Skocz do zawartości
srasquasz

Circle battery MOD (2.2 Froyo era - poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić poradnik jak zrobić Circle battery MOD na naszym SGS'ie po update do 2.2 Froyo z Ery. Jak wiadomo niektórym wyskakuje komunikat tego typu "there was no enough space to complete this operation". Jak temu zaradzić? Po kilku flashach doszedłem do tego :)

Ważne:

Przed skopiowaniem framework-res.apk do systemu zaleca się wejść w Root explorera i z /system/framework/ skopiować oryginalną ikonke (framework-res.apk) np na karte pamieci, ponieważ gdy znudzi się nam Circle battery MOD, w taki sam sposób mozemy wrócic do oryginalnej ikonki :)

1. Instalujemy http://forum.android.com.pl/f193/tutorial-optymalizacja-froyo-dla-poczae-tkujae-cych-ua-ytkownika-w-galaxy-s-33913/ wraz ze speedmodem.

2. Instalujemy Root explorera (link: rootexplorer v2 9 apk )

3. Usuwamy cząstkowo branding ery aby było troche ponad 7mb miejsca wolnego na skopiowanie pliku z MODem.

Na początku wchodzimy do Root Explorera (mamy root'a dzieki speedmodowi), przechodzimy do katalogu system/app i usuwamy:

Blueconnect.apk

NE-samsung-android-hd-locationapi-pl-rs.apk - NAVIExpert

monopolyherenow_signed_aligned.apk

sims3-signed.apk

Gdy juz je usuniemy będziemy mieli te troche ponad 7mb wolnego miejsca w systemie.

Jezeli jednak tak się nie stanie, możecie usunąć inne zbędne aplikacje (link: http://forum.android.com.pl/f193/spis-aplikacji-kta-rych-moa-emy-siae-pozbyae-z-naszych-sgs-17331/#post153687 )

(Bedziecie w root explorerze i wchodzac w /system bedziecie na samej gorze mieli napis (ja mam tak) 269.82MB used, 5,99MB free,r/w interesuje Was wlasnie te FREE w moim przypadku mam prawie 6mb ale Wy po tych operacjach co pisalem powinniście miec jakos 7,30MB free i dopiero gdy mniej wiecej bedzie tyle wolnego, to podmieniacie framework-res.apk poniewaz gdy bedzie mniej i spyta Was czy zastapic plik, Wy wcisniecie Yes a on pokaże "there was no enough space to complete this operation" a nastepnie wszystkie procesy zaczna sie zamykac, a tym samym trzeba bedzie od nowa flashować Odinem)

4. Następnie ściągamy ten plik I9000XWJPA vHTC Classic zip

5. Ze ściągniętego pliku wypakowujemy framework-res.apk i kopiujemy do pamieci telefonu.

6. Otwieramy root explorer i kopiujemy framework-res.apk (te z pamieci telefonu) do /system/framework/ gdy spyta czy nadpisać (overwrite) wciskamy Yes.

7. Szybko wychodzimy z root explorera i wchodzimy na pulpit. Czekamy okolo minuty a nastepnie wylaczamy i wlaczamy od nowa telefon.

Gratulacje na pasku pojawiła się taka ikonka:

Version%20A.png

Usunięcie reszty brandingu:

1. Przechodzimy do katalogu system/media i usuwamy:

Katalog video, bootsamsung.qmg, bootsamsungloop.qmg.

2. Pobieramy paczke media (link: http://www.speedyshare.com/files/25238492/media.rar ) i rozpakowywujemy do telefonu, a nastepnie te wszystkie pliki kopiujemy do katalogu system/media.

W tym momencie pozbylismy się brandingu ery :)

Dodatkowe informacje:

1. Jak napisał Bushman metoda ta działa również na nie brandowanych telefonach.

2. Przy 100% baterii kolor "kresek" jest zielony, od 99% do 75% kolor jest niebieski, od 74% znowu jest zielony. (żebyście nie mysleli ze jestescie daltonistami :P)

Edytowane przez srasquasz
    dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bushman

Tym razem mi się nie wysypał andek po zmianie ikonki baterii na %

Chciał bym zaznaczyć że ta metoda działa też na niebrandowanych andkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dzisiaj z 5 razy flashowałem SGSa robilem speedmod'a itp :P Ale warto było :D

Moze niech admin podepnie jako faq?

Edytowane przez srasquasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na romie Froyo ERY wszystko poszło dobrze.Skopiowałem plik "framework-res.apk" do katalogu system/framework - nie pokazał się nawet komunikat,czy chcę zamienić pliki. Po chwili telefon zawibrował kilka razy i cisza.Reboot ... i jest circle battery ;) . Jednocześnie system ustawił mi sam tapetę z Ery tą bez logo.I tu ciekawa sprawa.Ponieważ miałem baterię przed podmianą plików naładowaną w 100% po zgłoszeniu się fona kolor kresek był ZIELONY wokół cyfry 100.Gdy pojawiła się cyfra 99 kolor kresek zmienił się na NIEBIESKI :eek: . Teraz mam 97 i nadal niebieski kolor.Ciekawe,bo wgrałem na bank plik z vHTC-Classic.zip, a nie vHTC-blue.zip.Daltonistą nie jestem :P . Czy jeszcze ktoś tak ma? Z ciekawości doładowałem baterię do 100% i znów wokół cyfry 100 są ZIELONE kreski. Fon śmiga ładnie nic się nie dzieje.Fajnie teraz to wygląda i mam nadzieję,że będzie pokazywać stan prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcę wersję E! w tej chwili mam kolrową baterię (nie circle) c procentem pokazanym w środku przez aplikację do battery modów, a na E czekam od początku ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na xda jest aplikacja która pozwala zmieniać wygląd baterii bez takich kombinacji nazywa się sgs battery icon mod.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat już był kilka razy, ostatnio nawet kilka pozycji poniżej (http://forum.android.com.pl/f193/circle-battery-mod-22223/index11.html) ale fajnie,że ktoś zebrał to co najważniejsze w jeden krótki opis. Przy okazji - srasquasz, jak używasz wyników czyjegoś poszukiwania i poświęconego czasu, to chociaż zaznacz to w swoim poście lub podziękuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrCndz

Sposób przez zmianę nazwy na update.zip w tym romie i na ClockworkMod 2.5.1.0 działa w 100% bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuelw

Dobry poradnik, dzięki srasquasz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kronos

Dobra robota.

Na swoim JPA (nie z Ery) poszło bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi