Skocz do zawartości
s_o_r_e_n

Sposób na wyłączenie HSPA - dłuższe życie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli by ktoś był zainteresowany...

Na XDA pojawił się sposób na wyłączenie prądożernego HSPA...i praca tylko na 3G. 3G UMTS nie jest tak wolne jak chociażby EDGE/GPRS (odpowiednio 48 kbit/s i 150-200 kbit/s) i znacznie mniej obciąża baterię niż HSPA (prędkości 3G: 384 kbit/s, HSDPA: 1000 kbit/s). Do normalnego korzystania (przeglądanie www, czy market w zupełności wystarcza HSPA...chyba, ze ktoś ciągnie na prawdę duże pliki, to co innego).

Aby to zrobić należy:

1) z klawiatury telefonu wybrać *#301279#

2) następnie [2] CHANGE HSPA REVISION

3) i w końcu [1] HSPA OFF

4) po zmianie należy przełączyć się na chwilę w tryb samolotu

Zmiana przetrwa także reboota:) Jeżeli ktoś chciałby wrócić do pierwotnych ustawień to wracamy do tego samego menu i wybieramy: [3] HSPA

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać: [REF] WORKING: How to disable HSPA HSDPA HSUPA for Better Battery Life - xda-developers

Edytowane przez s_o_r_e_n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem obciął prędkość do 384 kbit/s danej 3G, ale i tak na górze widnieje ikonka H, zamiast 3G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Czy ktoś kto mieszka i przebywa poza zasięgiem HSDPA ma brać ten sposób pod rozwagę czy w jego przypadku nie to większego znaczenia skoro ciągle jest w zasięgu G lub E?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ktoś kto mieszka i przebywa poza zasięgiem HSDPA ma brać ten sposób pod rozwagę czy w jego przypadku nie to większego znaczenia skoro ciągle jest w zasięgu G lub E?

jeżeli i tak jesteś poza zasięgiem HSPA myślę, że raczej nie przyda Ci się ta zmiana, chociaż spróbować możesz;P na pewno nie zaszkodzi;P

Owszem obciął prędkość do 384 kbit/s danej 3G, ale i tak na górze widnieje ikonka H, zamiast 3G.

tak zgadza się...nadal telefon łączy się przed radio hspa, ktore jest takie samo dla 3g, ale prędkość pobierania i zużycie baterii powinno być niższe.

Póki co ponad półtorej godziny to testuję a bateria pozostaje cały czas na tym samym poziomie 94%. Na XDA również potwierdza to hardcore (90 minut i cały czas stan 67%)

Edytowane przez s_o_r_e_n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to działa dość dziwnie, gdy mam ustawioną opcję 1 przepustowość łącza w speedtescie mam 786kb, natomiast gdy ustawiam opcję 3 to przepustowość spada mi do 465kb tak jakby to ustawienie działało odwrotnie do opisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stitoo

U mnie to jakoś nie działa ;/

Po wybraniu opcji HSPA OFF nadal mam prędkość ~3MBitów/s .Jedyna zmiana to ikona cały czas się świeci 3G zamiast H

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze warto wlaczyc tryb samolotu i potem go wylaczyc... u mnie zostaje juz tylo ikona 3g i ani razu sie nie wyswietlilo H... a w speedtest nie przekracza 400 kbit/s...

This message was sent using Tapatalk @ SGS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec21
    U mnie to jakoś nie działa ;/

Po wybraniu opcji HSPA OFF nadal mam prędkość ~3MBitów/s .Jedyna zmiana to ikona cały czas się świeci 3G zamiast H

ja mam podobnie jak wyłączę hspa to mam max 2-2.5Mb/s ale nie mniej niż 1Mb jeśli mam pełny zasięg.

natomiast w hspa to i nawet do 7Mb dobiję jak stoję koło nadajnika.

jak to możliwe skoro teoretyczna prędkość maksymalna UMTS to 2Mb/s ale w praktyce nigdy podobno tego nie wdrożono?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to stare jak świat, żadna nowość. A co do samego pomysłu, to po co iść na półśrodi- polecam włączyć tryb samolotowy, wtedy nasz SGS będzie w ogóle nie zżerał baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec21

wow ameryke odkryłeś.

wyobraź sobie że do przeglądania stronek 3G mi wystarczy nie potrzebuję HSPA.

wiem że w 3G mniej bateri zjada

ale mnie dziwi to że na 3G wyciągam 2-2.5Mb/s skoro w polsce nikt tego wariantu nie zaimplementował.

jak to możliwe że działa coś czego niema?? powiedzcie jak to fizycznie możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi