Skocz do zawartości
shaka

Bateria na X8 (czas pracy itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

shaka

kontrowersyjny temacik, każdemu inaczej trzyma, wiem. Od 1 do 3 dni w zależności od używania, tak? :D

okej, ale chodzi mi o wytrzymałość baterii, "nieużywanego telefonu". Czyli tak: (wiem że to trudne, wręcz niemożliwe, ale skrzyna browca dla tego który poświęci się nauce :) ) Nie używamy wifi/3g/edgu/w ogóle netu/ani gps. Telefon ma być jak najdłużej wygaszony, czyli możemy sobie odpisać na sms, ale unikamy trzymania włączonego ekranu, i jak najmniej dzwonimy (najlepiej wcale) Najlepiej jak ktoś ma drugi telefon do używania. Powinien tak wytrzymać ze 3 doby, jakby dał radę tylko 2 doby no to ujdzie z bólem. Najlepiej czysty soft, lub niedużo aplikacji doinstalowanych.

jak ktoś wytrzyma takiego testu 12h to super, jak ktoś zostawi tak na noc: 8h też dobrze. (niech poda np. ile ubyło procent itp)

napiszcie jak ogólnie wrażenia, jak szybko ucieka bateria np. podczas słuchania muzyki, lub internet na 3g/wifi

wiem że na x10 mini pomimo małego ekranu i rozdzielczości to bateria bardzo szybko ucieka podczas zabawy i w trybie czuwania.

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

test na nieużywanie tel. jest bezsensu po co komu taki test ile wytrzyma na nieużywaniu go lepiej niech każdy posiadacz X8 pochwali się ile max wytrzymał mu tel. od odłączenia od ładowarki przy normalnym użytkowaniu ja się pochwalę jak naładuje i poużywam bo w sumie to tego jeszcze nie do końca sprawdziłem bo test się nie liczy jak się podczas użytkowania zrobi restart bo wtedy wynik się kasuje na razie miałem 22h 30 min 10 s ale było parę restartów bo to klapka bo kartę pam. wyjąć itd. teraz postaram się używać przez wyłączania zobaczę ile wytrzyma WIĘC UŻYTKOWNICY X8 chwalcie się swoimi osiągami na baterii :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    ile max wytrzymał mu tel. od odłączenia od ładowarki przy normalnym użytkowaniu

tak. tyle że widzisz, normalne użytkowanie NIE ISTNIEJE. Chyba że określisz bardzo dokładnie normę, na przykład: 11 sms dziennie, 23 min i 5 sekund włączonego ekranu, 5 minut wifi. Raczej mój sposób bardziej ma sens bo sprawdza sam tryb czuwania, innym testem byłby cały czas ekran włączony (żeby porównać zużycie z innymi modelami) Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest siła sygnału w miejscu w którym przebywacie. oraz czy korzystacie z 2g/3g. Ja jak kiedyś dostane ósemkę w swoje ręce to bez problemu zrobię takie testy.

WIĘC UŻYTKOWNICY X8 chwalcie się swoimi osiągami na baterii :D

no i o to chodzi! tylko później nie można się dziwić rozbieżności wyniku od 12h do 4 dób. Bo niektórzy za normalne używanie uważają 5 godzin dziennie na wifi z włączonym ekranem. Ale załóżmy że normalne używanie to jest używanie tylko: sms/dzwonienie (dla upartych dodajmy 5 minut angry birds :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no zgodzę się że normalne użytkowanie nie istnieje bo każdy użytkownik nienormalnie używa fona ;) dobra żarty na bok więc może niech każdy po prostu pochwali się najlepszym wynikiem jaki osiągnął od czasu odłączenia fona od ładowarki a przy okazji np. dodał jak tego dokonał w sensie co robił jak używał itd. a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wesley

Napisze tak, telefon mam ponad 2 tygodnie i powiem ze z kazdym ładowanie trzyma mi coraz dłuzej. Po pierwszym ładowaniu trzymał mi 1 dzien ;) , teraz po kilku ładowaniach trzyma spokojnie 3 dni przy uzywaniu wifi dziennie jakies 1/2 godz. oraz przy nawiazywaniu połaczen srednio dziennie jest to jakies pół godziny, dochodzi pisanie smsów ale to rzadkosc, ogolnie jestem zadowolony i powiem szczerze ze wole uzywać własnie x8 niz mojego drugiego samsunga s8500 w którym bateria przy nawet mniejszym uzywaniu trzyma max 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam ten telefon już prawie dwa i pół tygodnia i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby wytrzymał dłużej niż trzy dni. Średnio bateria wytrzymuje dwa dni, przy używaniu telefonu przez ok 2,5 godziny(wyślietlacz: intensywność podświetlenia średnia), w tym poltorej godziny wi-fi i pol godziny grania na dzień.

Co nie znaczy, że czas działania jest specjalnie krótki. Bateria pomimo małej pojemności daje radę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bateria wytrzymala mi 2 dni i okolo 10 h przy srednio : 20 sms'ach na dzien,10 minutach polaczenia,15 minutach netu przez 3g,10 minutach przez wi-fi,30 minutach grania i okolo 5 minutach sluchania muzyki/ogladania filmikow

:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

czyli jest dobrze chłopaki, nie macie się czym martwić. Na mojej motce absolutne max jakie wyciągnąłem to 2d 10h. A tak to 1 - 2 dni to norma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak ktoś wytrzyma takiego testu 12h to super, jak ktoś zostawi tak na noc: 8h też dobrze. (niech poda np. ile ubyło procent itp)

Nocny Test na czuwaniu od 23:00 stan 88% do 10:00 stan 84% czyli przez 11 h na czuwaniu ubyło 4% a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja siedze na wifi gg gry muzyka filmy, i to tak po 30min badz godzine i 1 dnia wytrzymal 22h zabawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi