Skocz do zawartości
Phoneix

Xperia J vs LG L7 - różnica działania gier mimo tych samych podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam dwa telefony którymi są Xperia J i L7, zauważyłem że na xperii działa o wiele więcej gier, np. Real Racing 3 na Jotce działa bardzo dobrze, a na L7 tnie się i po czasie wywala do pulpitu, telefony nie są w żaden sposób modyfikowane, nawet nie posiadają roota, jedynie mam task killera do zabijania aplikacji.

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć dlaczego Xperia lepiej działa z grami niż LG, skoro mają takie same podzespoły?

Edytowane przez Kolos28
    Leciutko zmodyfikowałem tytuł tematu by był bardziej zgodny i treściwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Fajny temat ;)

Sam zauważyłem, że mimo tych samych podzespołów w różnych telefonach na Xperii J, działają najlepiej :D

Moim zdaniem chodzi tu o optymalizację tzn. zarządzanie RAMem itp.

Możliwe, że są również inne czynniki więc niech inni się wypowiedzą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem tu role odgrywa lepiej zoptymalizowany soft+ kernel w przypadku jki,choc nie testowalem l7 ale skoro podzespoly sa identyczne to tylko kwestia softu wchodzi w gre.;)i tak jak kolos28 zauwazyl zarzadzanie ramem.choc na jb ta kwestia jest gorsza niz na ics i dlatego warto zmodyfikowac urzadzenie,czyli root ,odblokowac bl i wgrac kernela z obsluga swapulub zram i wtedy zdecydowanie duzo wiecej a co bardziej wazne b.ramozernych gier bedzie dzialac bo np rr3 jest ramozerna gra szczegolnie na ustawieniach grafiki wyzszych niz low ktore dla obydwu urzadzen sa domyslne.taki Ravensword shadowland bez swapu tez b.czesto wywala z braku ramu.tak wiec najwieksza role w tym czy dana gra dziala czy nie stanowi zarzadzanie ramem.najlepiej gdyby jka i l7 mialy wiecej calkowitego ramu lub przy ilosci 512 mb zainstalowany mniej zasobozerny system np.antek 2.3.4 lub 2.3.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi :) Mam jeszcze jedno pytanko ile ramu można wyciągnąć z jotki? Ja po zabiciu wszystkich aplikacji mam 200/260 mb, jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

@kris

Masz rację tylko zauważ że autor tematu odnosi się do dwóch modeli o tej samej spefikacji zaznaczając że oba są nie modyfikowane więc tutaj najbardziej chodzi o zoptymalizowany soft z lepiej zarządzającym RAMem ;)

Wiadome jest, że wgranie custom kernel z możliwością podkręcenia OC itp. podniesie wydajność urządzenia ale nie to jest ważne w tej sytuacji opisanej przez autora.

@up

Na JB sprawa z RAMem wygląda tak, że średnio jest 30MB mniej niż na ICS ale wszystko zależy od konfiguracji w telefonie, ilości zainstalowanych apek i od tego jakie aplikacje mamy zainstalowane bo jedne działają w tle inne nie.

U mnie na czystym JB mam około 205-210 MB wolnego RAM bez używania task killer a po zainstalowaniu okoł 30 aplikacji oraz 20 zaawansowanych gier, z Rootem i zmianą montowania kart SD wolnego RAM mam w granicach 150-180MB.

Wiem że na L7 jest z tym gorzej i pewnie tutaj leży przyczyna wywalania się gier ;)

Również ważną sprawą która ma znaczenie w kwestii wydajności jest tworzywo z jakiego wykonany jest procesor. I ten sam układ wykonany z innych tworzyw ma kolosalne znaczenie. Ponieważ inne tworzywo może szybciej się nagrzewać itp.

Kiedyś jak byłem użytkownikiem HTC Wildfire S to ten sam procesor miał trzy odmiany i różnił się właśnie tworzywem z którego został wykonany. Obiawiało się to właśnie wydajnością a także możliwościami podkręcenia procesora, gdzie modele z procesorami wykonanymi z najgorszego tworzywa w ogóle nie tolerowały podkręcenia a te wykonane z najlepszego tworzywa kręciły się spokojnie do 864Mhz, przy czym na fabrycznym taktowaniu lepiej zarządzały RAMem i tym samym były bardziej wydajne ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyczytałem w aplikacji insider xperia że J ma dual core 1ghz myle się? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi