Skocz do zawartości
apik

LG Nexus 4 E960 vs Samsung Galaxy SIII i9300

Rekomendowane odpowiedzi

apik

Witam,

Mam bardzo duży dylemat. Przyszła pora na zmianę telefonu i w grę wchodzą 2 modele wymienione w temacie.

Nie ukrywam, że wykonanie, wygląd i "czysty" Android przemawiają za Nexus'em, ale chciałbym uzyskać wasze zdanie.

Korzystam obecnie z Galaxy SII i złego słowa nie mogę powiedzieć więc SIII na pewno by się sprawdził w roli następcy.

Trochę zaniepokoił mnie brzęczący głośnik w Nexus i nie wiem czy jest to bardzo uciążliwe. Widać producenci skupiają się na bebechach swoich telefonów, a zapominają o podstawowych funkcjach telefonu.

W SII jakość rozmów według mnie jest rewelacyjna więc rozsądek przemawia za i9300, ale Nexus 4 nie chce mi wyjść z głowy.

Karta pamięci też dla mnie nie jest wyznacznikiem, gdyż 16GB w zupełności mi wystarczy. Muzyki z telefonu nie słucham, a zdjęcia wykonuje bardzo sporadycznie.

Ceny są niemalże identyczne więc tutaj nie ma problemu.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

apik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym brał nexusa, ma lepsze bebechy i będzie dluuuuugo wspierany przez Google. Nie zastanawiaj się, bierz nexusa!

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zalezi

Ja posiadałem krótko S3, a teraz mam Nexusa.

Nexus jest szybszy w codziennych zadania, szybciej otwiera aplikacje typu sms, ksiazka telefoniczna czy kontakty, bo Samsung niespecjalnie. Mułowato tam było gdy się miało dużą ilość sms-ów.

Animacje w obu modelach są szybkie, ale to Nexus ma lżejszą nakładkę ( a w zasadzie jej brak ), a śmieciowych aplikacji Samsunga brakować Ci nie będzie. Nie ma kłopotów z ramem, bo nie dość, że 2 GB, to jeszcze Samsung zmagał się jego wyciekami. Wykonanie w N4 jest ekstra, ale z drugiej strony ta tylna szklana szybka jest banalna do rozbicia, więc Samsunga ciężej rozwalić.

Aparat dużo lepszy w S3, muzycznie obydwa prezentują wysoki poziom, bateria chyba też podobnie, przynajmniej takie mam odczucia.

Modowanie Nexusa jest chyba najłatwiejsze na świecie, bo aplikacja Nexus Tool sam za ciebie wszystko ( łamie bootloader, rootuje, wgrywa cwm ) robi, a wybór ROMów ogromny, gdzie one się sporo różnią od siebie.

Ja bym na Twoim miejscu zamienił, bo otrzymujesz mocniejszy sprzętowo telefon z zawsze aktualnym systemem na pokładzie, który do tego ekstra wygląda i jest trochę...niszowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
apik

zalezi - jako użytkownik Nexus'a jak oceniasz jakość głośnika rozmów? Po prostu strasznie zaniepokoiły mnie uwagi na temat brzęczenia słuchawki. W takiej cenie telefon, topowy model LG, a tu problem z podstawową funkcją telefonu :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lockin

Stałem przed tym samym dylematem i kupiłem S3

Praktycznie dzień później kolega z pracy dostał z UK Nexusa 4 i mielismy porównanie:

- S3 dużo lepsze zdjęcia oraz lepszy sam interfejs aparatu

- bateria w S3 lepiej trzyma (mi średnio 2-3 dni), jemu 1 max 2 dni

- wyświetlacz lepszy w S3 (miałem porównanie face 2 face)

- obudowa ładniejsza w S3 i bardziej poręczna (N4 ładnie wychodzi fajnie ale na zdjęciach), na +N4 gumowana ramka wokół ekranu

Co do samej wydajnośći/szybkości urządzenia to to samo, do grania w gry mam konsole, do grania na androidzie mam Nexusa 7 (polecam komuś pograć chwilę na 7 calach, później nawet 4,7 cala S3 wydają się do gry za małe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zalezi

Nie, głośnik do rozmów jest w porządku, nie odczuwam nic niepokojącego.

@up absolutnie wydajność nie jest taka sama, Nex4 jest dużo szybszy, w większości czynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S3 wydaje się być wolniejsza w różnych animacjach/przejściach/przewijaniach aczkolwiek nie powinno to przeszkadzać w codziennym użytkowaniu bo oba smartfony są bardzo wydajne. W nexusie nie ma co mulić ze względu na czystego androida. Touchwiz/sense itp zawsze zaśmiecą pamieć ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CSTR

Porównanie LG Nexus 4 vs. Samsung Galaxy S3 - Dwanaście powodów dla LG Nexus 4 - VERSUS IO

Łap porównanie. Za LG przemawia jakość wykonania, natychmiastowe aktualizacje od Google'a i 2GB RAM, zdecydowanie jest lepszy od S3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
apik

Dzięki piękne wszystkim za pomoc i swoje opinie. Decyzja podjęta, teraz tylko złapać na Allegro okazję z okolic Katowic :D.

Pozdrawiam,

apik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osób jako wady nexusa podaje właśnie brak slotu oraz słabszy aparat i dlatego polecają S3, skoro tobie specjalnie na tym nie zależy to lepszym wyborem będzie nexus, sam stałem jeszcze niedawno przed takim dylematem i stwierdziłem ze nexus będzie lepszy, mnie przekonała dostępność mnóstwa romów które są szybkie i dopracowane lepiej niż te same wydania dla S3 oraz 2GB ramu które w dłuższej perspektywie na pewno wyjdą na dobre. Mój nexus do mnie zawita już na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi