Skocz do zawartości
adam651

Jelly Bean a tryb oszczędności SMS.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie jako debiutant na tym forum mam pyt dot JB.

Mam niestety brandowaną orange wersje telefonu. W poniedziałek zamierzam oddać ją do miejscowego serwisu aby wgrali mi niebrandowane oprogramowanie (usługa 20zł). Czy jeżeli takowy proces wykonają na moim telefonie i w końcu będę mógł wgrać JB to czy będę miał aktywną usługę w ustawieniach sms- tryb oszczędności dzęki czemu będę mógł automatycznie pisać bez polskich znaków ?

Edytowane przez Kolos28
    lekka ingerencja w nazwę tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka, ja mam zrobionego roota oraz aktualizację JB przez OTA ale niestety tryb oszczędności u mnie nie działa tak jak nie działał na ICS-ie,nie wiem czym jest to spowodowane ale bynjamniej u mnie aktualizacja do JB nie zmieniła nic w funkcjonowaniu tej opcji.

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pobierz sobie ztąd

Official Android 4.1.2 for XPERIA J (working ftf file) - xda-developers

wgraj flashtoolem[poradniki na forum znajdziesz]i będziesz miał to samo oraz nie wydasz ani grosza,opcja oszczędności jest w sms.

---------- Post dołączono o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

aktualizacja do JB nie zmieniła nic w funkcjonowaniu tej opcji.

najwyrazniej plus nie ma tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Tak jak piszę Kris.

Poczytaj sobie poradniki, jak wgrać soft, co potrzeba by to zrobić itp.

W ostateczności jak nie będziesz potrafił się za to zabrać to oddaj do serwisu by to zrobili :D

Co do oszczędności SMS, to znów Kris ma rację. Ogólnie wydaję mi się że celowo operatorzy usuwają tą opcję albo wyłączają ją domyślnie więc warto sprawdzić w opcjach aplikacji od wiadomości :D

Jedno jest pewne, jeśli wgrasz sobie nie brandowany soft to taką oszczędność będziesz posiadał :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lub też można edytować plik odpowiedzialny za tą opcję lecz root jest niezbędny by to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lub też można edytować plik odpowiedzialny za tą opcję lecz root jest niezbędny by to zrobić.

kris możesz napisać jak wyedytować plik o którym piszesz?

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mogę bo nie wiem który to plik.napisałem że jest taka możliwość bo gdzieś przewinelo mi się przed oczami w którymś temacie ale nie pamietam w którym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ja nie mogę wygooglować a też kiedyś widziałem. A mógłby ktoś wrzucić aplikację sms z romu niebrandowego posiadającego opcję oszczędności sms? Wrzuciłbym w rom i podmienił.Stawiam piwko i z góry dziękuje.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryba3

Podmiana aplikacji do smsów nic nie da. Jutro rano podam wam który plik i jak go kredytować.

Wysłane z Xperii J

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok już znalazłem sposób jak to zrobić.W folderze:/system/etc/customization/settings/com/sonyericsson/conversations podmieniamy plik z linku:

https://docs.google.com/file/d/0B6DZakVdQNr6U1R2SXVlU1VGVkU/edit?usp=sharing nadajemy uprawnienia rw-r-r. Restart telefonu i ma działać. Jeśli by nie działało przechodzimy do folderu /data/data/com.sonyericsson.conversations/shared_prefs

i otwieramy plik com.sonyericsson.conversations_preferences.xml i odszukujemy linijkę <boolean name="semc_pref_key_character_conversion_visibilit y" value="false"/>. -"false " zmieniamy na "true" -restart i musi działać. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi