Skocz do zawartości
maxver

TUTORIAL Zamiana INTERNAL MEMORY <-> EXTERNAL_SD [4.2.2]

Rekomendowane odpowiedzi

pimpus

@up

Dokładnie tak jak mowisz działa, ale srednio.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak sobie poradziliście z partycja dla apek, bo mi zostało 300mb i juz nic nie moge instalować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko dobrze tylko jest jeden problem? Dlaczego gdy chce wgrać jakaś gre np Vice City/GTA 3 wgrywam do obb to przy VC 5min 30 sec przestaje sie ladowac i sie wszystko zacina i pozniej blad wyskakuje kopiowania, a amm 2 gb wolnego miejsca? tak samo w gta 3 tylko przy 4 min 30 sec probowalem wiele razy, nie mam innych gier...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver

Jest podobna aplikacja do Directory Bind tyle że dużo bardziej usprawniona i działa nawet na naszym 4.2.2 androidzie.

http://forum.android.com.pl/f764/jak-korzystaae-z-foldermount-2-3-4-2-2-podobne-do-directory-bind-310713/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnnie dziala ale jest problem taki ze nie moge nic zainstalowac :/

dobra poradzilem juz sobie wszysttki instalki przerzucilem na pamiec wewnetrzna czyli po zmianie na zewnetrzna i da sie juz instalowac juz :)

dzięki za podpowiedz też miałem ten problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Próbuję tą motodą już 3 raz i nic. W tym wbudowanym w CM menedźerze nie mogę zmienić trybu z bezpiecznego na root, próbowałem tez przez es file manager - też nic.

Root explorer - też nic. Nadawałem uprawnienia takie jak wg. pierwszego postu - też nic.

Dodam jeszcze, że jak wchodzę w ustawienia es file managera, dalej w root explorer, zamontuj r/w to uprawnienia mogę zmienić tylko dla ,,/'' oraz ,,/system''. Oczywiście zmienione na RW i nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver

Używaj aplikacje foldermount bedzie dużo prościej i efektywniej. http://forum.android.com.pl/f764/jak-korzystaae-z-foldermount-2-3-4-2-2-podobne-do-directory-bind-310713/

Temat powinien być zamknięty aż do czasu gdy ktoś napisze lepszy kod na podmianę pamięci bo jest z nim zdecydowanie za dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Dzięki. Z tym foldermount trochę więcej roboty, ale działa tak jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z tego korzystam na SlimeBeam i nie mam żadnych problemów, na CM i Pacmanie mi to nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Męczy mnie tylko jedno, co do tego foldermount. Żeby przenieść np. jakąś większą grę na kartę musimy ją najpierw pobrać np. ze sklepu play, a pobierze się ona na pamięc wewnętrzą. A co jeśli gra będzie za duża, by zmieścić się na pamięci telefonu? U mnie po pełnym wipe i formacie karty oraz pamięci wewnętrznej ilość wolnego miejsca wynosiłą 2.2GB, a taki dungeon hunter ma prawie 1gb.

Drugie pytanie, każdą pobraną ze sklepu aplikację przerzucacie od razu na kartę? Czy mneijsze apki takie jak tapatalk, yt, gmail trzymacie na pamięci wewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi