Skocz do zawartości
jerzy1111

problem z ładowaniem, bateria ICS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wczoraj kurier przywiózł mi LG 2x z Froyo na pokładzie, pobawiłem się i zauważyłem jakiś problem z baterią, przerywało ładowanie telefonu gdy wygaszał się ekran, poczytałem na forum i znalazłem sobie ICS V30a którego to o 1 rano załadowałem na telefon, podłączyłem ładowarkę i co, teraz ładnie ładuje, ale do 63% hard reset nie pomaga

Mam pytanie, wiem że tematów jest mnóstwo szukam ale nie mogę znaleźć wystarczającego info, a nie wiem czy nie odeślę telefonu jeżeli ma jakieś uszkodzenie, czy coś w tym stylu

1.Jak zrobić wipe baterii i czy potrzebny jest do tego root?

2.Jeżeli root jest potrzebny to jak go wykonać dla org. ICS, bo dla froyo zrobiłem to aplikacją SuperOneClick, a pewnie z ICS niekompatybilne

3. Czytam właśnie temat o DjangoManoucheX 1.6.1, mowa tam o full wipe'ie jak to wykonać i czy też wgrywać programem smartflash

Przepraszam, że pewnie oczywiste pytania zadaje ale zależy mi bardzo na czasie/ sprawdzeniu telefonu i nie mam dużo wolnego czasu na prześledzenie tylu tematów od razu, z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@1: wipe baterii nic nie da. w moim przekonaniu nawet na 102% nie da.

ale jeśli mimo to chcesz się pobawić, to robi się to z poziomu recovery. tak, będzie potrzebny root.

@2: tak, super on click, nie działa na ICS. polecam AIO - [TOOL] All-In-One ToolKit v5.0 |KDZ FLASH|ROOT|Repartitioning|SmartFlash|DualBoot - xda-developers

@3: full wipe robisz z poziomu recovery. musisz mieć recovery również aby zainstalować wersje django. to takie paczuszki zip. nie rozpakowujesz ich, ale wrzucasz w telefon.

moja propozycja: odeślij telefon, niech zwracają kasę. chyba, że ICS'a wgrywałeś jakąkolwiek inną metodą niż przez oficjalne oprogramowanie LG do tego przeznaczone. w przeciwnym wypadku raczej przywróć froyo. czym? nvflash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak myślisz czego to może być wina, chyba raczej nie uszkodzonej baterii? W opisie aukcji pisało, że telefon powrócił z właśnie po naprawach z serwisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no powrócił. i kupa. jak sprzęt zaczyna się sypać to się sypie i sypie i sypie...

nie wiem czego to może być wina, ale na pewno nie oprogramowania.

zwróc telefon oszustowi. chyba, że wyraźnie było, że nie przyjmuje zwrotów, czy coś podobnego. no i skoro było, że były z nim wcześniej problemy... nie chcę być złą wróżką, ale możesz mieć problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za wyjaśnienie tej kwestii, mam jeszcze jedną prośbę, już mnie oczy bolą od czytania i nic nie mogę z tego ogromu informacji dla siebie znaleźć

Jak najłatwiej zabrać się za downgrade z ICS do froyo (nie mogę nawet linka znaleźć do tego andka) Taki bardzo krótki poradnik potrzebuję bo nie wiem już czym mam się za to zabrać, będę wdzięczny za naprowadzenie mnie na procedurę, po tym mam zamiar odesłać telefon a nie chcę żęby się gość rzucał do mnie że nie ten system jest co był i to niby moja wina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czemu nie działa powyższa metoda, po uruchomieniu flash.bat coś tam niby wgrywa, wyłacza się , telefon przechodzi to tego trybu upgrade sw, please wait cos tam nie pamiętam, i tak czekałem z 10 min, wkońcu odłaczyłem włożyłem baterię i dalej ICS :(

Co do All-In-One ToolKit v5.0 cokolwiek nie robię to na końcu komenda

command failure: botloader download faild

masakra, powoli mam dość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to banalne, ale się spytam - masz laptopa czy stacjonarkę, jeśli PC to z których USB korzystasz, przednich czy tylnych? Wiem, że to brzmi jak żart, ale tyle razy co flashowałem LG 2X i GT540 wiem, że jakimś cudem na przednich USB chodzi do kitu.

Jeżeli to ciebie nie dotyczy to mogę tylko dodać, że:

Problem "bootloader download faild" to albo brak pliku z bootloaderem, albo niemożność połączenia się z telefonem.

Może nie masz sterowników odpowiednich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze korzystam z tylnych USB, nauczyłem się tego na innym LG KC 550 :)

Najchętniej to bym sobie zainstlował GB 2.3.7 teraz, ale też w linkach widzę że instalacja z poziomu recovery. Może coś źle robię, nie wiem. Noc długa zaraz się pobawię na XP . Jakby coś dalej będę Was męczył więc proszę czuwać :)

Nie wiem co z tą baterią, w telefonie działa wszystko, bateria też trzyma mimo że do końca nie naładowana, może ona jest walnięta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakim systemie działasz na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi