Skocz do zawartości
morovar

PENTAGRAM QUADRA 9.7 IPS QXGA 2048x1536 z gazetą wyborczą za 750 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Andr3v

Ponieważ odbiór został przełożony na 10 maja.

Ja dzisiaj miałem odebrać swojego jednak sztuka, która była zarezerwowana dla mnie była uszkodzona.

Mianowicie obudowa aluminiowa była porysowana, a pod wyświetlaczem znajdowały "kropki" kurzu.

Z tabletu było mi dane jednak pokorzystać chwilę i był całkiem w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rajek
    Napisano (edytowane)
    Czy ktoś z czytający ten wątek zdecydował się na skorzystanie z promocji? Jeżeli tak to bardzo proszę o info/uwagi na temat tabletu. Już po promocji a tu cisza, dziwne.

To może ja się podzielę kilkoma uwagami na szybko.

Tablet odebrałem wczoraj, ponieważ pierwszy termin odbioru tabletów został przesunięty (podejrzewam że dostawa z chin nie dopłynęła :D) i wczoraj dostałem smsa że tablet jest do odbioru.

Sam odbiór nie był mocno skomplikowany chociaż Pan w sklepie nie do końca na początku wiedział jak ma to wyglądać, ale na szczęście chwilkę popatrzył w komputer, podpytał kolegi i po kilku minutach wydał mi tableta wraz z etui Pentagram Safeguard Buuble jako rekompensatę, że termin odbioru się przesunął (co było obiecane w smsie informującym o przesunięciu terminu).

Od razu napiszę, że nie jestem może zbyt dobrym recenzentem, ponieważ nie miałem w posiadaniu wcześniej telefonów czy tabletów "z górnej półki", co najwyżej przez kilka minut oglądając w sklepie czy u znajomych.

Tablet prezentuje się ładnie - z przodu cały czarny, tył aluminiowo-srebrny, wykonany całkiem estetycznie - jedynie otwory na gniazda z boku tabletu są wycięte dosyć ostro i wyglądają trochę mniej estetycznie, ale tragedii nie ma.

Przeglądanie stron - dla mnie rewelka po korzystaniu z telefonów 4" i tableta 7" - 800x480

strony ładują się szybko, w pełnej rozdzielczości, wszystko widać :)

Po wydajności spodziewałem się troszkę więcej - przy 4 rdzeniowym procku i 2GB Ramu sądziłem, że przy aktualizacji aplikacji nie będzie się ciął jak pozostałe urządzenia które posiadałem, i owszem - tnie się mniej, ale trochę tnie.

Gier nie testowałem bo nie miałem czego :P

Dotyk działa całkiem nieźle, zdarzyło mi się kilka razy, że nie załapał, ale może to wina folii ochronnej na wyświetlaczu, którą, wg naklejki na rogu, powinienem zerwać przed użyciem, ale jeszcze tego nie zrobiłem :)

Tablet przy intensywnym użytkowaniu grzeje się .

w załączniku wyniki z antutu

post-34887-14255723800116_thumb.png

post-34887-14255723798717_thumb.png

Edytowane przez Rajek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noaal
    Napisano (edytowane)

Witam, ja również dziś testowałem owy tablet. Co do przeglądania stron www działa bardzo dobrze, flash również. Tablet chodzi (w moim odczuciu) szybko, choć posiadam aktualnie tylko SGA, a w porównaniu do niego to wszystko działa szybciej :). Co do kompatybilności aplikacji z google play to jak dotąd nie zauważyłem aby coś nie było zgodne z tym urządzeniem. W załączniku przesyłam wyniki z antutu i parę innych zrzutów.

Ps. mam takie pytanie w moim tablecie jeden z dłuższych krawędzi ekranu przy ramce poddaje się bardzo łatwo naciskowi, lecz inne krawędzie nie wykazują się tym samym. Czy jest to jakiś defekt czy może celowe działanie? Konsultant w sklepie powiedział mi że to tak ma być. Miejsce gdzie zgina się ekran pokazuje w załączniku.

post-66951-14255723846958_thumb.png

post-66951-14255723848499_thumb.png

post-66951-14255723849836_thumb.png

post-66951-14255723851489_thumb.png

post-66951-14255723852906_thumb.png

Edytowane przez Noaal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

U mnie rowniez cos sie ugina ale na gornej krawedzi . Natomiast mam inny problem coś się stało ze sklepem google play jak chcę w niego wejsc wywala komunikat "Niestety, aplikacja Sklep Google Play została zatrzymana." . I nie można jej odpalić . Ma ktoś pomysł co z tym można zrobić?

Sorki juz sobie poradzilem. Przywrocilem ustawienia fabryczne.

Edytowane przez pamel1976

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prośba do administratora, czy możesz przenieść odpowiedzi Rajek'a Noaal'a i amel1976 do tego wątku? A ten chyba będzie można zamknąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, opisuję swoje wrażenia nt. Pentagram Quadra:

1. ekran - bardzo wyrazisty ze względu na dużą rozdzielczość, ale w jasnych pomieszczeniach musi być podjasniony na 100%.

2. System - ma przycięcia płynności, odczuwalnie wolniej chodzi niż np. Samsung Galaxy. Już 3 razy przywracałam ustawienia fabryczne ze względu na to, że przestawał chodzić Sklep Google Play, albo przycinał. Bez Google sklepu nie mozna nic zainstalować.

3. Głośnik - strasznie kiepski - mono i dość cichy. W samochodzie nie da się słuchać np. filmu. Wyjście dźwięku na słuchawki też ciche, mimo tego że w systemie ustawiono na 100% głośności. Przecież to urządzenie multimedialne więc nie wiem czemu taki badziewny dźwięk. :-/

4. Dość długo trzyma bateria - 6 godzin zabawy z różnymi opcjami i włączonym wifi.

5. Długo się ładuje - 6-8 godzin.

6. Na ekranie ma 2 folie - jedna ochronna, którą trzeba zdjąć oraz druga bardzo dobrze dopasowana do ekranu, ale w moim przypadku musiałam ja usunąć bo były jakieś paprochy pod nią. Brak gorilla glas, więc trzeba stosować folie ochronne.

Ogólnie tak sobie...chyba lepiej dopłacić i kupić cos sprawdzonego. Ja sie trochę zawiodłam, szczególnie tym dźwiękiem i ta folią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rajek
    Witam, opisuję swoje wrażenia nt. Pentagram Quadra:

1. ekran - bardzo wyrazisty ze względu na dużą rozdzielczość, ale w jasnych pomieszczeniach musi być podjasniony na 100%.

2. System - ma przycięcia płynności, odczuwalnie wolniej chodzi niż np. Samsung Galaxy. Już 3 razy przywracałam ustawienia fabryczne ze względu na to, że przestawał chodzić Sklep Google Play, albo przycinał. Bez Google sklepu nie mozna nic zainstalować.

3. Głośnik - strasznie kiepski - mono i dość cichy. W samochodzie nie da się słuchać np. filmu. Wyjście dźwięku na słuchawki też ciche, mimo tego że w systemie ustawiono na 100% głośności. Przecież to urządzenie multimedialne więc nie wiem czemu taki badziewny dźwięk. :-/

4. Dość długo trzyma bateria - 6 godzin zabawy z różnymi opcjami i włączonym wifi.

5. Długo się ładuje - 6-8 godzin.

6. Na ekranie ma 2 folie - jedna ochronna, którą trzeba zdjąć oraz druga bardzo dobrze dopasowana do ekranu, ale w moim przypadku musiałam ja usunąć bo były jakieś paprochy pod nią. Brak gorilla glas, więc trzeba stosować folie ochronne.

Ogólnie tak sobie...chyba lepiej dopłacić i kupić cos sprawdzonego. Ja sie trochę zawiodłam, szczególnie tym dźwiękiem i ta folią.

Ja po troche dluzszym uzytkowaniu musze przyznac ze ogolnie jestem zawiedziony,

tablet owszem, ma bardzo jasny i kolorowy ekran ktory wyglada rewelacyjnie,

Ale strasznie kiepsko chodzi jak na takie parametry :-(

Nawet teraz piszac to zacina sie i gubi litery

Ma tez strasznie slabe wifi i ma problem z polaczeniem sie tam gdzie moj telefon i starszy tablet lacza sie bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie producenta (PENTAGRAM - Start) jest pakiet aktualizacyjny. Próbowałem zaktualizować tablet, niestety program do aktualizacji nie widzi go po podłączeniu do gniazda USB. Czy ktoś to próbował i z jakim skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odradzam wszystkim do czasu aktualizacji softu, która zyska pozytywne opinie użytkowników. Z tabletu nie da się korzystać. Ciagle przestoje, ciągłe zamknięcia aplikacji. Mówię o podstawowych zastosowaniach. Dramat. Przykro mi bo kupili go moi rodzice, którym nie łatwo jest korzystać z elektroniki. Wyrzucone w błoto pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich zawiedzionych użytkowników tego tabletu. Udało mi się zmodyfikować najnowszy soft Ondy czyli android 4.2.2 sdk3.2.1 i wgrać do tego tabletu, który po wgraniu odzyskał drugie życie, nie ten tablet! Ja ktoś ma ochotę podaje link do paczki z softem i instrukcją.

https://docs.google.com/file/d/0B17I_qEW4ylSWGlxanBmWEFReTg/edit?usp=sharing

Uwaga link chwilowo niedostępny. Jak dobrze pójdzie to niedługo będzie nowa wersja z łatwiejszą instalacją i poprawnym obracaniem ekranu.

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi