Skocz do zawartości
TheMrDanonek

Demontaż LG Vu P895 + Zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny sprzęt

Śrubokręt gwiazdkowy

Śrubokręt krzyżakowy

Piórko - takie jak do gitary.

Demontaż:

1. Odkręcamy dwie śrubki które są na dole telefonu

2. Palcami chwytamy za dół telefonu tam gdzie jest taki wpust na klapce co ma takie "sitko" i delikatnie ciągniemy do góry za klapkę "baterii", następnie mamy miejsce by włożyć piórko.

3. Piórkiem podważamy klapkę delikatnie uważać na zatrzaski.

3. Góra klapki (gdzie jest aparat) tam może być gorzej klapkę trzeba delikatnie na lewo i prawo ruszyć następnie do góry wygiąć i pociągnąć w dół.

4. Ukarze nam się bateria, "latająca karteczka z IMEI, jeśli komuś ta karteczka wypadnie i będzie miał problem gdzie się znajduje to znajduje się ona tam gdzie jest gniazdo sim. Ja zrobiłem to tak, przy zakładaniu obudowy kartki nie wkładałem, do piero jak zakręciłem obudowę tj. klapkę wsunąłem między gniazdo Sim a obudowę karteczkę wyciętym kółkiem do góry.

5. Po ściągnięciu klapeczki ukażą nam się śrubki do których musimy użyć już śrubokręta gwiazdkowego.

6. Odkręcamy obramówke.

7. Dalej się już nie zagłębiałem gdyż nie miałem odwagi.

8. Przy skręcaniu telefonu tj. klapki klapkę ustawiamy równolegle na telefonie tak jak jest oryginalnie skręcona, i dociskamy delikatnie górę, powinna wpaść w zatrzaski, potem boki dociskamy, też powinny wpaść, na końcu dół.

9. Wkładamy między gniazdo Sim, a klapkę baterii karteczkę z IMEI, dziureczką wyciętą od strony wkładania karty by można za tą dziurkę tą karteczkę wyciągnąć.

10. Skręcamy śrubkami delikatnie by nie przekręcić gwintu obudowę, potem jeszcze raz dociskamy obudowę po bokach i dokręcamy znowu tylko delikatnie i już mamy telefon złożony.

Spostrzeżenia:

- wymiana baterii jest banalnie prosta (lecz jej brak by gdzie kolwiek ją kupić). Jest ona przymontowana tasiemką do płyty głównej, a tasiemka jest przykręcona do obudowy, wymiana baterii jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku wymiany baterii w iPhonach gdyż w LG bateria jest już na wierzchu i nie trzeba nic demontować

- środek jest dobrze zabezpieczony na wierzchu brak jakich kolwiek styków bez ochrony

- widać solidne wykonanie nawet wnętrza obudowy.

Przepraszam że bez zdjęć ale w Cyfrówce nie miałem naładowanej baterii.

Telefon rozkręciłem ponieważ mi coś latało w środku a tym czymś była po prostu bateria:) Więc znam odpowiedź na swoje pytanie.

Rozkręciłem ponownie trochę telefon, bo dyndała mi się znowu bateria, a jest ona przymocowana na kleju, tzn jest tam taśma dwu stronna w kształcie kwadratu i ja to samo zrobiłem i myślę, że jest już dobrze, oraz zrobiłem wam zdjęcia.post-92809-14255723036488_thumb.jpg

Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia, robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

zakaz kopiowania opisu oraz zdjęcia, są to moje prywatne rzeczy.

Notatka od Moderatora: Apollo11
    wykrzyk.png Temat przydatny, póki co podklejam.
    Edytowane przez Apollo11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluję odwagi i dzięki za szczegółowy opis. Co do samej baterii to może wystarczy podobna o takim samym napięciu i w miarę zbliżonym kształcie? Chociaż miło by było jakby jednak pojawiła się oryginalna na ebayu, bo za rok-dwa może być kruchą z bateria i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokładnie o to chodzi, wiesz ogólnie nie rozkręcałem go dalej, bo bałem się mimo wszystko powiem że jest ładnie ze sobą dopasowane, zatrzaski są solidne jeszcze dopisze jak skręcić, ogólnie myślałem że środku się przestraszę ale wszystko jest idealne, jestem na plus zaskoczony wykonaniem go w środku, trudno by było ekran wymienić w nim, natomiast bateria to pikuś, jest ona z taśmą połączona a taśma z płytą, ogólnie bateria jest podobnej wielkości jak w NOTE II, trochę krótsza może, natomiast jest do okoła pozostawione trochę miejsca więc ciut większa bateria podejdzie ale o jakieś 2-3mm większa.

---------- Post dołączono o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Co do baterii pisało coś po Koreańsku i w supku 3.7 V

potem 2080mAh, niżej pod 2080 pisało coś 2000 mAh czy coś takeigo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz mi widziałeś soc? przylega on bezpośrednio do tylnej klapki?

Dokładniej chodzi mi o to że przy testach na throttling telefon utrzymywał daną temperature..a przy położeniu na przykładowe biurko temperatura dosyć szybko spadała..Po prostu ciekawi mnie to szybkie oddawanie ciepła:)

Btw. po położeniu na płaskim, metalowym przedmiocie temp nie przekroczyła 28 stopni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zwracałem uwagi, rozkręcisz klapkę, wyciągniesz, zobaczysz głośnik, baterię, aparat złącze przycisków głośności albo anteny nie pamiętam. i plastik wszystko jest skręcone ze sobą ladnie wiesz;)

Dodałem zdjęcie.

Edytowane przez Apollo11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie dostęp do baterii jest ładny szkoda ze nie mogli zrobić tutaj normalnie wtykanej to znikła by jedna z największych wad telefonu

Wysłane z mojego LG-P895 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak by się jakoś pobawił może od NOTA by wepchał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj miałem nieprzyjemną sytuację - telefon po wyciągnięciu z kieszeni nie reagował na żadne kombinacje klawiszy, ciągle czarny ekran. Pomogło rozkręcenie telefonu i wyjęcie baterii na minutę. Po podłączeniu baterii i wciśnięciu POWER telefon ruszył od razu.

Sama procedura nie pozostawia w sumie żadnych śladów na urządzeniu, jeśli użyjemy kart bankowych lub innej plastikowej płytki. Odradzam podważanie śrubokrętem, zostają widoczne ślady, o czym się przekonałem rozkręcając ostatnio starego Siemensa.

Wielkie dzięki za poradnik, był dosyć pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BobbyK

Jak telefon ma zwiechę straszliwą (czasami na poprzednim sofcie mi się zdarzało po zakończeniu rozmowy, nie chciał zaskoczyć, a właściwie się rozłączyć nawet). Wtedy zawsze mi pomagało przytrzymanie Powera przez jakieś 10s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Witam. Ostatnio z czystej ciekawości rozkręciłem moją cegiełkę :o

Mogę powiedzieć tyle, że tak jak kolega wyżej wspomniał, wszystko jest nadzwyczaj dobrze spasowane w środku i zrobione po prostu tak jakby telefon był stworzony do otwierania go :PP Spodziewałem się jakiejś płyty głównej na wierzchu ale jednak.. Mogłem jeszcze cyknąć fotkę klapeczki - jest ona baaardzo delikatna i elastyczna (może nawet bardziej niż ta znana z galaxy s 3/4), po za tym znajduje się chyba na niej antenka/moduł NFC. Bateria nie należy do tych idealnie spasowanych i zrobionych. Zwykły kawałek akumulatorka z tasiemką, oklejony mało starannie czarną nalepką z informacjami.

Zdjęcia poniżej :

post-9764-14255728762746_thumb.jpg

post-9764-14255728764242_thumb.jpg

post-9764-14255728765712_thumb.jpg

post-9764-14255728767241_thumb.jpg

post-9764-14255728768731_thumb.jpg

post-9764-14255728770189_thumb.jpg

Edytowane przez Raciborski
    dodano SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi