Skocz do zawartości
slawek-3

Xperia Acro S Aktualizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem swojej Xperii i tel. naprawde jest super, został kupiony z wgranym CyanogenMod 10.0.0 i niestety pojawiają się z nim problemy, przez jakiś czas nie miałem dzwięków połączeń, tel się często zawiesza i restartuje bez powodu. Jest to dość denerwujące, więc postanowiłem powrócić do orginalnego Andka, tymbardziej że na dniach wyszła aktualizacja. Jednak jak się okazało Sony PC Companion tg nie zrobi, ze względu na wgrany CyanogenMod. W tel. jest odblokowany Bootloader lecz niewiem z kąd moge pobrać orginalnego Andka.

Proszę o pomoc, Sławek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Tutaj masz ROM do wgrania przez Flashtool: [sTOCK][FTF] Xperia acro S - LT26w | 4.0.4 | 6.1.A.2.55 | SV 1265-3909 | SI 1266-2796 - xda-developers

A niedługo bedzie oficjalny JellyBean :D

Z Twittera Sony

Just a quick update to say we hear you re: JB 4.1 for Xperia P & Go, (S, SL, acro S and ion). Work's in v. final stage - more news next week

5:26 PM - 19 Apr 2013

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Troche mnie tu niebyło, ale do rzeczy. Co z tym oficjalnym JB dla naszej Acro S?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest już od kilku dni, od jakiegoś tygodnia mam i muszę powiedzieć, że bateria trzyma mi teraz dłużej. Przy rozmowach ok. 1h, kilkunastu smsach, wieczornych grach w jakąś ściągniętą karciankę i słuchaniu muzyki przez 1-2h, schodzi mi około 25% baterii. wifi włączone nonstop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To żeczywiście z tego co piszesz widać poprawe, a jak jest ze stabilnością systemu?

I jeśli byś mógł daj namiary na niego, wraz z jakimś opisem jak to wgrać, wiem że jest tego dużo na forum ale akurat o tym modelu jest mało co, a niechciał bym go ubić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jest już od kilku dni, od jakiegoś tygodnia mam i muszę powiedzieć, że bateria trzyma mi teraz dłużej. Przy rozmowach ok. 1h, kilkunastu smsach, wieczornych grach w jakąś ściągniętą karciankę i słuchaniu muzyki przez 1-2h, schodzi mi około 25% baterii. wifi włączone nonstop.

Możesz napisać skąd masz ten nowy ROM? Sprawdzam aktualizacje OTA praktycznie codziennie, nic nie ma (niebrandowany Acro S).

Interesuje mnie też kwestia czy nowy ROM zmienia coś w kwestii wydajności. Wydajność mojego Acro S to jest jakiś żart...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do stabilności systemu ani przed aktualizacją do jb ani po niej nie miałem z tym nigdy żadnego kłopotu. No, może ze trzy razy tel sie zwiesił na aplikacji Pixlr Express, ale ta aplikacja jest akurat znana z tego ze wiesza Androida.

System aktualizowałem przypadkowo, wpiąłem telefon do kompa w pracy, gdzie mam zainstalowany progs Sony PC Companion, wyskoczyła mi (na kompie) informacja o dostępności aktualizacji androida do 4.1.2. Najpierw przy podłączonym tel do kompa ściągałem plik, co trwało jakies 20 minut, potem musiałem zrestartować telefon, odłączyć go od kompa i ponownie podłączyć. Wszystko intuicyjnie i bezproblemowo. Telefon niebrandowany, kupiony w Polsce, karta (abonament) w sieci Orange (nie wiem, czy ma to znaczenie). Co do wydajności - nie gram w zasobożerne gry, więc w tej kwestii się nie wypowiem, wydaje mi się jednak, że dłużej niż przed aktualizacją (teraz około 3-4 sek) czekam po tapnięciu ikonki np. Opery czy prostszych gierek, ale dzień przed aktualizacją zawaliłem pamięć wewnętrzną do 90% zdjęciami i filmami z karty. Może to spowalnia uruchamianie aplikacji? Sprawdze za jakiś czas jak tylko kupie jakas sensowna karte mini SD.

Edytowane przez grand75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, po podłączeniu do PC Companion aktualizacja się znalazła, nie wiem czemu zakładałem że będzie widoczna OTA. Właśnie się aktualizuje.

Co do wydajności to nie miałem na myśli wymagających gier - nie gram. Telefon po prostu w ramach codziennego użytkowania tragicznie laguje, co mnie doprowadza do szału.

Zobaczymy jak będzie po aktualizacji. Jak nie pomoże spróbuję zrobić reset i reinstalację kluczowych aplikacji. Jak to pomoże, to będzie smutny wniosek, że z Andkiem jak z Windą - reinstall raz na jakiś czas jest konieczny do normalnego funkcjonowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na swoim mam wgrany CyanogenMod 10.0.0, i moim zdaniem jest to jakaś porażka... potrafi sie zrestartować 3x w ciągu dnia, niemówiąc o dziwnych zjawiskach takich jak czasowe braki dzwięków połączeń i gubienie zasięgu. Jednak co do wydajności niemam z nim jakichś problemów, bez problemu gram np. w GTA3, przeglądanie internetu, zdjęć, oglądanie filmów niespawia mu żadnych problemów, a mam zainstalowanych dość sporo aplikacji i gier, niemówiąc o tych co usunąłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja przebiegła bez problemów, muszę przyznać że telefon wg mnie działa sprawniej - znacznie mniej laguje. Nowe "bajery" jak lepszy system powiadomień czy też Google Now - bardzo fajne. Nie mogę tylko pojąć dlaczego postanowili zmienić kolorystykę dialer'a, kontaktów, telefonu i aplikacji SMS"owej na białą. Brak spójności z resztą interfejsu.

Na pasku powiadomień pojawiła się też nowa ikona, która siedzi tam na stałe, czasami jest wyłączona (szara) czasami jak sądzę raportuje coś podłączonego (biała). Ktoś wie co reprezentuje ta ikona ?

post-3523-14255725710625_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi