Skocz do zawartości
PanPiotr

Auto Backup 0.4 beta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałem zaprezentować wszystkim moja najnowszą aplikację pod windows do backupu danych z naszych androidów.

Program jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji i posiada wiele niedoskonałości. Dlatego też potrzebuję osób które mają czas na testowanie. Wszelkiego rodzaju znalezione błędy oraz sugestie są mile widziane i proszę o ich pisanie w tym temacie. Program będę się starał aktualizować na bieżąco.

Download:

Auto Backup 0.4b

http://www.mediafire.com/?0m2jlnwyh4g

Auto Backup 0.2.2b

http://www.mediafire.com/?zthz5m23ygy

Auto Backup 0.2b

http://www.mediafire.com/?ztzmtotgmtm

Auto Backup 0.1b

http://www.mediafire.com/?mne2z2uz42z

Lista zmian:

Wersja 0.4b:

- nandroid restore działa, przywraca automatycznie najnowszy backup (wybór postaram się dodać niedługo)

- super wipe czyli Data + EXT

- program już nie pyta czy recovery zabotowało, sam to wie :)

- dodałem zakładkę "Instaluj" (niedługo więcej opcji tam będzie)

- dodałem manifest windowsa dzięki czemu działają skórki systemowe

- poprawiłem drobne błędy i dodałem kilka usprawnień... więcej nie pamiętam

Wersja 0.2.2b:

- przebudowałem kod aplikacji (powinna być nieco szybsza)

- dodałem opcje nandroid backup, backupy są zapisywane na "/sdcard/auto-backup/" (restore w następnej wersji, brak czasu sorry)

Wersja 0.2b:

- dodałem wykrywanie telefonu przy starcie programu

- zmieniłem katalog backupu dzięki czemu nie gryzie się z moim skryptem

- dodałem zakładkę restart :)

- drobne zabiegi kosmetyczne

Wersja 0.1b:

- Backup/restore wszystkich aplikacji

- Backup/restore System Data

- Wipe

- Wipe EXT

Program nie wymaga instalacji, natomiast wymaga zainstalowanego w systemie Android SDK oraz oczywiście zrootowanego telefonu.

Pliki wszystkich backupów są zapisywane na "C:\auto-backup\"

Foty:

28139304.png58877877.png80624537.png50373420.png21872926.png

Edytowane przez PanPiotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    backup działa cacy, dodaj:

screenshot

screencast

wrzucanie plików bez mountowania sd

może opcje reboot

opcje reboot już dodałem, a o reszcie pomyślimy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

a moze pomysl zeby dodac do aplikacji auto-root, chyba byloby to wykonalne. sam wgrywa wszystko co potrzebne na karte, sam przeprowadza caly proces instalacji tylko podaje mu sie sciezke np do cyana i innych potrzebnych plikow przed rozpoczeciem akcji. automatyczne wgrywanie nowego romu...to mogloby byc ciekawe :)

z ciekawosci w jakim jezyku piszesz? jako poczatkujacy programista sam ma chec napisac jakas aplikacje czy to na androida czy to do obslugi go

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a moze pomysl zeby dodac do aplikacji auto-root, chyba byloby to wykonalne. sam wgrywa wszystko co potrzebne na karte, sam przeprowadza caly proces instalacji tylko podaje mu sie sciezke np do cyana i innych potrzebnych plikow przed rozpoczeciem akcji. automatyczne wgrywanie nowego romu...to mogloby byc ciekawe :)

z ciekawosci w jakim jezyku piszesz? jako poczatkujacy programista sam ma chec napisac jakas aplikacje czy to na androida czy to do obslugi go

pomysł nie jest zły ale sa dwa ale:

1. to ma być program do backupu nie do rootowania

2. panowie z xda już takie coś napisali ;) (tyle ze tylko dla g1, ale ja innego bym i tak nie zrobił :) )

p.s program jest pisany w Object Pascal ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

wiesz projekt zaczyna sie zawsze od czegos drobnego a z czasem moze wyjsc z niego multi-machina robioca wszystko co tylko trzeba :] im wiecej sensownych opcji tym lepiej dla produktu bo bedzie mial wielu odbiorcow :) moze oprocz opcji screen o ktorej kolega wspomnial w innym poscie, mozna by dorobic jakis capture -video ekranu telefonu(cos w rodzaju frapsa jesli wiesz co mam na mysli) troche to rozwija podstawowe zalozenia, ale temat mozesz przemyslec.

a co z tego ze ktos inny juz napisal program wykonujacy podobna funkcje. sam tez mozesz to opracowac a wydaje mi sie ze zbyt trudne to nie bedzie. all in one to jest potrzebne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiesz projekt zaczyna sie zawsze od czegos drobnego a z czasem moze wyjsc z niego multi-machina robioca wszystko co tylko trzeba :] im wiecej sensownych opcji tym lepiej dla produktu bo bedzie mial wielu odbiorcow :) moze oprocz opcji screen o ktorej kolega wspomnial w innym poscie, mozna by dorobic jakis capture -video ekranu telefonu(cos w rodzaju frapsa jesli wiesz co mam na mysli) troche to rozwija podstawowe zalozenia, ale temat mozesz przemyslec.

a co z tego ze ktos inny juz napisal program wykonujacy podobna funkcje. sam tez mozesz to opracowac a wydaje mi sie ze zbyt trudne to nie bedzie. all in one to jest potrzebne :D

co jak co, ale ja wlasnie nienawidze aplikacji do wszystkiego. jezeli kiedys postanowie napisac program do rootowania to bedzie to osobny program. co do nagrywania wideo to tez to nie jest pomys na ten program najwyzej na osobny, ale tu sprawa wyglada tak ze raczej za krutki na to jestem. napisales ze to nie powinno byc trudne, chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego co piszesz. zrobic screenshot, ok, bez jakis tam wyczynow, ale wideo jeszcze nikt nie zrobil, a co dopiero taki ja :) jest jedynie opcja podgladu pulpitu na zywo, ale i tak to ma jakies 5/6 klatek tylko. tak czy inaczej nie w tym programie.

prosil bym o trzymanie sie tematu aplikacji, a nie wymyslanie jakichs abstarkcyjnych funkcji. sorry ale nie pisze winampa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Object pascal czy delphi ? :>

nie koniecznie :)

turbo pascal kiedys byl duzo bardziej czystym kodem delphi go "zepsulo"

Nie wiem czy sie uczysz czy juz piszesz w tym jezyku kupe czasu ,ale jak sie dopiero uczysz to zmien na c/c++ delphi nie ma przyszlosci.

Konczac rozmowe dodam ze wole jednak program ktory zajmuje mniej miejsca i jest bardziej przejzyscie napisany bez uzywania niepotrzebnych bibliotek ,nie tak jak w delphi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Object pascal czy delphi ? :>

object pascal to język programowania, a delphi to kompilator/środowisko programistyczne

skoro piszesz takie rzeczy to znaczy ze nie masz pojęcia o programowaniu po windows. w object pascalu napiszesz wszystko to samo co w c++, jest tylko jedna różnica; w OP zrobisz to szybciej. OP nie nadaje się jedynie do pisania gier i to przyznam, aczkolwiek są zapaleńcy co udowodnili ze wcale nie koniecznie, ale jest to znacznie trudniejsze jako ze nie ma tylu gotowych bibliotek do 3d jak w c++.

to nie jest watek o językach programowania, proszę przestać, albo zacznę robić porządki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

Pascal nie jest zly, osobiscie wole na nim pisac niz w C. Wybral to bo mu bardziej pasuje. A co do programu to jak zrobisz wiecej to bedzie co ocenic. Jak sie chce to wszystko mozna to w sprawie video :P nie umiesz to sie nauczysz :D - tak mi zawsze wykladowca od C++ mowil jak zadawal program kontrolny do pisania wiec i tu sie pewnie to sprawdzi :) zycze postepow z programem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi