Skocz do zawartości
maxver

TUTORIAL Zamiana INTERNAL MEMORY <-> EXTERNAL_SD [4.2.2]

Rekomendowane odpowiedzi

maxver

Nie sądzę aby to było wymagane. Musisz poprostu przed pobieraniem musisz stworzyć te foldery i połączyć pary. Jak kto woli, szkoda żeby pamięc wewnętrzna się marnowała. Ja trzymam te mniejsze aplikacje w pamięci wewnętrznej a reszte gier karcie zewnętrznej. I na pamięci zewnętrznej szybciej programy zapewne chodzą ponieważ jest krótszy dostęp do plików i większy transfer jest. Twój post raczej powinien się znajdować w temacie z foldermount.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem rom SuperLuminaL v1.1 i tam nie mam aplikacji menadżer plików. Jest tylko ES Explorator. Może ktoś napisać, jak to zrobić w tym programie, lub w total commanderze? Ewentualnie może być też opis jak to zrobić w innym programie, ale, żeby był link do tego programu (bo w markecie po wpisaniu np menadżer plików pojawia się kilkanaście aplikacji o takiej samej nazwie).

Największa wada androida - to, że nie można w nim podczas instalacji wybierać gdzie chcemy aby aplikacja/gra się zapisała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pimpus

Moze mateo go ulepszy ? ;)

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver
    Wgrałem rom SuperLuminaL v1.1 i tam nie mam aplikacji menadżer plików. Jest tylko ES Explorator. Może ktoś napisać, jak to zrobić w tym programie, lub w total commanderze? Ewentualnie może być też opis jak to zrobić w innym programie, ale, żeby był link do tego programu (bo w markecie po wpisaniu np menadżer plików pojawia się kilkanaście aplikacji o takiej samej nazwie).

Największa wada androida - to, że nie można w nim podczas instalacji wybierać gdzie chcemy aby aplikacja/gra się zapisała.

Wszystkie wady androida sa rozwiązywalne w wiekszosci wystarczy odpowiednia aplikacja.

U góry z lewej klikamy na ikonke. Root explorer, zamontuj r/w, zaznaczamy rw i zatwierdzamy.

Używaj aplikacje foldermount bedzie dużo prościej i efektywniej. http://forum.android.com.pl/f764/jak-korzystaae-z-foldermount-2-3-4-2-2-podobne-do-directory-bind-310713/

Temat powinien być zamknięty aż do czasu gdy ktoś napisze lepszy kod na podmianę pamięci bo jest z nim zdecydowanie za dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maxver - mógłbyś trochę jaśniej to napisać? Aha, w root explorer nie mam polskiego języka.

Wszystkie wady androida sa rozwiązywalne w wiekszosci wystarczy odpowiednia aplikacja.

Znasz może sposób, jak instalować aplikacje/gry na zewnętrznej karcie pamięci? Byłbym bardzo wdzięczny za to - oczywiście chodzi mi o możliwość wskazania ścieżki podczas instalacji a nie późniejszego ich przenoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradziłem sobie z tą podmianą, działa. Tylko ciekawe, że jak wchodzę w ustawienia - pamięć to teraz mi pokazuje pamięć wewnętrzna - całkowita pojemność 2,33 GB i karta SD - całkowita pojemność 2,33GB. Jak miałem robioną podmianę na 4.1 smanagerem to pokazywało w pamięci wewnętrznej 29GB.

---

I lipa. Po tej operacji nie mogę żadnej aplikacji zainstalować z karty pamięci. Pozostanie chyba zabawa z foldermount.

Edytowane przez slavecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na 20F (4.1.2) działa bez problemu :)

Na V20O także trybi ;)

Edytowane przez dj_matt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lioko27

na 4.1.2 ten mod działa ale 4.2.2 ma inaczej montowany punkt

Udostępnij tę odpowiedź