Skocz do zawartości
TheMrDanonek

Demontaż LG Vu P895 + Zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

divine

Dodaję więcej zdjęć (troszkę słabej jakości :facepalm: ):

- Zaciekawiło mnie pewne złącze, jakby na jakąś taśmę, jednak fabrycznie od nowości nic nie jest tam podpięte. Czemu może to służyć? Być może jest to złącze do diagnostyki płyty głównej lub jej programowania w procesie produkcji, bo nie widzę tu innego powodu zamieszczenia tego złącza. Zdjęcie poniżej:

post-9764-14255728922367_thumb.jpg

- Skupiłem się również na buzzerze, ponieważ mam w planach zamontowanie głośniczka od e398, jednak trochę się rozczarowałem. Nie ma tam zbyt wiele miejsca i prawdopodobnie bez głębszej ingerencji się nie obędzie.

post-9764-14255728924188_thumb.jpg

post-9764-14255728923733_thumb.jpg

post-9764-14255728923958_thumb.jpg

Samo zdemontowanie tej obudowy wewnątrz nie jest dość proste (łatwiej schodzi ta zewnętrzna pokrywa). Przy demontażu anteny GSM/3G należy szczególnie uważać aby jej nie uszkodzić. Na zdjęciu powyżej widać niekompletnie rozmontowaną antenę (antena jest wraz z buzzerem prostokątnym), ponieważ w odłączeniu jej od reszty przeszkadzała vibra oraz przewody prowadzące do niej. Vibra to ten metalowy krążek - jest ona niestety dość solidnie przyklejona do podstawy czyli delikatnej tasiemki.

Edytowane przez Raciborski
    Dodano SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że temat zaczął się rozwijać. Mimo ceny telefon w środku jest dość dobrze skonstruowany nic w nim nie lata ani nic wszystko jest przyklejone w nim, do nie których części jest dość trudny dostęp, wszystko tak zabudowane jak w ugryzionych jabłkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Sam spodziewałem się czegoś typu chińskiego tabletu i sądząc po gabarytach tego LG spodziewałem się, że wewnątrz będzie sporo wolnego miejsca - jak już wspomniałem, chciałbym upchać tam głośnik od motki e398. Jednak jest inaczej.

Zamówiłem głośniczki i czekam na przesyłkę (1, 49 zł / szt.). Muszę ocenić to wszystko wizualnie czy upakowanie tego nie będzie problemem. Dla niezorientowanych - głośniki motoroli e398 są specyficzne i niespotykane. Oprócz dość dobrego dźwięku, potrafią wydawać również dźwięki niskotonowe - bas. Działa to na takiej zasadzie, że głośniczki po prostu wibrują (jak membrana głośnika) na rytm niskich tonów - coś jak wibrujące głośniki USB dla laptopów. Sam miałem kiedyś tą motkę i dawało to ciekawy efekt, zwłaszcza gdy tel położyło się na jakimś akustycznym meblu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aplauz
    Być może jest to złącze do diagnostyki płyty głównej lub jej programowania w procesie produkcji

To złącze JTAG do komunikacji z układem U3000. Przydaje się do naprawy bootloadera po ucegleniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widze ze u was plastik co przykrywa płyte głowna jest prosy bo u mnie jest trocho poodkształcany pewnie w serwisie mi tak sp.... najbardziej po tej stronie gdzei jest wibracja i buzer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi