nawet już go na forum opisałem ze 2 razy :)

Próbowałem flashować chyba na wszystkie możliwe sposoby, różnymi wersjami, quarkx, różne kernele, co parę razy doprowadziło telefon do stanu cegły. Jakoś udało się jednak odratować.

@th0m4s u mnie nie działa ani metoda mihanickXa ani węgierska.

Wg mnie problemem jest to, że ekran się w ogóle nie włącza a nie brak bootimage. Bo ono pewnie działa, ale właśnie na niewłączonym ekranie. Tak samo jak recovery które też działa.

Co ciekawe można uruchomić fastboota (jeśli ma się wcześniejszą wersję) i zobaczyć napis fastboot mode, jak również download mode.

Próbowałem wgrywać różne inne boot.img (to jest bootloader tak?), gdzieś tu były linki na forum do nich i problem dalej występuje czyli to się dzieje gdzieś wcześniej.

Wpadłem właśnie na taki pomysł żeby spróbować wgrać 1.6 ale nie normalnie, tylko po kolei fastbootem flashować partycje -> boot, system itd - co jest w partycji splash tak przy okazji?

No i kolejne pytanie - gdzie siedzi fastboot? na partycji boot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boot.img (to jest bootloader tak?)

Boot.img odpowiada za start samego systemu i to nie jest to samo co bootloader

No i kolejne pytanie - gdzie siedzi fastboot? na partycji boot?

fastboot siedzi w bootladerze, który znajduje się w pliku KDZ. Tak normalnie nie da się go wydobyć z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grapox

Analizując logi z kdz, na pierwszy rzut oka jedyną znaczącą zmiana we flashowanie z 1.6 na 2.1 w porównaniu do 2.1 -> 2.1 jest to, że sprawdzany jest status bcpl a następnie coś jest czyszczone, prawdopodobnie OEMSBL HEADER. Nie zauważyłem żeby później było tam coś wgrywane. Dalej jest już normalnie czyli wgrywanie AMSS, FOTA, APPSBL, ZIMAGE_RAMDISK, SYSTEM cokolwiek to znaczy :)

.

Czy ma ktoś może log z kdz (wersja angielska) z update z 1.6 do 2.1. Chciałbym porównać to z moimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co ktoś próbował jakiś zabiegów?

Mi się wyładowała bateria i nagle pojawił się bootimage i wszystko działało. Ale przy kolejnym uruchomieniu już nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th0m4s

Jak zgrać obrazy pozostałych partycji na kartę SD? Bo następujące podejście

su
    dd if=/dev/block/mtdblock3 /sdcard/test/mtd

Wyświetla błąd I/O

Wymyśliłem, że po zgraniu partycji z niedziałającego i działającego urządzenia, moglibyśmy przeanalizować ich zawartości - i miejmy nadzieję, że zauważylibyśmy jakieś niezgodności.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi