Skocz do zawartości
suszpl

CWM JellyBean 4.1.2 oraz 4.0.4 z zablokowanym bootloaderem

Rekomendowane odpowiedzi

suszpl

Sposób na każdą wersję stockowego softu na nasze LG L9 z zablokowanym bootloaderem ;)

Wymagania:

-Root

-BussyBox

Co działa:

-Backup and Restore

-Instalowanie paczek zip

-ADB

-Całkowicie działające Internal SD Card!

-Ładowanie baterii

-Partycja SD-EXT (tylko ext3)

Co nie działa:

-Wykrywanie pamięci wewnętrznej i SD przez połączenie USB

-Dla początkujących warto dodać, że tym narzędziem NIE ZAINSTALUJEMY ŻADNEGO INNEGO SOFTU PO ZA STOCKOWYM

Jak usunąć recovery:

-usuwamy folder "bootstrap" znajdujący się w lokalizacji /system

-usuwamy plik "e2fck" znajdujący się w lokalizacji /system/bin (NIE MYLIC Z e2fck.bin)

-zmieniamy nazwę pliku e2fck.bin na e2fck w lokalizacji /system/bin

Gotowe! CWM usunięte!

Link do apk recovery CWM 1.5.0.0

Link do oryginalnego poradnika z forum XDA klik

Poniżej stara wersja recovery jak by z jakichś powodów nie działała ta. Tą wersje niżej testowałem tylko na 4.1.2 więc nie odpowiadam za to jak ma działać i czy w ogóle na wersji 4.0.4.

... otóż po publikacji JB 4.1.2 postanwiłem sobie wgrać tą wersję v20b, po przestudiowaniu literatury fachowej m.in. XDA miałem założenie ma być ROOT i CWM bez odblokowywania BL.

Na początek...

1. Startowałem z wersji 10a (bez brandu) którą wgrałem przez Instalacja ROMów - KDZ Updater [FIX WIN7].

2. Po instalacji zrobiłem Roota Root LG Optimus L9 - Metoda 1

3. Później instalacja BusyBox, CWM i restart

4. Nastepnie przez CWM backup pełny systemu (kompresję ustawiamy na *.tar, montujemy katalog /data, i klikamy backup) paczka waży około 1,45gb

Mając tak przygotowany telefon postanowiłem wgrać JB z zachowaniem Root Zachowaj ROOT [Przy upgrade z V10* do V20*] jednak po wgraniu softu v20b root został przeniesiony ale... coś było nie tak, dla jednych aplikacji był a dla innych nie. Nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Jednak udało mi się zainstalowac CWM.

W związku z tym skorzystałem z gotowej paczki z Collection of CWM BACKUPS for all Rooted L9 Variants [Finally JELLY BEAN] WOW i zrobilem restore przez CWM i dodatkowo wipe i factory reset.

Po uruchomieniu miałem JB 4.1.2 z pełnym rootem ale bez CWM.

Zatem instalacja CWM:

1) najpierw Busybox w katalogu *./xbin

2) instalacja P940RecoveryInstaller.apk (niestety L9RecoveryInstaller_1.4.0.apk nie zadziałało telefon sie zwieszał po uruchomieniu i próbie wejścia w CWM)

2) restart i mamy CWM w wersji 6.0.1.9 (jakoś tak)

3) wgrałem przez CWM paczkę superuser.zip

Troche się nakombinowałem ale grunt że działa na ta chwilę JB, ROOT i CWM. Poczekam jak się rozwinie temat z BL wtedy może odblokuje.

Mam nadzieje się się komuś przyda.

POzdr

załączone pliki:

superuser.zip

BusyBox Pro v9.7.2.rar

Stwierdziłem, że warto to zrobić w formie tourtiala, ponieważ sporo osób się pytało o to, ale należy pamiętać, że NIE DA RADY TYM WGRYWAĆ NA ZABLOKOWANYM BOOTLOADERZE INNYCH ROMÓW, sam tego poradnika użyłem kilka razy do wgrania v20b i v20c z rootem. A podziękowania należą sie użytkownikowi reedson

Jeszcze od siebie dodam sam plik do instalacji CWM na JB P940RecoveryInstaller.apk

http://forum.android.com.pl/f763/q-root-na-soft-20b-280798/index2.html#post2304812 w tym poście proszę stawiać piwa, koledze reedsonowi się należą browary ;)

NIE ODPOWIADAM ZA ŻADNE SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ INSTALACJĘ LUB KORZYSTANIE Z RECOVERY!!!!

Edytowane przez suszpl
    uaktualnienie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duże piwo ci się za to należy, ale na zablokowanym bootloaderze i tak się w zmianę romów nie pobawimy, ale do modyfikacji owszem. Jeszcze raz wielkie dzięki.:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można było tego skrócić? W skrócie:

1) Instalacja JB + root (może być gotowy obraz z CWM wgrany na dowolną wersję 10X)

2) Instalacja Busybox

3) Instalacja P940RecoveryInstaller.apk z pierwszego postu

O to biega?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl
    Nie można było tego skrócić? W skrócie:

1) Instalacja JB + root (może być gotowy obraz z CWM wgrany na dowolną wersję 10X)

2) Instalacja Busybox

3) Instalacja P940RecoveryInstaller.apk z pierwszego postu

O to biega?

dokładnie tak ;) ale nie chciałem przypisywać sobie pomysłu, dlatego przekopiowałem konkretny post użytkownika ;) busybox musi byc w folderze xbin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co to jest ten folder xbin i skad go wyczarowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82
    co to jest ten folder xbin i skad go wyczarowac?

wchodzisz na sklep google wpisujesz w wyszukiwarce "busybox" i sciągasz. Uruchamiasz i instalacje wybierasz w katalogu xbin. Potem instalacja apk z recovery i tyle. Sprawdzone od dawna i polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będziesz miał taka tabelke gdzie będzie pisać bin klikasz na nią w busybox i dajesz xbin, pożniej install.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis zaryzykowałem. Śmiga, gra i buczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wejsc w recovery.

Mam 20c, rota, busybox w xbin, zainstalowałem P940RecoveryInstaller.apk. Później w aplikacji zainstalowałem cwm.

Z poziomu aplikacji wchodzi w cwm, ale nie mogę wejsc poprzez VOL-.

Robię tak - włanczam telefon, na logo LG trzymam VOL-, diody na dole zaczynają szybko migać i jak puszcze to wchodzi system android, a jak trzymam to cały czas miga - i tak bez końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj tak:

1. Wyłącz telefon

2. Trzymaj po kolei: VOL UP + HOME i teraz POWER

3. Gdy pojawi się logo LG puść POWER (tylko), pozostałe klawisze trzymaj nadal

4. Telefon wejdzie do recovery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi