Skocz do zawartości
Agatka

i5700 dziwne zachowanie podczas dzwonienia i wysyłania sms

Rekomendowane odpowiedzi

Agatka

Witam. Problem jest złożony i nie wiem z czego to wynika. Ostatnio telefon był w naprawie bo karta utknęła w porcie i go rozkręcali po czym dali mi kartę. Ale nie wiem czy to jest tego wina bo w tym czasie mniej więcej zmieniłem softa na samdroinda + Q-banin + ext2 + ex4 + swap. Oto problem. Gdy wysyłam smsa lub dzwonię do kogoś (nie robi się to zawsze): telefon sam po takim dzwonieniu i rozmowie wpada w coś bardzo dziwnego: sam chodzi po menu włącza ekran przełączania trzech pulpitów sam wybiera kontakty. No szaleje po prostu tak jak by sam się obsługiwał. Jest to bardzo uciążliwe i flustrujące bo nie można tego przerwać. Czasem pomaga zablokowanie telefonu. Na pewno pomaga wyłączenie i włączenie choć nie zawsze bo czasami po nim też telefon tak sam szaleje. Nie wiem co jest przyczyną i nie wiem czy ktoś miał taki problem oraz o koszta takiej naprawy. Proszę o pomoc :( Pozdrawiam

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna osoba miała identyczny problem bo pamiętam nawet filmik nagrała jak telefon sam robił co mu się żywcem podobało niestety finału nie pamiętam.

Hmm zrób sobie backupy wszystkiego najlepiej (aplikacji,ustawień itp. titanumem i my backup pro) w recovery jest opcja Backup ODIN 4 która robi backupa prawie całego telefonu ok. 380MB. Tylko musisz mieć na karcie na partycji fat32 odpowiednia ilosc wolnego miejsca zeby ci zrobilo backupa.

Backup dla odina bedzie w sdcard/samdroid. Potem wgraj czystego 2.1 i jak problem będzie nadal występował to trzeba oddać na gwarancję. Nie wiem czy czysty 2.1 przywróci ci samsungowe bootlogo ale jakby nie to musisz posukac w temacie o tym. Wiecej na gg bo na pc juz nie bede dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Agatka
    Jedna osoba miała identyczny problem bo pamiętam nawet filmik nagrała jak telefon sam robił co mu się żywcem podobało niestety finału nie pamiętam.

Hmm zrób sobie backupy wszystkiego najlepiej (aplikacji,ustawień itp. titanumem i my backup pro) w recovery jest opcja Backup ODIN 4 która robi backupa prawie całego telefonu ok. 380MB. Tylko musisz mieć na karcie na partycji fat32 odpowiednia ilosc wolnego miejsca zeby ci zrobilo backupa.

Backup dla odina bedzie w sdcard/samdroid. Potem wgraj czystego 2.1 i jak problem będzie nadal występował to trzeba oddać na gwarancję. Nie wiem czy czysty 2.1 przywróci ci samsungowe bootlogo ale jakby nie to musisz posukac w temacie o tym. Wiecej na gg bo na pc juz nie bede dzisiaj.

Wykombinowałam i zastosowałam e2fsck.zip. Pomogło. Może komuś ta porada się przyda jak takie coś się przydarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety problem też występuje i owe e2fsck nie pomaga, jak dowiedziałem się od Agatka'i, u niej rozwiązało to problem na krótką metę - czyt. nie naprawiło to problemu.

Zna ktoś przyczyny tego zachowania telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Agatka

Dokładnie na krótką metę :( Ktokolwiek wie jak to można rozwiązać na stałe? Albo przynajmniej jaka jest tego przyczyna? Powrót na oryginalny soft też nie zmienia tego nadal telefon jest "nawiedzony"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O dziwo problemu nie miałem na standardowym play'owskim sofcie 1.5, pojawił się bodajrze z miesiąc po samdroidzie. Agatka, spadł Ci telefon? Chociaz z małej odległości nawet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Agatka
    O dziwo problemu nie miałem na standardowym play'owskim sofcie 1.5, pojawił się bodajrze z miesiąc po samdroidzie. Agatka, spadł Ci telefon? Chociaz z małej odległości nawet?

Nie telefon nie spadł ale był rozbierany w salonie gsm gdyż karta pamięci utknęła w slocie i trzeba było ją wyjąć rozbierając telefon. Myślisz, że mogli go uszkodzić? Bo dokładnie w tym samym czasie to się stało, tzn. po tej naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm możee wgraj A1.5 i sprawdź czy świruje?

@down skoro na A1.5 dalej to samo to chyba tylko gwarancja.

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś może być na rzeczy, należałoby zareklamować ten problem, może tu jest naruszony jakiś kawałek dotyku i robi jaja, u mnie folia na ekranie jeszcze nie jest zdjęta i w 2 miejscach mało brudu się osadziło, powietrze też naszło i teraz nie wiem czy to jest wina, ew poprzedniemu nabywcy z playa-sprzedał go od razu spadł czasami.

EDIT

Pare osób już pisało, że powrót na orginalny soft nie zmienia nic w tym temacie, a jak pisałem u mnie przy SM problem nie pojawił się od razu, tylko po czasie, dobrym miesiącu kiedy to się system już dawno zadomowił i nic nie było dogrywane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Agatka
    Coś może być na rzeczy, należałoby zareklamować ten problem, może tu jest naruszony jakiś kawałek dotyku i robi jaja, u mnie folia na ekranie jeszcze nie jest zdjęta i w 2 miejscach mało brudu się osadziło, powietrze też naszło i teraz nie wiem czy to jest wina, ew poprzedniemu nabywcy z playa-sprzedał go od razu spadł czasami.

EDIT

Pare osób już pisało, że powrót na orginalny soft nie zmienia nic w tym temacie, a jak pisałem u mnie przy SM problem nie pojawił się od razu, tylko po czasie, dobrym miesiącu kiedy to się system już dawno zadomowił i nic nie było dogrywane.

Masz rację w sumie :(:(

Edytowane przez Agatka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi