Skocz do zawartości
-szumi-

Bateria w Play, a w Plus Xperia S i Galaxy S3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, końcem marca zmieniłem operatora z Plusa na Play... i już jestem lekko wkurzony, to że dane komórkowe często nie chcą się włączyć i trzeba włączać/wyłączać tryb offline, albo restartować telefon to jakoś przeżyję, bo to może być wina samego Androida. Od razy nadmienię, że używałem i nadajników Play i Plusa, a teraz używam tylko Plus, bo mam dobry zasięg.

Natomiast, co mocno wkurza i niepokoi, to że żywotność baterii spadła o około dobę! Na SGS3 spokojnie dochodziłem do około 2 dni i 15 godzin, a teraz już któryś raz z kolei mam nie więcej niż 1 dzień i 15-20 godzin! Nie zmieniłem praktycznie sposobu używania telefonu i może bym się nie zainteresował, gdyby to samo nie działo się na Xperii S z drugim numerem, tez przeniesionym do Play. Macie jakiś pomysły i doświadczenia co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic z tym nie zrobisz.Play już tak ma to chyba najgorsza sieć jeśli chodzi o zasięg.

Ja też mam w Playu,ale ustawiłem w telefonie żeby korzystał tylko z nadajników Plusa.

Częściowo rozwiązało to problem bo bateria dłużej wytrzymuje,ale dość często wyłącza mi się wtedy transfer danych.

Zazwyczaj po tym jak na wyświetlaczu pojawia się tekst:"Odświeżanie danych na karcie sim".Strasznie to irytuje i z tego względu przestałem korzystać z nadajników Plusa.

Play w kwestii zasięgu to porażka po prostu.W 80 tys. mieście mam 1 kreskę zasięgu w 3g gdzie w tym samym miejscu w Plusie pełny zasięg...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CSTR

Mój ojciec ma to samo po przejściu z T-Mobile do Play, słaby zasięg sprawia że telefon cały czas zmienia satelitę w poszukiwaniu lepszego zasięgu, co strasznie męczy baterię, jeżeli masz jeszcze okazję to zmień operatora, Play jest dobry jak się mieszka w Warszawie, w mniejszych miastach (nie mówiąc już o wsiach) jest tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem w Playu i często jak jeżdżę przez jakieś wiochy, pola itd. to prawie zawsze mam 3G i internet ładnie chodzi. Z baterią też nie ma problemu, na SE LWW, gdzie bateria ma 1200 mAh chodzi cały dzień na luzie, często nawet więcej. O zasięgu w mieście nawet nie wspominam, bo nie licząc piwnic wszędzie zasięg jest pełny. Jakby co, to korzystam z anten różnych operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    engray

Też mam w Play, nie mam problemów z zasięgiem, czasem tylko włączy sie roaming miedzysieciowy. Na a Rzeszów to nie taka znowu metropolia.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umowa do końca stycznia 2014 ;-) więc nie mam wyjścia. Mam podejrzenie, że może to być przez komunikator Whatsapp, który non stop podtrzymuje dane, choć jest to kilka bajtów na godzinę, bo taki przypadek miał kolega, ale to dopiero weryfikuję, bo go odinstalowałem. Natomiast w Plusie wszystko było OK, więc zobaczymy... jeśli to Whatsapp, to przeżyję tą baterię, jeśli nie on, to po prostu taki urok Playa i za rok wrócę do Plusa...

---------- Post dołączono o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Też mam w Play, nie mam problemów z zasięgiem, czasem tylko włączy sie roaming miedzysieciowy. Na a Rzeszów to nie taka znowu metropolia.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

A możesz mi napisać jak zmusić SGS3 żeby się automatycznie połączył z Plusem, czy Orange, jeśli straci zasięg Play? Wyjechałem w weekend za miasto, patrze a tu poza zasięgiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CSTR

Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Operatorzy sieci -> Wybieraj automatycznie.

Tak jest w moim Note, w S3 powinno być analogicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Operatorzy sieci -> Wybieraj automatycznie.

Tak jest w moim Note, w S3 powinno być analogicznie.

No tak niby jest, być może miałem ręcznie Play wcześniej, sprawdzę jak jeszcze pojadę w to samo miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi