Skocz do zawartości
Daawid

Ukryte zawieszenie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Daawid

Mam I9070. Przed położeniem się spać (8h) bateria wynosiła 98 %, po włączeniu 88% - ok.

Chciałem zrobić przelew i sms z potwierdzeniem nie przychodził, uruchomiłem ponownie telefon i sms przyszedł a bateria spadła do 79%. Czyli w ciągu 2 min aż o 9%.

Moje pytanie jak zapobiec się takiemu wieszaniu telefonu po dłuższym okresie nieużytkowania ? A może jest jakaś aplikacja, która zresetuje połączenie z siecią (a moze i stan baterii itp) bez konieczności ponownego uruchamiania telefonu ?

---------- Post dołączono o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Znów uruchomiłem ponownie telefon po paru minutach zabawy i spadek baterii o kolejne 8%. Na wykresie zamiast schodzić stopniowo schodzi schodkami. Jak by się wieszał wskaźnik zużycia baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Przy uruchomieniu telefonu zużywane jest więcej mocy - musi się wczytać system, sterowniki etc.

Może zobacz czy przypadkiem jakaś aplikacja nie powoduje takiego drainu baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daawid

Jak to sprawdzić? gdzie ?

---------- Post dołączono o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

I kolejny raz... bateria spadła w czasie używania o 2% wydawało mi się mało wiec uruchomiłem ponownie. A po ponownym uruchomieniu Androida bateria spadła o 13%. Czyli coś jest nie tak skoro na bieżąco pokazuje zła wartość aż o tyle %

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Sprecyzuj swój problem.

Masz problemy z siecią. Poszukaj aktualizacji oprogramowania.

Drain baterii? Wywal podejrzane aplikacje, rozłącz i wywal facebooka i podobne rzeczy.

BetterBatteryStats może pomóc dostarczyć dokładniejszych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli telefon jest modyfikowany może być problem z jadrem które zużywa zbyt dużo energii w power save

jesli nie jest modyfikowany proponuje ściągnąć system panel z marketu i zobaczyć które aplikacje zabierają te energie na swoje podtrzymanie (najlepiej zobacz która zużywa najwięcej ramu lecz nie czyść aplikacji przedtem )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zapewne proces system zarzyna procosor, właczenie debbugowania USB pomaga. Przynajmniej na andku 2.x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daawid

Ustawienia 18MB

Facebook 22 (Nie łączy się z siecią, zabroniłem mu)

Klawiatura Samsung 17

Menadżer zadań 12

E-mail 6

A reszta (z 4 rzeczy) po około 2MB,

Natomiast gdy kliknę "Pokaż buforowane widzę

Andorid Core App 22MB

Twlaucher 20 (Co to ?)

Edytor zdjęć 18

Wiadomości 17

Aparat 16

Galeria 12

Google+ 12 (nie korzystam w ogóle)

i jakieś 6 aplikacji po około 2MB

Ty nie chodzi o zjadanie pamięci czy baterii tylko o to że system jak gdyby wiesza się "na lewo" uniemożliwiając poprawne wyświetlanie statusu baterii co jest dosyć niepokojące bo pójdę na miasto z 50% baterii a okaże się ze padnie za 10 min bo gdybym wyłączył i włączył tel było by 15% zamiast tego co niby pisze (np: 50%).

Telefon nie modyfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim wypadku proponuje zrobic jakis backup i ustawienia fabryczne

Potem wgrac cos typu baterry stasus (inna rzecz ktora miezy stan bateri i pokazuje go na pasku) i obserwować czy nadal tak sie dzieje

Tw to prawdopodobnie touchwiz

Ale za to duzo zabiera ci core app ja na s3 mam 10mb (na modyfikowanym romie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daawid

Backup oferowany przez Samsung Kies wystarczy by zachować dane aplikacji typu Facebook, Google Play, Firefox, Allegro itp czy wszystko pójdzie w kosmos i będę musiał od nowa ściągać, instalować, ustawiać... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia fabryczne skasuja dane więc radze backup ale co do ściągnięcia aplikacji google play powinno samo je pobrac po do daniu konta

Mozesz tez zrobic backup samsung ja mam to w ustawieniach kopia zapasowa i zerowanie

Wiecej ci nie powiem ponieważ nigdy nie robilem tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi