Skocz do zawartości
suszpl

CWM JellyBean 4.1.2 oraz 4.0.4 z zablokowanym bootloaderem

Rekomendowane odpowiedzi

xbaker

Nie wiem czy nie za późno na pomoc, ale nie widziałem wcześniej Twojego postu.

Musisz przejść od nowa procedurę opisaną w tym temacie: http://forum.android.com.pl/f764/odblokowanie-bootloadera-instalacja-cwm-recovery-276692/

czyli po prostu jakby jeszcze raz odblokować bootloader i wgrać recovery ;) Już dwa razy tak robiłem, jak CWM mi się nie chciało odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

Kolego, jest problem taki, że jak może nie zauważyłeś to jest CWM na zablokowanego bootloadera :D i nie chcę go odblokowywać :P Więc w grę wchodzi tylko CWM na zablokowany bl ;)

Już udało się uruchomić, musiałem ręcznie usunąć wszystko związane z CWM (jest mowa o tym w pierwszym poście), wywaliłem bussyboxa i wszystko na nowo instalowałem. Wcześniej tylko przeinstalowywałem, ale trzeba jednak usuwać ;) I poszło wszystko jak trzeba ;)

Edytowane przez czysty76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

Może ktoś mnie oświeci...

Dlaczego kopia systemu zrobiona przez CWM ma 20 mega? A nie ponad 500 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

No dziwne, fakt, sam system zajmuje właśnie około 800 mb, ja kompletny backup mam prawie 2gb :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś potrafi zmodyfikować tą instalkę aby zawierała najnowszą wersję cwm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można prosić o reupload apki P940RecoveryInstaller? Z góry dziękuję.

Ewentualnie jakąś inną apk, która umożliwi zainstalowanie bezproblemowo CWM.

Notatka od Moderatora: suszpl
    wykrzyk.png W pierwszym poście jest działający link... W wersji 1.5.0.0 jest działające CWM dedykowane do naszego L9, nie trzeba instalować z podelu P940.
    Edytowane przez suszpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie pomocy, na moim lg nie da sie kompletnie nic zrobić, z ledwością zainstalowałem roota, a nawet tego cwm nie moge wgrać, klikam install i pokazuje że zainstalowało, a kiedy zamknę aplikację i otworzę pokazuje że nie jest zainstalowane, po ponownym uruchomieniu nie ma cwm, nie mogę odblokować nawet bootloadera ani wgrać softu... Jakieś pomysły macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zofik7

Miałem podobną sytuacje okazało się że to wina programu do zarządzaniem root-a.. Zainstaluj sobie Superuser z play i po uruchomieniu go włącz opcje zainstaluj do /system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

A busyboxa masz na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Mam, wszystkie wersje próbowałem, zobaczę tego superusera z marketu, jak nie zadziała będę się zastanawiał, bo to samo mam z odblokowywaniem bl, próbuję odblokować ale telefon tylko uruchamia się ponownie.

SuperUser z marketu nie działa, otwiera się i odrazu zamyka, ale w komentarzach piszą że nikomu nie działa, poszukam w google starszej wersji

@edit

Działa, okazało się że chiński root miał dziwny program i nie można było, to w takim razie pobawie sie z bootloaderem ale to w domu

---------- Post dołączono o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Nawiązał się nowy problem, znalazłem taką stronę : [V20E JB]Collection of NANDROID (CWM) BACKUPS for all Rooted L9 Variants - xda-developers i chciałem pobrać soft v20b ale próba zainstalowania skończyła się będem, bez kodu, nie wiem jaki to błąd.

---------- Post dołączono o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Słuchajcie chłopaki, dzisiaj jest mój szczęśliwy dzień, odczekałem 30 min po instalacji softu, pobrałem terminal emulator, wpisałem kolejno

su

reboot oem-unlock

i udało się

bootloader odblokowany!!!!

Zły dział ale wolałem skomentować niż spamić !!! soft podałem wyżej, polecam

Edytowane przez erolus23
    nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi