Skocz do zawartości
blapis

problem, pomocy jak zrobić downgrade softu defy + na defy

Rekomendowane odpowiedzi

blapis

witam

mam pewien problem

przez przypadek wgrałem soft od defy plus (4.5.1-134) do mojej zwykłej defy za pomocą rsd, teraz telefon stoi na białej diodzie po podłączeniu do kompa i żaden stockowy soft wgrany przez rsd nie pomaga, jest ktoś w stanie jak to ogarnąć i wytłumaczyć krok po kroku jak zrobić downgrade do 2.2.2 Froyo, bootloader stoi nie da się go uruchomić.

Pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy wszystko od wersji romu jaki wgrałeś, jak możesz podaj mi link do niego.

A i poczytaj FAQ http://forum.android.com.pl/f266/faq-dla-defy-najczae-a-ciej-zadawane-pytania-defy-76693/

Wipe data/cache w recovery powinno pomóc odpalić telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blapis

DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sbf to poszlo za pierwszym razem, wpie data nie zrobie bo nie moge bootloadera wlaczyc, power + up i power + down nie działają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Power + down serio Ci nie działa? Nic ci nie pokazuje? Nie wyskakuje ci taki trójkąt?

Tak ogólnie to wgrałeś rom z BL7 czyli nie powrócisz na większość romów zwłaszcza na FROYO. Możesz jedynie zainstalować inny sbf z BL7 (w google poszukaj) lub jak uda ci się zrobić wipe i wejść do systemu to wtedy możesz pomyśleć nad custom romem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blapis

postawiłem soft od defy plus bl7 rooted, Zaloguj się • Android forum, Motorola Defy, Mini, Plus +, RAZR, I, M, X, Nexus, Motoluxe, Fire XT, XT531, Pro, Wilder, Flipout, Atrix, Milestone 2, XT720, gry, tapety, motywy, aplikacje, porady, opinie, testy, porównania, problemy. z tego tematu, telefon wstał, ale nie działa aparat, jak teraz wrócić do froyo ewentualnie jak naprawić aparat ? jesteś w stanie mi pomoć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lupus

poszukaj tego (nie pamiętam skąd brałem)

DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sfb

i następnie tego

DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_CEE_ROOTED_No_Signed.fsb

ten 1wszy to rom na Defy+ ostatni polski a ten 2gi to ten sam rom ale juz zrootowany

Wgrywasz przez boota (RDS) ten pierwszy, jak się uruchomi wyłącz, wejdź do recovery i zrób formaty data i cache. Następnie uruchom telefon. Jak juz wstanie podłącz do pc i poczekaj az RDS go zobaczy. Może to potrwać chwilkę. Jak już będziesz widział połączenie wgraj ten 2gi rom. Później normalnie wgraj custom recovery (SndlnitDefy) i możesz wgrywać CM 9 i CM10. Zawsze to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dewal
    poszukaj tego (nie pamiętam skąd brałem)

DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sfb

i następnie tego

DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_CEE_ROOTED_No_Signed.fsb

ten 1wszy to rom na Defy+ ostatni polski a ten 2gi to ten sam rom ale juz zrootowany

Wgrywasz przez boota (RDS) ten pierwszy, jak się uruchomi wyłącz, wejdź do recovery i zrób formaty data i cache. Następnie uruchom telefon. Jak juz wstanie podłącz do pc i poczekaj az RDS go zobaczy. Może to potrwać chwilkę. Jak już będziesz widział połączenie wgraj ten 2gi rom. Później normalnie wgraj custom recovery (SndlnitDefy) i możesz wgrywać CM 9 i CM10. Zawsze to już coś.

Miałem identyczny problem i postąpiłem według powyższych wskazówek (choć miałem je z innego źródła :) )

Bardzo się ucieszyłem, kiedy dzięki temu odratowałem jakoś swój telefon i wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że nie mogę ładować baterii. Pokazuje stan baterii unknown. Obecnie, żeby w ogóle działać na komórce podpinam napięcie bezpośrednio do baterii. Szukam wciąż softwarowego rozwiązania na różnych forach, ale póki co bezskutecznie. Instalowałem różne fixy na baterie dla czerwonej soczewki, ale to wciąż nie pomaga.

Mb 252, red lens.

Ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

A możesz podać dokładną nazwę pliku który wgrwałeś? Próbowałeś wgrać jakiś cust-rom lub ponownie przeflashować w RSD? Czy jesteś pewien że bateria ma napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dewal
    A możesz podać dokładną nazwę pliku który wgrwałeś? Próbowałeś wgrać jakiś cust-rom lub ponownie przeflashować w RSD? Czy jesteś pewien że bateria ma napięcie?

Wgrywałem najpierw 4.5.1-134 DFP-231 Retail.en.EU CEE, a potem to samo zrootowane.

Na wejściu dostaje androida 2.3.6 i informację o problemie z baterią. Potem, gdy zacząłem instalować niestockowe systemy problem nie zniknął. Teraz mam cm10-2ndboot-nightly-defy(+), a wcześniej też jakiś cm10 (nie pamiętam wersji). Rzecz jasna nie mowy o wgrywaniu miui/wajkiui z kernelem od defy+. Nie wiem, czy można powrócić do wcześniejszych kerneli (froyo wiem, że na pewno nie) i ewentualnie jak się do tego zabrać. Do 2.3.5 miui powinno działać poprawnie.

A wracając do baterii to wina leży po stronie software'u. Napięcie na pewno jest. Podłączam normalnie z ładowarki lub z usb komputera.(wyczuwa dobrze, mogę przerzucać pliki itp.). Spróbuję jeszcze inne custom-romy, ale spodziewam się podobych rezultatów.

Być może masz propozycję innych plików sbf, które na powrót "nie uśpią" mojej komórki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi