Skocz do zawartości
spidi347

Padnięty Nexus 7 (prawdopodobie soft)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Dostałem dzisiaj padniętego nowego, przywiezionego ze stanów Nexusa 7 wifi. Tablet nie ma gwarancji, więc trafił w moje ręce. I tu proszę o pomoc. Mianowicie, tablet się ładuje, ale.. podczas włączania widzimy najpier logo Google i otwartą kłódę na dole ekranu, później wyświetla się animacja androida z krędącym się wokół "czymś" sugerująca ładowanie systemu. Jednak takk się kręci 5 min albo i dłużej, czasami potem pojawiązają się jakieś artefakty zamiast tej animacji. Końcem końców tablet się nie włącza. Uruchamiając go przyciskami vol dn + pwr, widzimy logo rozebranego androida, u góry strałkę z napisem start wskazującą na przycisk pwr a pod samym androidem napisy :

FASTBOOT MODE

PRODUCT NAME - grouper

VARIAN - not defined yet

HW VERSION - ER3

BOOTLOADER VERSION - 3.34

BASEBAND VERSION - N/A

SERIAL NUMER - (podany)

SIGNING - not defined yet

LOCK STATE - unlocked

I tutaj także trzeba zaznaczyć, że nie da się tu nic zrobić, a powinno się dać coś odpalić. Naciskanie żadnej cześci ekranu, przycisku czy ich kombinacji nie daje żadnego efektu - wisi.

Tutaj dochodzimy do mojego pytania, ponieważ prawdopodobnie uwalony jest sam soft i bootloader ( ? ) czy da się jakoś wgrać tutaj na nowo oryginalnego czystego androida ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Ciężko powiedzieć bo na ekranie bootloadera powinno się chociaż poruszać klawiszami głośności.

Ja proponuje zablokować Nexusa i ponownie odblokować. Przy blokowaniu usuwa się wszystko z pamięci urządzenia w tym wszelkie śmieci.

Podłącz Nexusa za pomocą narzędzia fastboot i zablokuj poleceniem:

"fastboot oem lock"

Wysłane z MI 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Da się.

Po pierwsze zapraszam do działu dla Nexusa 7:

ROM'y & Modyfikacje

Masz tam nowe i stare ROM'y, które możesz wrzucić na tablet. Są też instrukcje jak tego dokonać.

Jest tak jak mówisz. Wychodzi na to, że jest uwalony soft. Prawdopodobnie ktoś próbował wgrać Cyanogenmod i mu się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje pięknie panowie, przy użyciu podanego przez was narzędzia i opisu tablet wstał i działa. :) Problem jest teraz inny, prawdopodobnie nie ładuje bateria, bo co się włączy, to jest wyłącznie z racji padniętej bateri.. czyżby ładowarka nie wyrabiała ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz do komputera przez USB, podłącz do innej ładowarki. Przecież podłączałeś do komputera i nie było ładowania? Wypróbuj inny kabel USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi