Skocz do zawartości
Aphi

Nowa bateria nie ładuje się do 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Aphi

W mojej prawie 2.5 letniej Defy bateria zalicza nagłe spadki (z jakiś 70% do chyba 49% i 30% do 19%) wiec kupiłem nową.

Niestety nowa (pomimo, że wygląda i opisana na aukcji była jako oryginalna - ma nawet identyczną naklejkę z hologramem) ma przypadłość, że raz można ją naładować do 60% raz do 80, 81, 83%.

Rada jaką znalazłem to wgranie Froyo, ale co mi to da? przecież nie mam zamiaru siedzieć na Froyo (mam teraz CM7.2 od maniac103).

Co ciekawe po naładowaniu do maxa (np 81%) i zrobieniu factory reset telefon pokazuje 100% niestety po rozładowaniu znów nie ładuje do pełna.

Mógłbym z tym żyć, gdyby naładowana w ten sposób bateria trzymała dłużej niż stara, ale tak nie jest - trzyma wyraźnie krócej.

Oczywiście po włożeniu starej baterii, ta ładuje się normalnie do 100%.

W związku z tym mam pytanie: czy to może być wina softu (CM 7.2) czy jednak tak jak podejrzewam uszkodzonej nowej baterii, którą powinienem z czystym sumieniem reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi

Oczywiście, że czytałem wskazany temat wcześniej (zresztą jak wiele innych dotyczących podobnego problemu) i oprócz tego kabla usb |edit| i wgrywania Froyo |/edit| próbowałem wszystkiego.

Czy wskazując mi ten temat myślisz, że to jednak wina softu a nie baterii? (tak jak napisałem wcześniej po włożeniu stara ładuje się normalnie do 100%)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, myślę że to wina romu. A raczej tego, że froyo na które nałożyłeś cm7 było "przyzwyczajone" do starej baterii.

Myślę, że jeśli wgrasz froyo, a potem wgrasz sobie cm7.2 to wszystko będzie działać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aphi

OK, dzięki.

Więc zanim napiszę do sprzedawcy spróbuję wgrać Froyo.

Przepraszam, ale by się upewnić: by zastąpić CM 7.2 Froyo muszę to zrobić przez RSD Lite?

Czy też mogę wgrać przez Recovery wersję 3.4.2-179-002_CEE_deodexed-signed.zip z tematu http://forum.android.com.pl/f267/oficjalne-froyo-dla-polski-3-4-2_179-a-74553/ ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj przez RDS.

Nie jestem pewien ale chyba wersja .zip jest do aktualizacji z androida 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi