Skocz do zawartości
djtimon89

Androidowy antywirus od AVG

Rekomendowane odpowiedzi

Firma AVG poinformowała o przejęciu DroidSecurity, pioniera w dziedzinie chmurowego bezpieczeństwa mobilnego. Firma koncentruje swą działalność na ochronie smartfonów i innych urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android.

Dzięki przejęciu firmy DroidSecurity AVG Technologies wchodzi na szybko rozwijający się rynek bezpieczeństwa mobilnego. W październiku 2010 r., opracowana przez DroidSecurity aplikacja do zabezpieczania urządzeń mobilnych Antivirus free, przekroczyła próg 4,5 miliona pobrań. Stała się ona tym samym jednym z najpopularniejszych programów zabezpieczających pracujących na platformie Android.

Rekordowa liczba pobrań odzwierciedla bieżące trendy w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, w tym zwiększającą się świadomość zagrożeń, szybki wzrost rynku urządzeń wykorzystujących system Android oraz duży popyt użytkowników na ochronę urządzeń mobilnych.

Smartfony i aplikacje bazujące na systemie operacyjnym Android mnożą się w zdumiewającym tempie, sprawiając, że jest to obecnie jedna z najszybciej rosnących platform mobilnych.

Rosnąca popularność systemu Android znajduje swoje odzwierciedlenie w statystykach użytkowników aplikacji DroidSecurity. Na rynku rozwiązań działających w oparciu o system Android dostępnych jest obecnie ponad 100 000 aplikacji. Program DroidSecurity Antivirus free znajduje się wśród 50 najpopularniejszych z nich. DroidSecurity jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się dostawców aplikacji antywirusowych dla rozwiązań funkcjonujących w oparciu o system Android.

aaaalh.jpg

Po zakończeniu transakcji DroidSecurity stanie się spółką zależną, w całości należącą do AVG. DroidSecurity nadal będzie prowadzić swoją działalność w Tel Awiwie w Izraelu. Jej współzałożyciel i dyrektor generalny, Eran Pfeffer, zostanie dyrektorem generalnym działu Mobile Solutions Team (MST) firmy AVG.

Finalizacja transakcji jest uzależniona od zwyczajowych warunków końcowych i pozwoleń organów regulacyjnych.

Źródło: AVG

PRZY OKAZJI WYPOWIEDZCIE SIĘ JAKIEGO WY UŻYWACIE ANTYWIRUSA NA SWOICH ANDROIDACH a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam żadnego i moim zdaniem antywirusy na tego typu platformy to pic na wodę ;) czemu? I tak instalację wszystkiego trzeba potwierdzić... a jak ktoś czyta o dostęp do czego aplikacja przy tym prosi, nie będzie miał problemów ;)

Jedyny sens takiej aplikacji to przeskanować czy nic z Windowsa się na SD nie wrzuciło :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie używam żadnego i moim zdaniem antywirusy na tego typu platformy to pic na wodę ;) czemu? I tak instalację wszystkiego trzeba potwierdzić... a jak ktoś czyta o dostęp do czego aplikacja przy tym prosi, nie będzie miał problemów ;)

Jedyny sens takiej aplikacji to przeskanować czy nic z Windowsa się na SD nie wrzuciło :D

nieprawda teraz jest coraz więcej syfu jest i pojawia się na fony nawet w smsach przesyłają virusy a AVG ma funkcje skanowania przychodzących smsów, przesyłanych plików przez BT oraz instalowanych/pobieranych aplikacji/gier z marketu czy "nieznanych źródeł" więc lepiej mieć zainstalowanego niż liczyć na szczęście że nic na mój fon nie wlezie a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pokaż mi wirusa albo info o luce która pozwoli na "zainfekowanie" androida poprzez sms ;)

przez BT? ok, podeśle mi coś ktoś... ale ja przecież mam to w powiadomieniach że coś mi przyszło! poza tym jeśli to będzie program/usługa czy coś muszę je zainstalować a co za tym idzie zezwolić na dostęp aplikacji do konkretnych miejsc!

z marketu tak samo, mam komentarze... pisze mi przy instalacji do czego ma mieć aplikacja dostęp itp. jeśli np. dostęp do GPS nie jest wymieniony to takiego dostępu aplikacja nie uzyska.

Tak więc sorry i bez obrazy dla nikogo ale moim zdaniem tego typu programy są za przeproszeniem dla idiotów i ludzi dających się naciągnąć ;) (w końcu ktoś kupi jakąś płatną wersję i kasa leci)

Jedyny wypadek kiedy taki program na telefonie może być użyteczny to jak pisałem przeskanowanie czy coś z zasyfionego kompa działającego pod systemem Windows nie przelazło np. na kartę sd ;)

Najlepszą ochroną jest użytkownik! potwierdzenie? 3lata bez antywirusa instalowany (a właściwie instalowane bo zazwyczaj 2-3 różne po kolei) co 2-3mc skanowany pc i nigdy nic nie znalazło :) teraz mnie nie dotyczy bo przesiadłem się na Linuksa a na niego jak wiadomo są może i jakieś wirusy ale... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy bezpieczny Android to mit? Edytowane przez djtimon89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowo jak masz Andka 2.2 z wgranym Flashem to jakiś shit możesz dostać przeglądając internet...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fukcje poszczególnych wersji przetłumaczone z DroidSecurity

Antyvirus Free

Najpopularniejszy Anti-Virus for Devices ™ Android

Bezpieczeństwo

- Skanowanie całego urządzenia i identyfikowania i usuwania wirusów z simpleclick

- Automatyczne skanowanie można uruchomić tydzień, codziennie lub na żądanie

- Sprawdź aplikacji pod kątem złośliwego oprogramowania przed pobraniem aplikacji sklepach

- Sprawdź zawartość strony internetowej, e-maile i SMS w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania przed pobraniem do urządzenia

Ochrona przed kradzieżą

- Znajdź zgubione lub skradzione urządzenia za pomocą GPS

- Tworzenie i wyświetlanie wiadomości na ekranie zdalnego

- Zabezpieczyć i wytrzeć do treści

- Zdalnie zarządzać aplikacjami

Ochrona przed spamem SMS

- Podstawowa ochrona od SMS Spamerzy

Antyvirus PRO

ochrony Ultimate dla profesjonalnych użytkowników smartfonów Android, tabletki i e-czytników. Anti-Virus PRO posiada wszystkie funkcje antywirusowe FREE, plus:

Premium SMS bezpieczeństwa

- Wszystkie SMS sprawdzane w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu szkodliwych programów i spamu

- Spam SMS zablokowany u źródła

Wsparcie dla VIP-ów

- Anti-Virus PRO klienci otrzymują wsparcie na poziomie premium, gdy tego potrzebują

Bez zakłóceń

- Anti-Virus PRO jest wolna od reklam i innych zakłóceń

BACKUp

Bezpieczne kopii zapasowej wszystkich kontaktów i preferencji.

WKRÓTCE.

BackUp

- Zawartość kopii zapasowej bezpiecznie

- "Ustaw i zapomnij": kopie zapasowe następuje automatycznie w regularnych odstępach

- Treść jest wsparte na bezpiecznych serwerach "w chmurze".

- Monitor i dostępu do kopii zapasowej zawartości za pomocą naszego Mobile Control Panel

Przywrócić

- Easy, aby przywrócić do nowego urządzenia w przypadku utraty lub kradzieży

- Mobile Panel sterowania pozwala na dostęp i odtwarzanie z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci Web

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pokaż mi wirusa albo info o luce która pozwoli na "zainfekowanie" androida poprzez sms ;)

Pierwszy Trojan sms na androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o wirusy to wystarczy przestrzegać takich samych zasad jak na komputerze, nie wchodzić na syfne lub z linków od nieznajomych strony oraz nie instalować softu nie wiadomego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x