Skocz do zawartości
imsokration

kopie zdjęć i zrzuty ekranu powstające bez mojej ingerencji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

krótko i zwięźle: po potraktowaniu karty pamięci mojego telefonu programem do odzyskiwania danych natknąłem się na kopie zdjęć jakie kiedykolwiek zrobiłem czy zapisałem na tejże karcie. Mało tego, znalazłem też zrzuty ekranu z przeglądarki internetowej których nie robiłem. Pliki mają format jpg, nazwa to numer w nawiasach kwadratowych. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Android to najzwyklejszy 2.1 , bez roota czy innych bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

1. Jaki program użyłeś ?

2. Czy masz zainstalowany program służący do robienia zrzutów ekranu ?

3. W jakim folderze znajdują się te zrzuty ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Użyłem dwóch programów, Recuva i Advanced Disk Recovery. W obydwóch było to samo.

2. Nie.

3. Programy podają ścieżkę G:\?\, nie mogą też odczytać daty utworzenia czy ostatniej modyfikacji piku.

Poza tym, zrobiłem mały test. Kopie zdjęć pojawiają się dopiero po tym jak telefon ma dostęp do internetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

A nie masz przypadkiem tych zdjęć wrzuconych na Dropboxa, bądź Dysk Google ? Zakładam, że kopie zdjęć pochodzą z tych źródeł, bądź z samego faktu utworzenia kopii na koncie Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dropboxa mam zainstalowanego, ale wyłączona jest opcja automatycznego przesyłania. Wszystkie zdjęcia, które program wykrył mają wymiary 512 na 384 pikseli. Znalazłem też pliki które były przesyłane na telefon przez bluetooth, których jednak nie da się otworzyć. Po prostu wywala błąd o uszkodzeniu pliku

EDIT:

Mam już chyba wyjaśnienie co do zrzutów ekranu z przeglądarki. Otóż dolphin browser automatycznie instaluje dodatek do robienia zrzutów. Z kolei ja jakimś magicznym skrótem klawiszowym musiałem te screeny wykonywać.

Teoria może trochę naciągana, ale wciąż pozostaje kwestia kopii obrazków z karty z identycznym formatem nazwy

Edytowane przez imsokration

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi